Case

hajde mi onda objasni potrosnju i vezu sa obrtnim momentom
 
pa ne znam, da znam ne bih pitao,a ti posto sve znas na ovom svetu molio bih te da nam ni ne prenosis jer sit sam tih sto sve znaju.a sta znam znam a sta ne to pitam.....
 
hajde mi onda objasni potrosnju i vezu sa obrtnim momentom
веза је број обртаја/мин.=средњи број обртаја уз минималан губитак на тим обртајима макс обртног момента или ти вучне силе повлачи неку минималну потрошњу уз опет неку нормалну брзину рада машине...јер шта ми вреди да ја терам кејсија на 1350 обртаја и макс 520Н/м обртног момента, кад му је брзина ту негде око 3,8км/ч и учинак мали...на ових 1600 о/мин., обртни момент му је нешто мало преко 500Н/м, брзина око 6,5км/ч уинак скоро дупло већи, а потрошња незнанто већа...и опет све то уз добар мењач је могуче извести јер без њега нема ничега од овога....тако да је све ово једно с другим повезано.....
 
to je meni bio pocetni simptom kvara AC pumpe,posto nisam odma shvatio u cemu je problem posle par dana pomesao mi je naftu i ulje,sreca pa su filteri i ulje svakako trebali da se menjaju.Cena nove pumpe je oko 15000 ::novac::
 
Bio je danas majstor i kaze da ja ac pumpa ok.,neki ventil na bosch pumpi stelovao sad pali ko nov(dokle pali videcemo)
Hvala na savetima,:ppozdrav:
 
ljudi moji u ritu mi traktor potrosio 8l a u boljoj zemlji 10 11 l po kj takva je potrosnja juce sam orao al nisam sipo naftu u rezervar pa neznam kolko je potrosio dosao kuci sa njive posle pola sata mi se izduvala tubeles prednja guma misim bas dobro sto se nije probusila na njivi.nisam lepio tubeles gumu vec sam ubacio unutrasnju u jednu i drugu prednju gumu.traktor uglavnom vozim do 1800 o/min znam caku za tu potrosnju ali vam necu reci zato jer nije mesto za to.
 
Case Maxxum 125 ove godine trosi kao i svaki traktor u nasoj zemlji. 12-18l u zavisnosti da li je repiste nagazeno, da li se ore za repu ili je neka zitarica. U dzombi i strnici trosi 12-13l. Dubina je 26-28cm, plug 3x40cm VN M1020 obrtac. Ono sto je fantasticno kod ovog traktora je izbor brzine za oranje. Gde u rasponu 7-10km/h ima 4 brzine. Neuporedivo bolje nego 12x12 menjac na NH T5000 ili Case JXU. Problem je sto takav menjac je dostupan tek na Maxxum ( NH T6) seriji, a takav traktor je osetno skuplji od T5/JXU.
 
Case Maxxum 125 ove godine trosi kao i svaki traktor u nasoj zemlji. 12-18l u zavisnosti da li je repiste nagazeno, da li se ore za repu ili je neka zitarica. U dzombi i strnici trosi 12-13l. Dubina je 26-28cm, plug 3x40cm VN M1020 obrtac. Ono sto je fantasticno kod ovog traktora je izbor brzine za oranje. Gde u rasponu 7-10km/h ima 4 brzine. Neuporedivo bolje nego 12x12 menjac na NH T5000 ili Case JXU. Problem je sto takav menjac je dostupan tek na Maxxum ( NH T6) seriji, a takav traktor je osetno skuplji od T5/JXU.
Moj JXU 105 ima 24x24:ppozdrav:
 
Na Maxxum 125 je 16x16, sa 4 power u 4 ranga. Menjac 24x24 nisam imao prilike videti u radu. Da li je to 12x12 sa zec-kornjaca ili ima potpuno drugu filozofiju?:ppozdrav:
 
moze neko da mi kaze za case 1494 stari model kaki su to traktori dali su dobri planira kupovinu jednog i koja im je cena hvala unapred
 
реко да га и овде поставим..

posto je strnjiste paljeno.... a dubina nije neka .....nije ni neko oranje ......jedino sto je muzika uzeto sa you tube-a to mi se svidja
 
мало ли је 25цм...јел треба дубље да се оре...и шта семта што је кукурузиште попаљено...

- - - - - - - - - -

музика није узета са ју тјуба, већ је моја лично ја то слушам....
 
Nazad
Vrh