Case

Burad sa kojima sam imao iskustva su od 205-210l. Ima tu jos nesto. Po zakonu pistolji za naftu mogu da imaju odstupanje od 3%. Tako da manje vise svaki pistolj je bazdaren na 0,97l. Tako da kad kupite 1000l nafte kupili ste zapravo 970l. Cast pojedinim pumpama. Izvinjavam se za off.
 
ја сам у моја увек пунио округло 200 литара, тако да никад нисам проверавао колико стане нафте кад се напуни до врха пуно...хвала на овој информацији...

- - - - - - - - - -

Стварно да се човек запита јесул нормални ови европејци кад у оваквим условима ору...
 
moj kejs 95 ima potrosnju od 8l po kj danas orao rit i kad sam dosao kuci napunio ponovo rezervar do cepa i izracunao da je toliko potrosio prezadovoljan.
 
Nisu mi nikako jasne te potrošnje od 7-8 l u oranju po jutru, al ajde na kolko okretaja motora vi vozite to, koja je brzina oranja i jel imate neku sliku kako izgleda taj rit ili video ? :sta:
 
ma kenja zivica,ja sam moj natukao 200l uzorao sam oko 7 jutara,ispremirao oko 10 i vukao malo kukuruza i dosao na nulu.mislim da je dosta potrosio u oranje ali opet videcemo kad ga nakokamo i odemo na tablu gde ima tacno hektara
 
Nama najmanje u oranju potrosi TD 9006, zetor sukne i to fino naspem u zetora 180l i mogu orat 11-12 sati sa 3x14 rabe werkom i treba ga napojit, a otprilike za 12 sati rada poorem 11 jutara jel tocno za 24 sata sam pooro bio 22 jutra tako i potrosio 350 l goriva u grubo mozda koja litra manje mozda vise i to sa 2000 okr/min a brat kad ore on uvijek gas do kraja i popije dosta više tako da ovo mi je ne zamislivo sta zzivica prica !
 
Kolko ja vidim on po pesku troši 10-12litara po jutru to samo rus može da troši manje u lakoj zemlji al u teškoj najmanje mu je 10 litara!!!
 
Danas sam orao njivu od 10kj. Potrosnja je bila 16 litara po jutru. Motor je radio na oko 1700 obrtaja, pri brzini od 7-8 km/h. Orano na dubini od oko 30cm. Izduvao sam nesto malo preko 160l dizela...

Inace orao mi cale par njiva gde je dubina oranja bila oko 40cm jer nije znao da podesi dubinu, a sve zbog toga jer je potenciometar za dubinu pokvaren, tako da ti treba malko vise da ga podesis. Tad je trosio preko 20 l po kj.
 
Nazad
Vrh