Burad za rakiju

Obavezno! Sad koliki je procenat, ne bih umeo da ti kazem ali mora da se doliva svake godine. Ali je zato takva rakija u hrastovini strast bozja :)
 
Ovinjeno novo bure(45,5l) meni je za 1,5god popilo i isparilo oko 2l stim da je u pocetku bilo vise a sad sve manje. Dolivanje nije obavezno naprimer drzis dve godine i onda je koristis nema potrebe za dolivanje. Ali zato sljiva jabuka viski naravno prepeceni na bar 65% su neprevazidjeni.
 
Hvala Ratko, jel imaš iskustva sa njima možda pošto vidim da imaju ok cene. One Župine sa predhodnih stranica sam zvao isključen tel i ne odgovaraju na mail... Ovi što se reklamiraju na netu prodaju od 100l za oko 140e kod ovoga vidim 100e što je ok cena.
 
Da imao sam, pre par godina sam narucivao uglavnom ove male od 1-2 l, skroz ok covek je za saradnju, nazoves narucis rade po zelji i imas i izbor od kojeg materijala
Samo nisam odmah mogao naci link, koliko se secam mislim da je iz NS-a
 
Uspeo sam stupiti u kontakt i sa Zikom i sa Pankerom cije je br.tel postavio Zupa. Naricio sam hrastovo bure od 100l. Kad stigne bice koja slika i komentar.
 
Uzeo sam `nova` plasticna burad , ona plava , od neke providne hemije su , da li je pametno da u njih skupljam rakiju pre prepeka i kako ih je najbolje oprati i cime ?
Oprao sam ih peracem , pa vrucom vodom ispirao vise puta , ribao nekom losom rakijom , nema nikakvih mirisa
 
Mislim da je bitno da se ne osete neki neprijatni mirisi i naravno nije poželjno dugo odležavanje rakije u takvom sudu, ako je samo za prihvat meke do prepeka onda mislim da nije problem.
 
Samo za prihvat mi i treba , do prepeka, posle ide u staklene balone i burad od polipropilena , koja bi trebalo da su ok za odlezavanje..
Kazem nema mirisa nikakvih u ovim plavim buradima, ali nisam siguran da li ta plastika moze da `uvuce` neku hemiju u sebe pa da se posle odrazi na rakiju .. Nadam se da ne, zato i pitam :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh