Bourgoin

Koliki se stavlja razmak na valjcima u hederu?Molio bih da mi neko pojasni,da ne eksperimentisem i gresim sam.
 
I kako nas moderator kaze:"SA TERENA NEGDE U SREMU"
amazon-903.jpg
[/IMG]
amazon-904.jpg
[/IMG]
Nas clam Mica967
 
45ym.jpg
[/URL]
Da li slucajno ovde kod mene ne nedostaje neki lim iza ovih poslednjih lopatica koji sprecava da klipovi upadnu na dno elevatora i da dodje do zagusenja koje se je pocelo javljati kod mene?
 
Sa slike mi se čini da je sve u redu.Da li je dno elevatora ravno ili ispupčeno?Da li su lopatice elevatora pojedene pa klip propadne i zaglavi se?
 
Maticu,ti se javljas u rekordnom roku,svaka cast.Dno je ispupceno a lopatice su odlicne,nisam ih menjao ali nema ni potrebe.Cak mi se cini da su i prevelike.I pored toga mi nekako neki klip upadne na dno elevatora i pocne da glavi.A okrece elevator jako brzo pa cak i neki klip izleti preko bunkera tako da sutradan moram i neki lim da mu stavim na bunkeru.
 
Ako je previše ispupčeno dno na onom delu gde se nalazi poklopac ili vrata onda hoće da se zaglavi klip i da elevator stane.Hoće i klip da se vrati iz bunkera kada se prepuni pa da zaglavi.Ja sam namestio parče lima na kraj bunkera da klipovi ne izleću napolje.
 
I ja sam mu juce stavio takav lim i to je prava stvar.Bez njega je prebacivalo bunker.Nego pazi sad ovu sliku.Danas mi je pocelo da glavi na valjcima u hederu sa leve strane.Ostane stabljika izmedju valjaka.Sa desne strane su mi valjci ovakvi.
gyg7.jpg
[/URL]
A sa leve sam navario malo pre u nadi da cu da smanjim zagusenje i vidim da sada jako snaznije povlaci stabljiku e sad dali sam nesto uspeo pojma nemam zasigurno.Sta mislis?
thxr.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Pozz drugaru na pragu sam i ja da udjem u klub burgonija.Naime mozda uzmem jedan dp 7 sa prepravljenom kipom,ali me jedna stvar zanima,gde moze da se nadje hladnjak za ulje za njega,od sta moze,posto je na ovaj stavljeni neki mali,i cini mi se da nije dovoljan. Od sta najbolje pase?
 
E bas lepo.I kod mene je.Kako je ukljucujes i jel ona sme da se koristi stalno pri radu ili samo na kratko i pri manjim brzinama,kao na nasim traktorima?Mora da je to ono dugme iznad dugmeta za sirenu.
 
Uključujem je na cug šalter koji se nalazi pored prekidača za paljenje svetala.Pored cug šaltera se nalazi i signalna lampica koja pokazuje da li je uključena ili ne.Za njeno korišćenje nemam konkretan savet jer je pri radu nikada nisam koristio samo u ekstremnim slučajevima kada zatreba.
 
Kod mene ta lampica ne radi.Imam utisak da stalno radi zadnja vuca a kada nesto diram taj prekidac za paljenje nesto se desava oko zadnje vuce ali nisam bas smeo da eksperimetisem sta se to desava.Kod mene je teren dosta navaljen i neravan i dobro bi mi dosla.
 
Čuje se elektro ventil kada se ona pali ili gasi.Po tome može da se zna da li je upaljena ili nije.Kod mene kada upalim zadnju vuču automatski se smanji brzina kretanja tj.uspori berač fest.
 
Evo i ja da se pohvalim malo:osmeh:,da udjem i ja u klub burgonaca,mojim oldtajmerom.Danas stigo u dvoriste
2re0c5c.jpg


- - - - - - - - - -

Drugari treba mi pomoc gde na nosim hidro pumpu na remont,a da to bude brzo i efikasno.Dajte brojeve:bravo:
 
Au bre brate samo sto si ga kupio i odmah da remontujes pumpu.Pa to ti je veliki trosak i ne radi se za jedan dan.Ne znam da li su im i iste pumpe kao od ovih novijih.
Maticu,ima li kod tebe problem da se stalno lome vrhovi stabljika i preprecuju se na ulazu u hederu?Kod nas svi zivi muku muce i mislim da mu tu ne mozemo nista.Kukuruz je totalno prezreo i izgoreo.
 
Au bre brate samo sto si ga kupio i odmah da remontujes pumpu.Pa to ti je veliki trosak i ne radi se za jedan dan.Ne znam da li su im i iste pumpe kao od ovih novijih.
Maticu,ima li kod tebe problem da se stalno lome vrhovi stabljika i preprecuju se na ulazu u hederu?Kod nas svi zivi muku muce i mislim da mu tu ne mozemo nista.Kukuruz je totalno prezreo i izgoreo.
Druze ja sam znao da su mu je losa pumpa,tako da je to uracunato u cenu. A sto se tice pumpe nosim sutra u Mikron Cacak da vidim sta ce kazu?
 
Nazad
Vrh