Case

Ja govorim o zadnjim tockovima
14l0vig.jpg

Treba odvrnuti cep na sredini "polutke"
 
petarHR je napisao(la):
Pritisak se stvara usred zagrijavanja unutrašnjosti mosta. Zagrijani zrak se širi, ulje....
to je tacna teorija ali traktor hladan predje 10 m i stvori pritisak,to znam jer mi je traktor pustao ulje na samom cepu,jer je na cepu imao vecu bakarnu platnu,ali nebih ni znao za taj fenomen da nije curio cep.odusci postoje ali to sigurno netreba da me zabrinjava jer tako bolje inace nebi bilo tako.
 
danas sam zakacio 3 prikolice za kejsa i isao da kombajniram sirak(mogao sam i 2 da vucem ali da nebi ih pretovarao zakacio sam 3) i u te prikolice ukupne mase preko 12tona(9tona sirka je bilo u njima) i jedna prikolica je bila puna a dve do pola i kejs se igrao s njima,vukao ih je bez problema i po sojistu u 3 stepenu i u most gde je uspon bar 25posto i isao je trecom briznom i punim gasom i nije gubio obrtaje ni malo niti je uopste zadimio,i vukao je 3 prikolice u uspon i na poljskom putu i na asfaltu bez problema,motor ima izuzetno jak i dobar i mali potrosac,menjac odlican i dobar raspored brzina,i ta snaga se oseti kad ubrzava i kad vuce prikolice i ide i 35km/h sa njima,ma milina :ppozdrav:
5m0rcg.jpg
 
Okači ti njemu dve Zmajevke pune repe i blata ukupne mase preko 20 tona i vuci ga onda, pa da vidimo šta će reći Kejs.
 
To ti je opterecenje kao kad ja zakacim zmajevku repe za ursusa... to ce odvuci i zetor 5011ko od sale... ni ne oseti! Zakaci ti kamionku, pa zmajevku i onda da vidimo sta ce traktor da kaze!
 
branko je napisao(la):
Okači ti njemu dve Zmajevke pune repe i blata ukupne mase preko 20 tona i vuci ga onda, pa da vidimo šta će reći Kejs.
prica mi covek odakle sam uzeo TORPEDo kad je bilo poplava valjda nasipali su obalu reke sa zemljom kaze vukao je dve vagonke pune zemlje ali nije se moglo reci ko od sale kaze on ide ali neide ladno!!! zamislite tu tezinu!!
 
e ljudiiiii svoji smo.necemo se lagati,kad je blato...td 75 ne moze da vuce utovarivac za repu kog po suvom vuce 539,tako i taj sto sa td90 po poplavi vuce 2vagonke ZEMLjE koja je teza i od zita i repe...
 
Kad je blato onda su pored konja bitni jos,tezina traktora i stanje guma. Ja vucem kamionsku sa duplim tockovima i u njoj oko 13-15 tona. Kad naidje na blato tockovi prestaju da se vrte i pocinju da klize po blatu. Nisam do sad imao tu cast da vucem po takvom blatu,ali mogu vam reci da kad je suvuo ovu moju prikolicu (itas 14 t) vuce i moj komsija sa 560 bez problema. Kad je suvo imam utisak da treba duplo manje snage za istu tezinu.
 
North ARMY je napisao(la):
e ljudiiiii svoji smo.necemo se lagati,kad je blato...td 75 ne moze da vuce utovarivac za repu kog po suvom vuce 539,tako i taj sto sa td90 po poplavi vuce 2vagonke ZEMLjE koja je teza i od zita i repe...
e NA NA zasto se mesas kada neznas?? ::lose:: ::lose:: odkud ti to da znas!!! pa sta ima veze ako je poplava neide on po njivama vec po putevima!!!! i ti bas sad hoces da kazes da ja LAZEM stvarno nije lepo jesam ja tebi reko nekad da lazes ?? :udri:
 
ne kazem ja da ti lazes al td90 sa 2 vagonke zemlje cim bi uhvatio zemlje ukopao bi se,znas li koliko je zemlja teska....
trebao si napisati da je vukao po asfaltu,tucaniku a ne po poplavi svi misle ma blato,mulj...
 
velika je razlika kad se vuku prikolice sa dobrim gumama i dobro naduvanim i losim gumama koje kad ih dobro opteretis dosta legnu i tesko se vuku,tako da sve zavisi od otpora kotrljanja,npr kad bi ja vukao jednu punu vagonku ili zmajevku sa dobrim i tvdim gumama traktor bi lakse vukao nego dve pune dubrave 4t sa meksim gumama,i tu je velika razlika zamislite kako tesko ide ruda kad je prikolica dubrava 4t opterecena do vrha i kako ide na zmajevki??na zmajevki ide lako cak i kad je opterecena(ima neki drugaciji sistem na kliznim sinama gde se ruda okrece) i ja sam jednom praznu zmajevku gurao sa rukama u dvoriste i isla je gotovo isto kao i dubrava, vukao sam sa kejsom i zmajevku 8t i dubravu i jedna i druga se jednako vuku zbog toga sto zmajevka ide lakse jer su gume tvrde cak i kad se optereti do vrha i nisu meke kao na dubravi kad je natovaris punu pa gume su mekse i teze se vuce,i mogao bi i za kejsa zakaciti dve zmajevke pune repe i vukao bi ih je kao sto vuce i 3 pune dubrave,mozda malo teze ali sve zavisi od opterecenja i podloge dali je blato poljski put ili asfalt.
ima kejs dosta snage i lako vuce prikolice i ide i po mekanoj podlozi i tvdoj i u brdo bez problema,
dok napr zetor od 50ks tesko vuce dve pune dubrave i tesko dize obrtaje i polako ubrzava pa ga nekoristim za transport,tu je kejs za sve teze poslove i za vucu prikolica :D
(mozda je ovo off ali ako je ova rasprava vezana za prikolice moze se prebaciti u odgovarajucu temu)
 
al molim te nemoj vise serendati po forumu,ako su tebi tezi poslovi 2 dubrave i za to ti treba traktor od 95ks a malo zetor od 50ks,pa ferguson moze da povuce 2*8t(istina jedva al nekako vuce) 2dubrave vuku traktori kao sto je ferguson ili tvoj torpedo
 
North ARMY je napisao(la):
ne kazem ja da ti lazes al td90 sa 2 vagonke zemlje cim bi uhvatio zemlje ukopao bi se,znas li koliko je zemlja teska....
trebao si napisati da je vukao po asfaltu,tucaniku a ne po poplavi svi misle ma blato,mulj...
tu sam pogresio niej vukao sigurno po blatu i mulju!!
 
@Džoni

Slabo ti podmazuješ okretnicu na toj tvojoj Dubravi, a ne da ona ide teže od okretnice na Zmajevki.
 
*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
vukao ih je bez problema i po sojistu u 3 stepenu i u most gde je uspon bar 25posto i isao je trecom briznom i punim gasom i nije gubio obrtaje ni malo niti je uopste zadimio,i vukao je 3 prikolice u uspon i na poljskom putu i na asfaltu bez problema,
jel kome ovo upalo u oko 25% hahahahhaahhahah
koja odvala :haha:
 
tibor je napisao(la):
Johni@kolko ti placa VAIT za reklamu?

neradim za VAIT niti ga reklamiram.

odosmo u off i ova tema vise lici na temu prikolice pa bi bilo dobro da se ovo prebaci u odgovarajucu temu.
ipak da se vratimo temi CASE

imam jedno pitanje:
jel ima negde u nasoj zemlji traktor case ih international 1455xl??
 
Nazad
Vrh