Case

Ja sam baš takvog ko tvoj samo sa prednjom vučom jahao,mogu ti reći da taj može da popije dosta...:ppozdrav:
P.S. A može Case IH.
 
Do sada bi verovatno pokazao svoj apetiti za sve ove godine.Ja ga agregatiram kako bog zapoveda te je maksimalno iskorišten jer da nije tako ne bi on bio u avliji.
 
177 Ks je teško bilo u to doba agregatirati,imao si izbor plug 4x16" ili 5x16".Prvi mu je bio mali a drugi veliki,a raspored 8 brzina već znaš kako ide.:ppozdrav:

No da ne kvarimo temu o Crvendaćima.:osmeh:
 
inace ono usrano upustvo o seriji 5100 case, malo ne valja sto se tice zapremine rezervoara, jer mi stalo 210 litara dizela u njega, a kaze to upustvo da mu je velicina rezervoara 170 litara....malko su se zajebali ameri u stampanju ili ovi nasi u pretvaranju galona u litre, mislim na evropejce...
 
moj nije pro, ali sam mu jutros nasuo 210 litara, sad verovatno da je bilo nesto nafte na dnu..znaci 220 litara...malo je to...

cistio sam juce klimu u kabini, tj. one rezervoare koji kupe kondenzovanu vodu...bili su puni zemlje, sto je uzrokovalo da se cevi zacepe koje odvode tu vodu napolje...nije tesko skinuti tapacirung i onu plastiku...e onda pocinje zajebancija, oko skidanja nosaca nekih hladnjaka od klime....trebalo mi je dva sta da to sve uradim i sad kliam radi ko luda, tj. sva voda odlazi napolje tako da nema curenja vise iz ventialcionih otvora po kabini....
 
Ma to mu tata rekao da napiše da troši 8l/kj.Ja sa toliko ne mogu ni samo do njive da stignem i vratim se.Menjam traktor definitivno.
 
Данас сам орао 6 кј попаљеног кукурзовиништа и потрошња је била 11 литара по кј, иначе терао сам га данас малко спорије ту негде око 6-7км/ч на око 1600 обртаја...оне њиве које сам радио биле су стрништа потањирана летос, па еј вероватно због тога и потрошња била већа

- - - - - - - - - -

добио сам упалу мишића на шаци од проклетог реверзера:osmeh:, требали су му направити промену смера преко дугмића, плус-минус.
 
како бре да се дави мотор?

нисам приметио, а ни мој отац да му је било тешко, чак је и температура била мања него ли прекључе, када је вожен брже...наравно све то зависи од саме земље, али код нас земља није тешка, па нема потребе ни форсирати трактор
 
Nazad
Vrh