Bourgoin

Kako ide berba i imali kakvih problema u samom radu. Kod mene je za sada ok samo par sitnica koje se rešavaju u hodu.
 
Trenutno nas kiša ometa.Na početku sezone je nastao jedan zdravo velik problem koji je rešen za 4 dana.
 
i ja sam se upisao na listu onih kojima su crkli hidro motori ...... drugačije je kad se to drugom desi pa mu dajemo savete i tešimo, ali ja sam dva dana hteo da poludim, :sjasi:
sva sreća pa je kiša ovih dana, tako da upravo danas stiže iz trstenika, pa ću videti ....
 
išao je extra do zadnjeg, i pukne nam crevo od 400 bari koje ide direktno na motore, napravili smo novo i od brzine nismo očistili opiljke koji su bili od obrade u crevu. Čim je namešteno išao je nekih 5-10 min i zatim katastrofa, svo slabije, na kraju smo ga jedva odvezli kući ...
Upravo se otac vraća od majstora popravka je koštala 130 eura, jer su otišli samo ventili na levom motoru, sva sreća pumpa i drugi motor su u exsta stanju.
 
Postovanje vidim da imate iskustva sa Bourgoin beracima zanima me gdje nabavljate magnete (spule) za ukljucivanje redova fi. rupe je 14 mm a duzina magneta 50 mm nije standardna mjera pa uvjek imam problem sa nabavkom , hvala unaprijed
[h=1]Bourgoin[/h]
 
pozdrav forumasi! interesuje me vase misljenje o u bourgoinu md8 kakav je i na sta treba obratiti paznju prilikom kupovine?imam u planu sledece godine ako sve bude po planu da ga kupim pa sam poceo polako da se interesujem sta i kako!
 
po meni su mnogo bolji troredni, mozda bi mogao o nekom takovom da razmisljas, md8 su dobri beraci, ali za moj ukus su mnogo mali i mnogo sporije ide berba sa njima.
Ja uskoro prekidam sa ovim poslom, tako da će sve mašine ići na prodaju a verovatno i gm3, postaviću slike .....
 
kod nas su njive od 20 ari do 1ha maksimalno 30,40,50 ari to su neke optimalne parcele u nasem kraju,tako da ne znam da li bi gm3 mogao u toj maloj parceli da funkcionise tj da li bi gazio dosta? a inace su kod nas sejalice cetvororedne kako bi se uklapao i u to? slike postavi obavezno !!!
 
pa i kod nas su identične parcele, nije kao u vojvodini 20, 30, 40 ari, retko gde da ima hektar, i radi se punom parom, sejalice su sve četvororedne, neke olt-ove, neke pneumatske, i nikakvih problema ..... sutra ću staviti slike
 
gm3

a evo i slika našao sam neke
2v8ipex.jpg


- - - - - - - - - -

2ypn33q.jpg


- - - - - - - - - -

15ysvmf.jpg
 
To je pravi stroj cista mehanika komu ne treba veci puno je zahvalniji nego berac ......
 
Boljetije po meni dvoredni od trorednog bas zbog sadnju naicices gde su tesni redovi kukuruza, sve zavisi od sirine razmak sadelice ja sam imao problem u par njiva sadeno je maltene na pola metar sirine, http://www.mojauto.rs/polovni-poljoprivredna/1387349_Bourgoin_md-8_1990_god ovaj berac je dobar iz susedno selo od mene berac je u dobro stanje ima ga nekih skoro desetak godina.

zemljak, nisi svestan koliko nisi u pravu, pa naravno da će biti problema sa redovima ako je neko nenormalan pa seje sa razmakom 50, 60 cm, a kako će se dvoredni tu provući?
Kod mene nikad nije bilo problema sa uklapanjem redova, ako su negde spojeni, ladno teram četri, i to ide samo tako.
Koliko je troredni brži i moćniji drastična je razlika, a koliko znači jedan red više može ti potvrditi i matić jer je kod njega naknadno ugrađen jedan red koliko se sećam....

ja iskerno nikad ne bih menjao trorednog za dvoredni, ako bih ikada ponovo kupovao berač, mogao bih razmišljati samo o GX300, ali trenutno je skoro duplo skuplji od gm-a a pare ne niču na drvetu. poz
 
Konstantine to je potpuno tačno.Ako su negde sastavi baš uzani može da se skida 4 pa i više redova odjednom bez problema.Tri reda su uvek brža od 2 ma kojom brzinom išao.I meni je san GX 300 M ali čisto sumnjam da će skoro doći na red.
 
Nazad
Vrh