Case

Taj kod Corica je opasan traktor.
Motor odlican,pali kao mina.
A cena je 18000e + pdv!
 
kod mena 955 se prodaje za 6500 e. gledao sam ali mi nekako sumljiv izlaz za kardan dok radi u mesto uklucis kardan kad das puni gas i oduzmes gas rucica za kardan sama iskoci od polozaj za rad to se ponovilo nekoliko puta i odustao sam od kupovine pa usledila kupovina IH 574 sa 4 klipa 58kw
dsc00322.jpg
 
Kardan kod 955 se uključuje tako što podigneš ručicu kvačila (dakle kvačilo je aktivirano i spojnica je odvojena), ručicu za uključivanje kardana postaviš u željeni položaj i potom spustiš ručicu kvačila kardana. Kvačilo kardana se samo vrati u početni položaj ako se ostavi tako oko 5 minuta. Da se nisi zbunio oko same procedure uključivanja? Kvačilo kardana je aktivirano kada je ručica podignuta (u tom položaju kardan se ne vrti), kada je ručica spuštena kardan je uključen. Ne znam kako je moguće da ručica sama iskoči iz položaja kada je kardan uključen, ispada da se kardan isključi sam od sebe ako sam te dobro razumio?
 
nisam se zbunio bar ne u vezi toga ali me gazda ubedjivao da treba da se zabrusi lim(metalni okvir)gde rucica za uklucejne prolazi da nema dovolan hod sta po meni nema logike jer je lim vec bio struzen
 
ja pre neki dan da izmerim pritisak u gumama na mom case u,kad iz zadnje leve pici voda!Zadnja leva guma je napunjena vodom da bi bio tezi najverovatnije.E sad pretpostavljam da je zbog toga jer je kosio travu pored puta pa je ta guma stalnobila na mekanom terenu.Moracu da je ispraznim mada cini mi se da ima i antifrizau njoj.
 
То је рађено да би имао бољи баланс, јер та вода дође као броду баласт...он је носио косачицу која се вероватно качи на дугачку руку, па ето да не би превалили трактор на десну страну напунише највероватније воду у ту леву задњу гуму....

- - - - - - - - - -

strait pipe sound што би рекли јенкији...
 
Taj kod E&M komerca iz Bašaida je običan goli krš.Bio je tamo i pre tri godine na istom mestu.Da je valjao neko bi ga kupio.Inače trađže 14000 a dali bi ga i za 10000 samo da ga neko hoće.Bešte od njih i njihovih mašina.
 
Taj kod Brcana ( E&M komerc) radi celo vreme ,uz poneku opravku.Ove jeseni sam ga često viđao u oranju.Ne ulazim u to kakav je ali ga vidim da radi.
 
Ja sam ga video pre tri godine i već tada su mi ga hteli dati za 12000eura.Po nekom mom iskustvu(a imam ga dosta) ako se nešto prodaje i ne proda za cele 3 godine neka kvaka postoji.
 
Право збориш, патролџиојо, све је то хрпа гвожђа у прашини и још ако су израђени а вероватно јесу, познајући и наше људе и странце који им џигерицу ваде, то је превише пара за тај трактор.
 
Nazad
Vrh