Bušenje bunara na njivama

Izbusio je gusto rupe fi 20mm i stavio sito (gusto platno) na donjih 2m. Nije stavio duze sito jer se podzemne vode tokom leta povuku pa gornji deo sita moze da ostane u suvom soderu i da se tu uvlaci vazduh. Na jednoj busotini je sito 4m i nema razlike u kolicini vode u odnosu na one gde je od 2m. Ukopacu pumpu 1 m u zemlju tako da budem blizi vodenom ogledalu.
 
drustvo interesuje me cenovnik za busenje bunara dubine oko 100m precnik cevi fi 125mm
zna li nekog ko to povoljno radi
 
znam za te,ovde videh neke cifre 5-10e
mislim da je tih 60 velika investicija za nas kraj na dubini 100-150m
celokupni iznos za bunar+pumpa+struja je vise od 10.000e sto moramo priznati da je poprilicno velika cifra u pitanju
bili su neki pancevci koji su radili na 30e ali nikako da dodjem do njihovog broja telefona na zalost
 
naišli su na trinaestom metru na kamenu ploču i stali.
do tada je bilo sitnog peska, ali ploču nisu mogli da probiju i stali su.
Sada moram da angažujem one sa kamionima i da nastave bušenje.
 
To kamenje je problem svim malim majstorima a zaj,,,,,, bancija gazdi koji ih pozva ,sad su i oni na muci a i ti ,oni izgubili dan radeć a ti imaš samo rupu za banderu,onda ti pozoveš drugog majstora sa većim strojem i onda se smije ovim prvim pa te odere cjenom a ti onda plačeš.
 
Zainteresovane bunardzije javite se potreban mi je bunar u okolini Jagodine na oko 100 m mozda i koji metar vise za sada kako stvari stoje ja i komsija bi busili po jedan bunar. Znaci za sada dva ako ima nekoga ko to radi valjano i sa garancijom neka se javi da se dogovorimo na tel. 065/222-67-20
 
imate cene od 40 do 60e po metru sa plasticnim cevima
sa metalnim cena je veca
kod meen rade neki Kragujevcani na 40e a ima i nekih koji rade na 60 i daju racun na tu cifru
 
h7ss.jpg
6dzw.jpg
9v3m.jpg


Evo nekih slika sa bušenja po Sremu. Po zanimanju sam diplomirani inženjer geologije za hidrogeologiju i bavim se ovim poslom već duže vreme. Pitajte me šta vas zanima, i ja ću se truditi da odgovorim čim mi vreme dozvoli. Pozdrav
 
E baš takvog stručnjaka i trebamo al evo zahladilo pa ćemo sa pitanjima na proljeće.
 
Jel mozete na postojecem bunaru ciji je fi 160 da ga prosirite na fi 250? Treba da ga prosirim ali i produbim ali na dnu mi je sljunak pa ne znam da li moze da se produbi. Bunar mi je dubok 10m, voda se nalazi na dubini od 2.3m, kapacitet je nekih 95litara u min. A treba mi oko 150-170 litara u min.
 
Jel mozete na postojecem bunaru ciji je fi 160 da ga prosirite na fi 250? Treba da ga prosirim ali i produbim ali na dnu mi je sljunak pa ne znam da li moze da se produbi. Bunar mi je dubok 10m, voda se nalazi na dubini od 2.3m, kapacitet je nekih 95litara u min. A treba mi oko 150-170 litara u min.

Količina vode koju ste dobili je sasvim pristojna za prvu izdan na toj lokaciji (ako ste iz Rume), tako da vam predlažem da izbušite još jedan takav bunar i rešite problem. To je minorno ulaganje za dobijeni rezultat.

Vađenje konstrukcije i šljunka bi vas više koštalo nego novi bunar, da ne govorimo o tome da produbljivanje samo po sebi ne daje rezultat.

Pozdrav
 
Nazad
Vrh