Bourgoin

Danas sam morao da platim radnika da zajase heder i da razgusuje u radu.Nedo bog nikom.
Pujol,sta kazu u mikronu?
 
Ostavio sam pumpu i hidromotor danas u mikronu,bice gotova do cetvrtka.Neke plocice treba da se obrade i neki reducir,glavni razlog kvara kazu prljavstina,bilo neko grunje u pumpi, to ce sve da me kosta 50000 :osmeh: tako kazu. Ja danas dodjoh kuci i da proverim dal ima negde filtere jer me je cudilo odakle grunje,kad ono sipak u onu posudu gde se sipa ulje ima neki filter al probusen,a spolja gde treba da ima jos jedan veci filter tu ga i nema. Pa vas pitam gde ja mogu da nadjem takve filtere,dali pasu od neceg? ili ima novi negde da se naruce.
 
Filtere i jedan i drugi ima jedan covek u Nisu.Specijalizovao se covek.Inace mislim da ih nigde u Srbiji nema na drugom mestu.Taj remont pumpe kosta od 500-1500eur.Jako skupa stvar.
 
Kako Maticu samo 100eura?Pa za Z133 za remont pumpe u PPT sam dao blizu 100.Gde si ti to nosio i vredi li nesto rabota?
A za filter videcu pa javljam.Nisam mu uzo broj ali otici cu do njega u radnju pa cu uzeti ovih dana ako ti vec dragan ne pomogne pre.
 
Kod Francuskih mašina mora da se zna kataloška ili neka druga oznaka filtera da bi se nabavio.
 
Zemljak,sutra idem za Nis pa cu da svratim u radnju i uzmem broj.I meni ce trebati da ih menjam.Ne mogu nikako da svatim gde je Matic nosio pumpu za 100Eur kad svi uzimaju mnogo vise.Ili taj lose radi ili ovi bas preteruju sa cenom.

- - - - - - - - - -

Sada je vreme mnogo bolje za berbu i nema zastoja u radu.Inace sve se gura drvetom,nema nikakvog pipanja rukom.Mnogi su zeznuli prste oko tih masina i tu stvarno nema mesta za neozbiljnost.
 
Jako loše radi.Evo već tri godine ne znam šta je pumpa.Da sam dao 500 i više bilo bi sigurno bolje za nečiji novčanik.
 
Maticu nisam rekao nista lose.To je jako dobro i ja bih voleo da nosim kod njega kad dodje vreme za to.Koga god da sam pitao za taj remont je davao od 500 do 1000eura.To je stvarno mnogo.
Meni pre dva dana procureo levi cilindar na hederu.Grdno ulje mi iscuri.Sutra moram da trazim nekog po Nisu ko radi te opravke jer nemam vremena da saljem po Srbiji.
 
Pa da li bi to ja mozda mogao i sam da zamenim ako ne nadjem coveka koji menja a nadjem gumicu,slucajno?

- - - - - - - - - -

Upravo sam dosao sa remonta cilindra i to me je kostalo 2500dinara.Pitao sam coveka za remont pumpe i hidromotora i kaze od 500-1500eura.Servis je u Nisu.Kad mi je pokazao koliko sve ide zupcanika i ostalih elemenata u pumpu i da se to nista ne pravi kod nas vec se sve uvozi onda ispada i da nije skupo ali za nase uslove ipak jeste.Govorio je covek o totalnom remontu pumpe.A kaze da je slicna cena i za hidromotore.Sva sreca pa meni nije jos doslo vreme da to popravljam.
Pujol,zemljak,evo ti broj za filtere 018/528-415,018/258-106 radnja se zove SKING.Filter unutrasnji-ulozak-je 2400rsd,Frad.
Spoljasnji je 3400-3800 ako se ne varam,neki svedski.
 
Za sada ide berba lepo a evo i nekih slika
263g85v.jpg
21e713n.jpg
 
Ja sam prestao vise da berem,sad cu sve u zrno,kruni se previse.Nenade i to sto si ti brao pocelo dobro da se kruni,jos neki dan i tu vise berbe nema.
 
Nazad
Vrh