Bušenje bunara na njivama

Bunar se nalazi u potezu sela Pavlovci na pasnjaku u dolji, 200m udaljen od kanala. Zar produbljivanjem ne bih pogodio drugi mozda i treci izdan... u tom sljunku sigurno ima vode. Mozda ako bi isao na dubinu 25-30m bi se povecao kapacitet? Koliki bi mi bili otprilike troskovi vadjenja cevi i produbljivanja na dubinu od 30m? Inace bunar mi treba za sistem kap po kap i da bi ceo sistem radio treba mi veci kapacitet. Ako bi radio 2 bunara trebaju mi 2 pumpe, 2 filtera, 2 venturia za prihranu, opet nije jeftina varijanta (pumpa 400e, filter 200e, venturi 100e + busenje bunara 250e)
 
Mislim da je tu sledeća izdan na oko 80 metara, tako da to nije mala investicija. A može se dobiti 2-3 l/s za prečnik bunarske konstrukcije 125 mm.

Tako da je najbolja varijanta ono što sam vam rekao.

Pozdrav
 
Dobro ti majstor kaže ,ne gine ti još jedan bunar, najbolja varijanta i najjeftinija
A za sistem se ne moraš brinit ,obadva bunara spojiš na postojeći sistem sa jednom pumpom.
Ja imam dva bunara spojena u jedan i sve radi ,isto mi falilo vode(samo ih odmakni barem 10 metara razmaka) i to je to.
 
Crijevo il alkaten iz jednog i drugog spojiš zajedno s T-komadom a iz T-komada direkt u pumpu i to je to




2ceixdu.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

Evo malog pojašnjenja situacije za koju ti govorim ,izbušen prvi bunar 10 kubika na sat a ja trebam 15 po satu znači malo mi je .
Bušimo drugog 7 metara dalje ,on daje 8 kubika .Spojili obadva i imam ravno 15 ,3 kubika smo izgubili ,vjerovatno zbog otpora ,al imam dosta .
Zadržo jednu pumpu ,jedne injektore ,sve ostalo isto ,trošak samo bušenje bunara 250 E,
 
Hvala na objasnjenju!!! :)
i da odmaknem 10tak metara jedan bunar od drugog? Jel moze vise od 10m?
 
kod mene je 7 metara ,zato i ne možemo dobit istu količinu vode ,sa crpljenjem bunara pada vodno lice pa bunari daju manju količinu
Možeš i više ako pumpu opremiš nepovratnim ventilom a pumpu onda smjestiš u sredinu između dva bunara ,
Ja imam hondu 3" i na alkaten 2 1/2" vučem vodu koje je na jednoj njivi dugačko 9 metara od bunara ,mislim horizontalno do usisa i sve radi
 
To sam i mislio, da stavim nepovratni ventil onda ce mi voda biti na samoj povrsini, samo sam mislio da smanjim precnik usisnog creva onda ce bolje i vuci. A pumpa ce biti izmedju 2 bunara. Ma imam ja nekog kineza 2" i radi ko blesav, samo sto trosi, al planiram da uzmem dizelku.
 
Kolega Worm vrlo interesantan posao radite. Kod nas u kraju, okolina Kraljeva, velika je potraznja za busotinama. Ja sam svakako planirao da svoje domacinstvo opremim ili bunarom ili busotinom pa bi mi Vasa sugestija dobra dosla. Trenutno imam u dvoristu busotinu od 300 mm od 12.5m do tzv "platnene vode" ali zbog suse ovih godina ta se voda povukla i nema je dovoljno. Opcija je da se kopa bunar takodje na 13m do sloja sljunka sirine 1.5m i da se tako poveca kapacitet. Veliki je posao a opet da li ce dotok biti dovoljan, pitanje je.Vode treba za domacinstvo ili dva i za zalivanje.
Ako imate neki sajt sa tehnickim karaktereistikama i detaljima kako se radi i kakve su opcije, unapred hvala, moze i na PP ako forum ne dozvoljava.
 
Pozdrav svima, da li neko zna nekog majstora iz Krusevca ili okoline koji busi rupe za vodu, i koja je okvirna cena ?
 
Nazad
Vrh