Bušenje bunara na njivama

Imam par pitanja vezano za ovu temu pa ko zna neka odgovori. Sutra busim "bunar" precnik burije je fi 300. Najcesce se kod nas voda nalazi na oko 5m + - 1m. Interesuje me sta se radi posle iliti redosled radnji? Planiram da u tu busotinu ubacim pvc cev fi 250 koja ce u donjem delu perforirati (zarezati brusilicom) a prostor izmedju zida busotine i cevi zasuti sitnim kamenom. Da li treba pre ubacivanja cevi izvlaciti vodu muljnom pumpom ili treba ubaciti cev pa onda izvlaciti vodu? I da li cev treba da bude zatvorena s donje strane?
Ja sam od tebe udaljen oko 3-4 kilometra prema Vrbasu.....danas sam mjerio,nivo vode je na 5,5 metara.Za bunar pristojnog kapacitta ti treba dubina 7-8 metara i to na mjestima gdje ti rašljari nađu vrela.Po malo sam skeptičan da ćeš uspjeti upustiti plastičnu cijev u šljunak koji se urušava a šljunak na tvojim terenima je već na trećem metru.
 
Mozda on nije iz "naseg" Aleksandrovca ? Al nemijenja poentu , stoji sto si napisao.
Inace kod nas ovamo nize,nivo je idalje oko 4-4.5 m ispod povrsine , a ranijih godina je bio u ovo doba oko 3.5
 
Čitam da kani koristiti Peštan crijeva pa sam ga prisvojio:)
mada ima Peštana i u Srbiji....u stvari,u Srbiji im je proizvodnja
 
Poslednja izmena:
Ja sam uspio sa motornom pumpom da očistim prilično bazen, sad imam pun kapacitet sa pumpom 3 cola, nema prekida vedenog stuba, jedino imam još pijeska pa mi filter češće zaštopa. Jako dobro pumpa čisti kad se na usis montira slavina 3/4, pa kad pumpa povuče vodu i čim krene bistra voda motor se gasi i otvori se slavina. Tako se voda naglo vrati dole i uzburka pijesak pa se pumpa odmah upali i povuče taj pijesak. Pumpa je samousisna 1000 L/ min.
Koje je boje pesak,jel žuti?
 
Ja sam od tebe udaljen oko 3-4 kilometra prema Vrbasu.....danas sam mjerio,nivo vode je na 5,5 metara.Za bunar pristojnog kapacitta ti treba dubina 7-8 metara i to na mjestima gdje ti rašljari nađu vrela.Po malo sam skeptičan da ćeš uspjeti upustiti plastičnu cijev u šljunak koji se urušava a šljunak na tvojim terenima je već na trećem metru.
U pitanju je Aleksandrovac zupski. Busenje zavrseno i sve je proteklo kako je planirano. Predvidjanje je bilo da se na mestu busenja ukrstaju dve vodene zile na dubini od oko 5m a i bilo je tako. Na prvih 1-2m se nalazila neka zuta zemlja zatim 3-4 crna smonica oko 5m peskovita sa po nekim krupnim kamenom i do velicine dve pesnice i na kraju zelena glina gde smo posle 1m zaustavili busenje. Sve ukupno izbuseno priblizno 7m. Nikakvog urusavanja nije bilo. Prvo je radila pumpa za mulj a zatim smo ubacili cevi fi 200 i izmedju zidova ubacili sitan kamen. Vrlo brzo se napunilo oko 3m vode. Danas smo ispumpavali onom kineskom motornom pumpom (replika honde) na prvo izvlacenje voda je nestala posle 2min sacekali mozda 1h i ponovili i onda je bez prestanka izbacivala vodu oko 2h (ne pun kapacitet creva ali konstano) nakon toga sam ugasio motor i ne nije nestala voda. Sutra cu ponovo da ispumpavam pa cu vam preneti iskustvo.
 
Ja sam uspio sa motornom pumpom da očistim prilično bazen, sad imam pun kapacitet sa pumpom 3 cola, nema prekida vedenog stuba, jedino imam još pijeska pa mi filter češće zaštopa. Jako dobro pumpa čisti kad se na usis montira slavina 3/4, pa kad pumpa povuče vodu i čim krene bistra voda motor se gasi i otvori se slavina. Tako se voda naglo vrati dole i uzburka pijesak pa se pumpa odmah upali i povuče taj pijesak. Pumpa je samousisna 1000 L/ min.

Odgovorite da ne pišem ponovo, već sam pisao.
Prijavite
 
Nazad
Vrh