Bušenje bunara na njivama

Pa to je pravilo , ove cijevi koje se vode 4" su čini mi se nešto preko 100mm a vanjski prečnik motora pumpe nešto oko 90mm . Motor je uvjek ispod pumpe i čak je čini mi se nešto uži od pumpe same , voda odozdo dolazi oko motora pa kroz pumpu . Ako te baš zanima mogu da premjerim untrašnji promjer cijevi koju zovemo 4" , sigurno je standardan . Ako bi se desila situacija da je prostor oko motora nedovoljan za njegovo hladjenje ili snabdijevanje pumpe vodom , a to nisam još čuo, možda bi se moglo prilikom postavljanja cijevi-bunara bušiti rupice do veće visine a pumpu spustiti niže u reonu rupica pa bi se pumpa snabdijevala vodom jednim dijelom odozdo a jednim odozgo.
 
drugari, zanima me da li je za njive od jednog hektara sa blagim nagibom duz cele njive potreban, arterijski bunar od 100 metara il moze i ovaj obican do 10 metara, nagib je takav da bih u vrh njive mogao pustiti vodu ona bi samadosla do dnatj kraja njive po duzini, i zanima me da li ima neko uopsteno ko bi dosao do prokuplja i busio bunar ? da li znate takvog? i naravno kolika je cena? od koliko se krece??

- - - - - - - - - -

Sve zavisi od mikrolokacije. Nekada nisu ista dva bunara jedan pored drugog na par desetina metara a kamo li da se prica o razlicitim teritorijama i tipovima zemljista tj. geologije

- - - - - - - - - -

Mindjušar@

Dobro bi ti dosao ovakav bunar :osmeh:



- - - - - - - - - -

Samoizliv (nema pumpe-voda ide sama) u ovako susnoj godini sa slabim dotokom na maksimumu negde oko 36 l/s u dobroj godini 50-60 l/s bunar je jos u fazi testiranja

SUPER bravo :) :) :) eh kad bihja mogao naci nesto slicno.... kod nas u okolini prokuplja je tesko naci nekog ko zna gde je dobar bunar :)
 
Sve zavisi od mikrolokacije. Nekada nisu ista dva bunara jedan pored drugog na par desetina metara a kamo li da se prica o razlicitim teritorijama i tipovima zemljista tj. geologije

- - - - - - - - - -

Mindjušar@

Dobro bi ti dosao ovakav bunar :osmeh:



- - - - - - - - - -

Samoizliv (nema pumpe-voda ide sama) u ovako susnoj godini sa slabim dotokom na maksimumu negde oko 36 l/s u dobroj godini 50-60 l/s bunar je jos u fazi testiranja

Druze ako ti nije problem opisi nam postupak izrade ovakvog samoizliva? I koliko kosta da se napravi ovako nesto?
 
43 51 06 92 N
19 44 42 41 E
768 m
Moli bih za veliku pomoc ako neko zna da li na ovim kordinatama ima u blizini voda posto mi je kuca malo ispod ovih kordinata i svako leto kuburimo sa vodom, ko sta radi mi vucemo vodu po celi bogovetni dan i tako celo leto. silne pare smo dali u seoski vodovod ali od toga nema leba, proslog leta je bilo jedva 7 dana vode. sad smo dosli do toga ili da gasimo domacinstvo ili da dodjemo nekako do vode. vise puta smo trazili ljude koji se bave trazenjem i kopanjem bunara ali neuspesno. selo se gasi i retko ko sta ulaze u seosko domacinstvo pa sam tim i nema ljudi koji se bave bunarima u uzickom kraju. bar ono sto smo se mi raspitivali a raspitujemo se odavno. pa me interesuje kako bih mogao da dodjem do nekih korisnih informacija ko radi, jel ima neka karta sa mogucim izvoristima podzemnih voda kolko bi to zadovojstvo kostalo ili tako nesto. svaki savet bi mi dobro dosao
unapred hvala
 
Imam ponudu za busenje bunara u koji bi se postavljale betonske cevi fi 400mm. U taj bunar ce ici potapajuca pumpa kapaciteta 375 l/min pa mi nije jasno kako ce tolika kolicina vode da se nadoknadjuje kroz beton!? Bunardzija kaze da ce 'otvoriti' par rupa na donjim cevima za ulaz vode. Ima li ko iskustva sa ovakvim bunarima koji treba da daju vecu kolicinu vode? Inace, radi se o recnoj dolini gde su podzemne vode plitke, a soder sa 'pravom' vodom je na nekih 10-12 m. Isao bih kroz soder par metara, naravno ako ga ima u tom sloju.
 
Interesuje me da li mi neko moze preporuciti nekoga za busenje(kopanje)bunara ko bi busio u okolini Pozege.Ne uspevam nikoga u Pozegi i okolini da nadjem a da se bavi tim poslom.
Hvala unapred,Nikola

- - - - - - - - - -

zmajurino,da li bi mi mogao pomoci da mi preporucis nekoga za busenje bunara.Broj Djordja iz Kragujevca nije aktivan,pa te molim da mi pomognes ako mozes.Ja se nalazim u Pozegi.
Hvala,Nikola
 
Bunari

Imam ponudu za busenje bunara u koji bi se postavljale betonske cevi fi 400mm. U taj bunar ce ici potapajuca pumpa kapaciteta 375 l/min pa mi nije jasno kako ce tolika kolicina vode da se nadoknadjuje kroz beton!? Bunardzija kaze da ce 'otvoriti' par rupa na donjim cevima za ulaz vode. Ima li ko iskustva sa ovakvim bunarima koji treba da daju vecu kolicinu vode? Inace, radi se o recnoj dolini gde su podzemne vode plitke, a soder sa 'pravom' vodom je na nekih 10-12 m. Isao bih kroz soder par metara, naravno ako ga ima u tom sloju.

Dogovorim sa bunardzijom da uradimo taj bunar fi 400mm sto dublje mozemo, a minimum 10 m. Dodju jutros, izburgijaju-izbuckaju do 4,5 m i tu stanu. Kaze ne moze dublje jer je usao u soder!?!? Eto sta su nasi ljudi!
 
Dogovorim sa bunardzijom da uradimo taj bunar fi 400mm sto dublje mozemo, a minimum 10 m. Dodju jutros, izburgijaju-izbuckaju do 4,5 m i tu stanu. Kaze ne moze dublje jer je usao u soder!?!? Eto sta su nasi ljudi!
I jel ti naplatio za to busenje.Zar nisi rekao "Isao bih kroz soder par metara, naravno ako ga ima u tom sloju"
 
Nazad
Vrh