Case

Najuniverzalniji traktor. 113ks, odlicno pogodjena snaga za 3 brazde na vecina zemljista. Okretan za lakse poslove, a kada mu se nakace tegovi i vrlo kadar u teskim poslovima. Medjutim cena je zestoka. JXU 105 se mogao kupiti za 40+pdv ne razumem sta na ovom ima toliko bolje da je skuplji za 20% ? :sta:
 
али и даље је то трактор око 4 тоне тежине...џаба му и тегови кад он нема довољну тежину да ради озбиљније послове...што се тиче орања ок..али за остало нисам баш сигуран...

ovaj traktor je namenjen uglavnom za povrsinske radove.

- - - - - - - - - -

Najuniverzalniji traktor. 113ks, odlicno pogodjena snaga za 3 brazde na vecina zemljista. Okretan za lakse poslove, a kada mu se nakace tegovi i vrlo kadar u teskim poslovima. Medjutim cena je zestoka. JXU 105 se mogao kupiti za 40+pdv ne razumem sta na ovom ima toliko bolje da je skuplji za 20% ? :sta:
Ovaj je sa full opremom, pa zato je takva cena.
 
Nije baš oko 4 tone. Imam NH T5060 što je "isto" što i ovaj Case 115 U i moj NH sa prednjim i zadnjim tegovima je težak ravno 5 t. S tim dao bi se još da opteretit sa 100 kg tegova u zadnjim točkovima i bar 200-ak kg naprijed. Dosta sposoban traktor, za oranje, pripremu, sjetvu, prskanje... jedino nije za transport jer kad se potera voli ::vino::.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja sam mog 105 jxu u ful opremi platio 44000+pdv pre dve godine. Ima oko 5 t. Dobar spretan i okretan traktor za sve posove.
 
Poslednja izmena od urednika:
што се тиче тежине јсу 105 па и 115...
http://www.konedata.net/Traktorit/caseihJXU_08.htm

још је интересантнији текст који каже да по спецификацијама тежина им се креће од 3900 до чак 5050кг..али како кажу финци тежина трактора која се пласира на њихово тржиште износи 4450кг..да ли је то тежина трактора са уљем, горивом, водом, стварно не знам...у сваком случају много је пара то за ту класу трактора, ма колико ини били добри...
 
To je univerzalni traktor. Sta ce mu masa za sejanje, prskanje i bacanje vestaka? Kada se nakace tegovi tezi preko 5t sa punim rezervoarom sto je dovoljno za teske poslove sa adekvatnim prikljuccima. Potpuno rasterecen je negde oko 4300kg. Pricam za t5060 sa kojim imam iskustva iz prve ruke, a verujem da isto vazi i za JXU 105/115
 
Moj jxu 105 sa punim rezervoarom,original prednjim tegovima i 300 kg koje smo mi stavili u zadnje tockove ima 4960 kg.
 
Kao sto i @bojcetic kaze,univerzalan traktor ne treba da bude ni pretezak,jer ce se koristiti za sve poslove,a kad je potrebno za teze poslove,moze se lako opteretiti sa tegovima. Bitan je faktor i dobar raspored same mase traktora,mada na vecini novih je dobar raspored. Oko tezine NH t5060,kojeg sam i ja gledao prilikom kupovine,tezi 4250kg,plus prednji tegovi i tegovi u zadnjim tockovima koji skupa iznose oko 1000kg. Znaci traktor moze da tezi preko 5t. Sto je sasvim dovoljno,ipak je to manja klasa i nije to predvidjeno za ekstremno teske poslove,zbog cega sam se prilikom kupovine okrenuo nesto manjoj varijanti,ali drugog proizvodjaca,koji je dosta i laksi. Sad,koliko ce mu to znaciti,videcemo....
 
Stiglo i kod nas u selo nesto da valja. :osmeh:
20131111153540.jpg

20131111153521.jpg

20131111153441.jpg

20131111153432.jpg
 
@NA
Koliko ima rh? Koliko je placen, koje je godiste? Kontam da je iz uvoza, tih godina vecina nije znala za bolje od 577. Ovi veci traktori su bili za kombinate a i tamo su bili zastupljeni Torpedo 90 ili Mtz 82, tek ponegde su imali ponekog JD. Za Case, NH mislim da nisu ni znali.
 
Gazdin najmladji sin mi rece na brzaka da je tu negde iz Nestina ako se ne varam,98ks i igra se sa ovim plugom,96-to godiste i 15 000e,za rc nisam pitao.
 
Galicije, ovaj je opasna mrcina! ima jedan u oglasima sa 10 000 radnih sati i jače već duuugo vremena je u oglasu, E&M comerce ga prodaje iz Bašaida , mada oni rade sa njim, cene ga žestoko 14000 (mada bi pustili cenu i za 1000). Ima jedan od nedavno prodaje ga Ćorić agrar, ne piše cena, jako lepo izgleda nove mičelinke balonke i napred i nazad.. zlo... meni je za oko zapalo baš takav!
 
Мрцина и то каква...једино што воли малко више да попије од осталих трактора у својој класи...мој ујак има мањег брата 956, већ је 10 година код њега и могу ти рећи, да је више него презадовољан са њиме. ми смо мислили да купимо тако нешто, али ето одустасмо у корист новијег максума....

- - - - - - - - - -

wir haben einen 1255 von uns hat über 30000 Stunden und läuft noch top außer der 4. gang der harkt doch sehr beim runterschalten ^^ und alle anderen IHC laufen auchnoch gut ;)

У слободном преводу: Ми имамо 1255 са преко 30000 рс на њему, који се вози без последње 4 брзине. Свидруги трактори ИХЦ су одлични...један од ју тјуб коментара..

- - - - - - - - - -

Зар ћорић не продаје 1255xl и то још од пролетос му тај стоји на лагеру...
 
Nije on na lageru,celo vreme "tegli" neke prikolice.Letos đubretarke a sada pretovarne.
 
Nazad
Vrh