Bourgoin

Remontujem Burgona vec 10 dana i sve mi se zivo zgadilo.Ma ovo bre nije masina ovo je sranje zivo.ZMAJ je za ove francuze izmisljen sto puta.Sve nesto zakomplikovano i otezano a ja radim temeljno.Katalog im je zivo sranje.Nista ne pise.Kaze lezaj.Pa znam da je lezaj nisam glup ali koje je broj.Pa kaisevi i lanci,koji su koraci?Katastrofa.A kostali su kao novi po 130 000 DEM.To je bilo skoro 10puta skuplje od ZMAJA a po meni sve mnogo bezveze.Ma mi smo bre Srbi izmisljeni za sve uvozne stvari.
 
Dobar je to berac ali svi koji ga imaju u mojoj okolini imaju mu veci broj zamerki.A ako negde ima Burgona to je Aleksinac i Nis,kao i Leskovac.Totalno neshvatljivo je da poljomasina nema manometar za pritisak ulja ili da je merac temperature postavljen direktno na hladnjak pa je jednom coveku kod mene puklo crevo i uscureo antifriz a naravno temperatura nije merena da je povisena i motor je zaribao.Ssve sam te nedostatke morao da zamenim i preradim.
 
To su sve sitnice.Kod mene takođe nije bio mehanički merač temperature već lampica pa se brzo i lako ugradio sat.A pritisak ulja je i dalje na kontrolnu lampicu.
 
Remontujem Burgona vec 10 dana i sve mi se zivo zgadilo.Ma ovo bre nije masina ovo je sranje zivo.ZMAJ je za ove francuze izmisljen sto puta.Sve nesto zakomplikovano i otezano a ja radim temeljno.Katalog im je zivo sranje.Nista ne pise.Kaze lezaj.Pa znam da je lezaj nisam glup ali koje je broj.Pa kaisevi i lanci,koji su koraci?Katastrofa.A kostali su kao novi po 130 000 DEM.To je bilo skoro 10puta skuplje od ZMAJA a po meni sve mnogo bezveze.Ma mi smo bre Srbi izmisljeni za sve uvozne stvari.
Šta je tu čudno kod strane mašine ništa, ako ne znas koji je ležaj poskidas i poneses u prodavaonicu ležajeve ili mu izmjeris vanjsku i unutranju dimenziju mislim da na stranici skf-a kad ukucas dimenzije on ti izbaci broj ležaja, barem se remenje lako izmjeri kako ces zamjenit remen kad se razvuce i istrosi a nemas nikakvu literaturu, komad špage ocrtas na remenu di si krenio i izmjeris mu duzinu i to je to ja uvijek tako radim ako nemam literaturu i nikad problema nisam imo, ni jedan stroj nije sranje sigurno je zmaj jednostavniji ja imam 222, to si odmah znao kad si kupovo, kod nas tih bourgoina i nema niko i ne bere kukuruz mislim da je BC Institut Zagreb imo nekog novijeg zbog sjemenskog kukuruza sto su brali da ja znam a privatnici ne posjeduju to svi krune kukuruz :)
 
pozdrav svima gde se mogu nabaviti MZ gumice za komusacki sto od GR10 i i dali postoji dobar majstor u okruzenju da radi PVP i dizne od njega nesto mi oteze kad mu odsecem gas ,, nema one ostrine a i pusi mi pri velikom gasu ... pz iz semberje
 
Kolega pozovi majstor milana iz Rume na broj 022/430-336 ili na mob 064/211-43-41 jasam uzimao od njega i mogu vam reći dasu odličnog kvaliteta.:ppozdrav:
 
hvala MICA stupijo sam u komtakt sa gospodinom Milanom on proizvodi te MZ gumice i kaye da su dosta kvalitetne a cena je 20 e po valjku :(
 
Druze,ima kod mene jedan u Aleksincu sto radi tarupe i jako je dobar majstor.Radi tarupe za siru okolinu a mislim i da je najpovoljniji.Dosad je uradio oko 40 komada.Ako se nisi snasao,javi.Meni je sinoc isporucio tarup.
 
Remontujem Burgona vec 10 dana i sve mi se zivo zgadilo.Ma ovo bre nije masina ovo je sranje zivo.ZMAJ je za ove francuze izmisljen sto puta.Sve nesto zakomplikovano i otezano a ja radim temeljno.Katalog im je zivo sranje.Nista ne pise.Kaze lezaj.Pa znam da je lezaj nisam glup ali koje je broj.Pa kaisevi i lanci,koji su koraci?Katastrofa.A kostali su kao novi po 130 000 DEM.To je bilo skoro 10puta skuplje od ZMAJA a po meni sve mnogo bezveze.Ma mi smo bre Srbi izmisljeni za sve uvozne stvari.
Vojkane kad bas toliko volis ZMAJ-a dacu ti ja dva sa sve katalozima za tog tvog Burgona...............
 
Ha,ha.Da ne pravimo veliki lager ZMAJA,imam ih za sada dovoljno.Svako ima svoje misljenje,a moje je da su mogli i mnogo pametnije da urade neke stvari kad su vec toliko pametniji i bogatiji od nas ali sad nema veze.Samo jos da kazem i necu vise na tu temu.Isao sam da gledam pre par godina kod coveka u Starcevo ZMAJ 242 i odusevio se.Potpisujem da je savremeniji i kvalitetniji od svih Burgona njegove klase osim ovih najnovijih.Sve jednostavno i sve primenljivo.Nego sad sta je tu je.Izvinjavam se svima sto sam sada skrenuo sa teme i sto je nekome zasmetalo moje nezadovoljstvo sa datom masinom.
Blizim se skoro kraju totalnom remontu moga Burgona ali nikako ne znam koja je dimenzija kaisa 2HB pa ako neko zna neka napise???
 
Pa da,to je valjda jedini dvoredni,bar kod mene.I sta mislis jel bolje da se kupi tako spojeni ili dva razvojena.Kod mene stavljaju razdvojene ali ne teraju bas nesto dugo.
 
Bolje je upareni jer je njegova zamena veoma nezgodna.Kod mene je upareni nameštan kada je berač došao a trebao bi se zameniti pred sezonu jer se iskokao.Dimenzija je 2HC 2000 LA ili tako nešto jer ne vidim tačno pošto se izlizalo a pre 5-6 godina je koštao oko 70 eura.
 
Poslednja izmena:
dsc01969.jpg
[/IMG]
dsc01968.jpg
[/QUOTE][/QUOTE][/IMG]
dsc01967.jpg
[/IMG]fAleksinac Zoran Glogovica 064 285 7176 018 873 946 Sada pravi za Bourgoin GR 10
 
Isti ovakav je i meni isporucio pre neko vece.Dobro radi.
Matic,hvala za dimenziju kaisa.Ako je tacna mera onda kosta 7000din i jako tesko se nalazi.Zvao sam dosta brojeva.Kod mene se ne vidi nista.
 
Nazad
Vrh