Bourgoin

Vojkane pozovi Radeta u Bgd od njegasam i ja kupio a ima ih od više proizvođača tako da možeš da biraš koji hoćeš a dimenziju on zna 064/170-89-34. Ja na mom imam ugrađenu roto sečku sa po dva fiksna noža i ta varijanta se mnogo bolje pokazala nego ta vaša. Motor je maltene ne oseća lakše je konstrukcije i može da se ide sa njom brže u radu.
 
Bio je u mom kraju jedan iz Vojvodine sa seckom i jako se lose pokazao.Slabo je sitnio i lomio je neke lezaje.E sad mozda je ta secka bila lose smisljena ali od tada vise niko ne sme da postavi istu.Sigurno je da jako mnogo manje opterecuje motor ali sad sta je tu je.Ovaj tarup prilicno sitno melje kukuruzovinu.
 
Za Bourgoina sa ovim sistemom otkidačkih valjaka roto sečka nije nikakvo rešenje jer jednostavno ne odrađuje svoj posao kako treba.Klasični tarup zahteva više snage a motor je slab za to.
 
Ja sam sa mojom izuzetno zadovoljan a kolega iz Putinaca je kupio Burgona sa klasičnom sečkom nije bio zadovoljan jako sporoje išao, po rosi nije mogao da bere motor se grejao i posle jedne sezone je skinuo i namestio sa roto sečkom ali nije sistem kao kod mene i dosta lošije radi.
 
Kada se prenos lepo odradi za tarup nema opterecenje za motor, treba dobar majstor za tarup i da uskladi prenos, ja sam sa mojim tarupom prezadovoljan evo vec tri godine imam mehanicki tarup nisam nista pipnuo oko njega podmazivanje i ostrenje maticice to je sve,pre toga mi je bio na hidro pogon ali sam imao problema sa njime sada pevam i berem kukuruz.
 
Kod mene su svi sa ovakvim tarupima kao na slici i svi se zale da je povecana potrosnja.Losiji motori se cak i guse ili jako lepo melje kukuruzovinu.Trebalo bi da bude malo jaci motor.Jedan covek iz Zmaja mi je nakada rekao da jedan red zahteva 10ks.Drugih nekih resenja nemamo tako da mora da se radi.Moze li neko da kaze sa koje se masine pasuje onaj veliki hidraulicni filter i ima li logike menjati ga ili da tako tera???
 
Kod mene je Fleetguard filter LF 680.Košta oko 1.600 dinara.Menjam ga pred svaku sezonu.Motor je 80ks a ne bi bilo loše da je barem 100ks.Onda bi bila sasvim druga priča.Sa potrošnjom sam veoma zadovoljan,čak šta više jako je smešna.
 
A koji su to fiksni valjci?
Unutrašnji odnosno koji su niže
nb9jld.jpg
 
Nadam se da ce ovo lepo da radi ali prema onome sto sam do sad vido sa seckom,cisto sumnjam.Jedino ako je ova sto sam ja gledao bila nesto rashodovana.
 
Od svakog u svojoj klasi.Kod Radeta remen za pogon u kvalitetu 9.600 dinara a manje kvalitetan 6.600 dinara.Ima ta dva pa koji ko hoće.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh