Bušenje bunara na njivama

Bunar je oko 15m zavarim po 4 bureta od 200l isečem im dna i napravim rupe sa strana.
Ko zna na koliko je pesak.Kada je bio nov 13 prskaca izraelski je radilo non stop. Pumpe su 800l dmb i kardanka za tifon.
 
Uh jebeno. Generalno problem je ova suša jer sva ta voda u plitkoj zoni je ona koja se procedi od padavina a i sam vidiš kakvo je vreme ove godine.
Da bi imao iole bolji dotok mora se juriti dublje voda u slojevima peska a i kako sam rekao ti slojevi nisu sjajni baš i mnogo izdašni
 
Ne znam na kojoj je dubini kod vas voda.
Kod mene licno ima plicih voda na 20m ali to su slabe vode oko 20-30litara u minutu.
I precnik tih bunara je oko 600-800mm i cena njihovog busenja ide od 50 do 80€.

Letos sam uradio bunar fi 115, dubina 101 metar. Ubacena pumpa koja izbacuje 150 litara u minutu, ljudi koji su busili procenili su da ima 450 litara u minutu.
Cena je bila 50€ po metru sve njihovo, nisam imao nikakvu obavezu prema njima sem da obezbedim vodu za busenje jer je radjeno mokro busenje pomocu vode.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Sa tim cenama bunara ne bi ih ni busio. Do sada sam dva izbusio na svojim njivama, jedan na 20 m (500€) i drugi na 25 m (625€). Oba su 3 cola, za sito ne znam kakvo je, zaboravio sam.
 
Voleo bih i ja da je voda na manjoj dubili ali sta je tu je, busio sam ga za zalivanje jagode i maline.

Dok na 3km od mene, teca u susednom selu je na 7 m dubine nasao vodu malo slabiju od moje. I bunar ga je kostao oko 300€ ali on je na takvom mestu.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Voleo bih i ja da je voda na manjoj dubili ali sta je tu je, busio sam ga za zalivanje jagode i maline.

Dok na 3km od mene, teca u susednom selu je na 7 m dubine nasao vodu malo slabiju od moje. I bunar ga je kostao oko 300€ ali on je na takvom mestu.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Kolega, koja firma ti busila bunar? I ko ti je pronasao vodu?
 
Firma je bila iz Platiceva okolina Sapca, tacan naziv firme mogu sutra da ti napisem ljudi su za svaku preporuku, maksimalno profesionalno rade.
Vodu mi je pronasao jedan obican covek, seljak iz Matijevca, tacno kao sto je rekao tako je i bilo.
Rekao je dubinu vode od 70 do 90m, voda je pocela na 78m i bilo je sve do 101 gde smo stali sa busenjem.
Takodje je pogodio i kapacitet bunara.
To naplacuje koliko mu ko da i da odes po njega i da ga vratis.
Ako te zanima kontakt mogu ti proslediti?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Zamolio bih te ako možeš da mi pošalješ broj od "nalazača" vode i firme koja ti je bušila. Mi se 5 godina zlopatimo sa vodom i raznorazni firmama i pokušajima da dodjemo do vode. Hvala.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ja bi te prevarante platio da pokažu gdje nema vode i onda da bušim na dubinu na koju se inače buši u tom kraju , pa ako bude vode da onda on plati .
Vode ili ima ili nema tj ima svagdje samo pitanje na kojoj dubini to zavisi od područja , Na svakom terenu ima više slojeva u kojima ima vode , neki sloj je izdašniji neki manje , a to da se šeta lijevo desno i traži žila pa naplate to prolazi zato što svaki put se nadje voda samo zavisi na kojoj dubini.
 
Zeljko, Mioljub je bio kod mene u susednom selu kod mog prijatelja i omasio je skroz.
Ne znam tacno koji je kapacitet rekao, ali covek je dobio oko 18 litara u minutu, a buseno je kao kod mene 101 metar, sto je takoreci nista.
Ovaj covek sto je meni trazio, preporucili su mi ga provereni ljudi kojima je on trazio i tacno je bilo kao sto je rekao, a trazi pomocu dve bakarne zice.
Zaista je bilo kao sto je rekao.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
OK . Ako stvarno vjerujete da te bakarne žice kažu gdje ima vode , popušta. Nego onda što ne uzmete te žice sami , šta će stručnjak.
 
Momo zvao sam firmu iz Kragujevca, slali su svog geologa, presao je citav moj plac gde sam hteo da busim bunar, takodje sa bakarnim zicama i vodenim kartama i na kraju svega oni su mi garantovali 40 tona vode za 24 sata sto je oko 27 litara u minutu, previse malo za te pare.
A posle toga dovedem ovog sto mi je sada nasao prosao je svuda gde je i geolog iz firme koju sam zvao pokazao na ovo mesto i nasao sam busotinu koja po proceni ljudi koji su mi busili ima oko 450 litara u minutu.
A trenutno je ubacena pumpa od 150 litara u minutu.

I kome posle ovoga ja mogu da verujem @momo?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Tolko vode bi bilo i da nije niko gledao da si zabušio gdje ti najviše odgovara i samo ideš do dubine do koje moraš . Kako znaš da nebi bilo takve vode i 50 m ustranu ?

P.S Geolog sa žicama ??
 
Posto vec negde moram da ja njima pokazem gde da buse tih jos 2 hiljade sto sam dao njemu da mi pokaze gde ima vode ne znaci mi nista, ja verujem da zna nesto.

Vlasnik firme je tako rekao da ima svog geologa i da ga salje po terenu, imao je i vodene karte takodje.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh