Bušenje bunara na njivama

Tako je samo potapajuću tzv raketu , ja imam tri , služe već i 6-7 godina , hiljade kubika izbacile , jedna jednom navukla pijesak i ja rasklopim operem i tjeraj dalje . Recimo imam jednu "manju" , tjera oko 200 lit/minuti , a ide na oko 5-6 bara pritiska a 750w monofazna .Ne troši ništa . Tada je plaćena oko 350e . Staviš "alkaten" fi 50 ili bješe 75mm sad neznam , na nju i spustiš dole i bog te veselio.
 
Pozdrav svima,
pazljivo sam iscitao temu, ali dosta postova je od pre par godina. U blizini Barajeva imam 2 placa, 200m jedan od drugog i imam plitke bunare 10-15m, a poceli smo da se bavimo poljoprivredom, pa hocemo da resimo vodosnabdevanje. Jedan bunar mi zadovoljava potreba 2 plastenika, ali posto planiram to da prosirim, trebace mi ozbiljni bunari. Ako moze na pp tel od nekih proverenih bunardzija, cenim da su ljudi ovde kopali te dubinske bunare na 50ak metara. Sad me zanima orijentaciono cena izvodjenja radova i pumpe da bih mogao da snabdevam vodom povrsinu od 20ari i 70ari. Minimalno bi mi trebalo oko 200l/min, a postoji opcija da uradim i akumulaciju po potrebi. Svaki savet je dobrodosao
 
ja ti mogu dati broj od rasljara koji ce ti reci gde treba da busis bunar. a za bunardziju nisam pametan. samo mogu reci nemoj zvati dacu i rajka iz grocke. prevaranti.
 
Postoji veliki rizik da izgubis tu povrsinsku vodu iz bunara kad iskopas duboki. Bolje napravi akumulaciju, imaces vodu topliju, meksu i bogatiju kiseonikom.
 
Hocu da busim bunar,treba mi voda za punjenje cisterni za prskanje i pranje masina. Treba mi preporuka ko to radi. Hitno mi tteba
 
Ne znam stvarno nista oko cene. Znam da radi valjano.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Za tako nesto ti treba bunar precnika fi50-60mm ,ja iz takvog bunara vucem oko 3600l/h ,a verujem da moze I pumpa veceg protoka. Busenje sam platio 10e metar , dubina 60metara.

Mislim da nema potrebe busiti bunar veceg precnika za to sto tebi treba..
 
Papista Jozef iz Temerina firma se zove Fontana 021/844-502 i 063/519-846 extra ljudi rade bunare meni su radili ja sam prezadovoljan kako su rekli ispalo je jos i bolje!
 
Za tako nesto ti treba bunar precnika fi50-60mm ,ja iz takvog bunara vucem oko 3600l/h ,a verujem da moze I pumpa veceg protoka. Busenje sam platio 10e metar , dubina 60metara.

Mislim da nema potrebe busiti bunar veceg precnika za to sto tebi treba..

Imaš sreće što kod tebe može tako da se buši, ja sam planirao tako nešto ali kod mene nema šanse. Navodno ispod tog dela Fruške Gore ima neka "ploča" koja nemože da se probuši, ustvari može ali je jako skupo jer retki imaju opemu za to. Neki stranac je bušio za vikendicu navodno je bunar platio 12000e (dvanaest hiljada evra), nisam se dalje interesovao... A ovi obični bunari me ne interesuju 2-3 kubika pa čekaj do sutra da voda nadođe...
 
Imaš sreće što kod tebe može tako da se buši, ja sam planirao tako nešto ali kod mene nema šanse. Navodno ispod tog dela Fruške Gore ima neka "ploča" koja nemože da se probuši, ustvari može ali je jako skupo jer retki imaju opemu za to. Neki stranac je bušio za vikendicu navodno je bunar platio 12000e (dvanaest hiljada evra), nisam se dalje interesovao... A ovi obični bunari me ne interesuju 2-3 kubika pa čekaj do sutra da voda nadođe...

A ispod te ploče žive vile i goblini :osmeh:

Nemoj šta zameriti al jako mi deluje smešno kad neko nešto tako napiše, to kao da pišu Zemlja je ravna ploča.

Da se vrnem temi..to za šta treba bunar može da se odradi plićak neki manjeg prečnika, imaš i neke likove iz Bavaništa zovu se Brza voda (imaš negde na netu da ih nadješ) al oće da premuntaju za dubinu i prečnik.

Prečnik bunara ti zavisi koliki ti kapacitet vode treba, samo znaj da je plitko voda prepuna kamenca u okolini Vršca i generalno da je slana pa da ti i to ne pravi probleme

- - - - - - - - - -

Evo i jedan broj telefona čoveka iz Zrenjanina, izuzetno korektan nije mnogo skup, a radi odlične bunare pa kome treba:
Đino 063/8867682
 
A ispod te ploče žive vile i goblini :osmeh:

Verujem da ti je smešno, ali meni nije ni malo... pre pola sata sam razgovarao i sa Đinom... ista priča da se ne nadam puno. Čovek je ok, rekao je da ga zovem za par dana dok se on malo raspita kod profesora geologije dali postoji neka mogućnost... uglavom obični kopani bunari nisu problem ali bušeni za malo ozbiljniju količinu vode cvrc!
 
Verujem da ti je smešno, ali meni nije ni malo... pre pola sata sam razgovarao i sa Đinom... ista priča da se ne nadam puno. Čovek je ok, rekao je da ga zovem za par dana dok se on malo raspita kod profesora geologije dali postoji neka mogućnost... uglavom obični kopani bunari nisu problem ali bušeni za malo ozbiljniju količinu vode cvrc!

Vidi ako si na bukovcu nema sta da se gleda i pita. Generalno kompletna polovina fruske gore koja gleda ka backoj je suva kao barut za ozbiljnije kolicine pa cak i 200-300m da busis. Uglavnom ljudi imaju kopane bunare i hvataju procedne vode od padavina u tom povrsinskom sloju do prvih stena. U pitanju je stenska masa koja se generalno gleda kao bezvodna kod nas. Dok je druga strana fruske gore prica za sebe ali opet toliko razlicita da zavisi svaki metar u odredjivanju lokacije za bunar
 
Mi smo do sada busili 15-16m bunare a precnik bure od 200l.Nijedan nije zadovoljio normu koja mi trba za tifon ili cevi.Koji bunar i na koju dubinu bi trebao kopati da bi imao dovoljno vode a da nemoram kupovati igla pumpe i agregate

- - - - - - - - - -

Inace je potes izmedju Golubinaca i Popinaca i ima 4m do vode
 
Aj mi malo opiši do čega bušiš i kako radiš bunar. Jel bušiš do peska dole, dokle spustiš cevi, stavljaš li nešto dole na dno...

Generalno Srem je problematičan sa vodom, ja sam radio bunare tuda li cevaste sa dubinkom pumpom i morao da više slojeva hvatam da bi dobio neke 3-4 l/s
 
Nazad
Vrh