Case

Becarino nemoj se ljutiti,alo to nema bas nikakve veze sa temom CASE. Ja imam Case-a ,ne novg kao Dzoni i mogu samo reci da je Dzoni upravu u dosta stvari,ali i da malo preteruje to takodje. Sve u svemu Case je firma koja je izmislila traktor i spada u sam vrh,medju prve tri sigurno,proizvodjaca traktora,kombajna...
Po mom skromnom misljenju to su John Deere,Case i Fend. Svi ostali prave traktore ali ni priblizno dobre kao oni. Imam i ja IMT (542 '89) i znam sta znaci raditi u njemu,a sta znaci u case-u. Nije samo bitna sminka traktora,mnogo je bitnije ono sto ga cini radnom masinom,ali ako se ti posle uzoranih nekoliko jutara osecas kao da su te jeb..i onda dzabe posla. Zdravlje je najvaznije. Nema smisla porediti ni jedan od ova tri pomenuta proizvodjaca sa ostalim,tako da ako nemate sta pametno reci bolje da nista ni nekazete. Naravno to vazi i za Dzonija.
Bez ljutnje molim ::namigivanje::
 
@paorpaor

Nadam se da će ovaj tvoj post zatvoriti dalje prepucavanje u ovoj temi. :D
 
i ja se nadam jer stvarno je dosta bilo gluposti i ubedjivanja sta je bolje a sta losije. Svakom je svoje najbolje,ali tudje je sladje. Tako to ide.
Da se vratimo temi. Znali ko gde se mogu nabaviti semerinci u colovskim merama jer na ovaj model case-a sto ja imam,1056 xl,je sve u colovima. Hteo bih da zamenim jedan semering,a mozda i dva al se bojim da skidam pa sta ako ne nadjem.
 
dajin vesna (zrenjanin ) 023567750 kod nje ja sve lezajeve nabavjam zena se razume u poso ja mislim da ima i semeringe
 
Mislim da imas i kod Agritek Borca .Vlasnik je bas Englez, Derek. Meni je poslao za prednji most/nisu colovni /.Tel 0113322544 ili 0638637652.
 
Mozda se nerazume oko kompresora ali vide da li je crevo od vazduha prikopcano.
 
pa ljudi sto se zapeli za te kompresore,pa ako ga nema nema sta sad?moze to da se ugradi za 1 dan ali ceo vazdusni sistem i instalacija na traktor case jx 95 kosta oko 2000e i ako ce to biti obaveza po novom zakonu da svaki traktor koji vuce prikolice ima kompresor i vazdusne kocnice na prikolicama,ja cu mu ugraditi i biti na miru!a i prikolice koje imam,imaju vazdusne kocnice ali creva i cilindri su pokidani i trebalo bi ih remontovati i srediti,ali to se moze srediti nije to problem a i kompresor se moze u ugraditi na kejsa bez problema i tad ce moci da vuce i 2 vagonke i da se bezbedno i brzo zaustavi s njima.

@paorpaor
kako se kod tebe pokazao tvoj kejs 1056xl?koliko si vec kvarova i opravki imao na njemu?i koliko sati godisnje napravis s njim? :bravo: :ppozdrav:
 
*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
pa ljudi sto se zapeli za te kompresore,pa ako ga nema nema sta sad?moze to da se ugradi za 1 dan ali ceo vazdusni sistem i instalacija na traktor case jx 95 kosta oko 2000e i ako ce to biti obaveza po novom zakonu da svaki traktor koji vuce prikolice ima kompresor i vazdusne kocnice na prikolicama,ja cu mu ugraditi i biti na miru!a i prikolice koje imam,imaju vazdusne kocnice ali creva i cilindri su pokidani i trebalo bi ih remontovati i srediti,ali to se moze srediti nije to problem a i kompresor se moze u ugraditi na kejsa bez problema i tad ce moci da vuce i 2 vagonke i da se bezbedno i brzo zaustavi s njima.

@paorpaor
kako se kod tebe pokazao tvoj kejs 1056xl?koliko si vec kvarova i opravki imao na njemu?i koliko sati godisnje napravis s njim? :bravo: :ppozdrav:

da ti nemas da se pohvalis nekom investicijom u vanredno odrzavanje :sta:
 
Dzoni da li mozda case ima prikljucak za hidraulicne kocnice. Tada umesto vazdusne instalacije stavis hidraulicne cilindre i nemas problema sa kompresorom.Ovaj zuti izvod je za hidraulicne kocnice za prikolicu
30lo104.jpg
 
kejs medju najboljima a pola delova nije njegovo ili uopste nije iz amerike,pa ko je tu lud a ko pametan,uopste nelupaju glavu o zid vec samo su sve najbolje pokupili i sastavili u traktor,pa da srbija ima ko sto nema i mi bi imali slican imt. :haha:
 
zzivica,postavio si pitanje zasto se stvara pritisak u diferencijalu i prednjem mostu ,ali je prebaceno u OF.I mene interesuje da li tu treba da ima pritisak ili ne.Kad sam menjao semering prednjeg mosta majstor mi stavio odusak na prednjem mostu posto je imao rupu i cep a sada ima od IMT sa diferencijala /probusen cep sa kapicom/ te nestvara pritisak.
 
meni je na kejsu odusak na prednjoj vuci izveden sa nekom cevcicom koja ide gore skroz po hladnjak i uopste se ne oseca pritisak da ima unutra da bi curilo ulje negde a isti takav prednji most kao na kejsu sam imao na fotonu ali i tamo se stalno stvarao pritisak u prednjoj vuci i curilo je ulje na onom odusku gde ima i kejs a kejsov predji most je suv a bas danas sam gledao dali ima pritisak u menjacu i diferencijalu tako sto sam odvrnuo onaj cep za merenje ulja i nije bilo uopste pritiska,sve normalno.
i jos da kazem da se u svakom prednjem mostu na traktoru stvara odredjeni pritisak tako da mora postojati i odusak da bi taj pritisak imao gde da izadje.
 
Kod mene nije bio odusak ,prednji most je Comaxsle,pa je po majstoru to uzrok propadanja semeringa :haha: Prijatelj koji ima Dzondira takodje nema odusak na prednjem mostu i svaki 3-4 dana odvija cep da ispusti pritisak posto su mu tako rekli.Po mom misljenju to nema logike posto se pritisak stvori u roku od par sati kad traktor radi.
 
zzivica je napisao(la):
da imaju odusak ali stvara pritisak da kad odvijem cep vazduh jurne napolje.modusak neradi svoj posao.
Problem je u tome sto NEMA odusak pa se mora na svakih 50-100 r/h odvrtati cep i ispustati vazduh!
Mogli su to bolje resiti. ::lose::
 
moj case ima odusak na prednjoj vuci i izveden je s nekom cevcicom koja iz predjne vuce ide gore prema hladnjaku i tamo izlazi vazduh,neznam kako je kod vas case ih i zzivica izvedeno to?
 
Nazad
Vrh