Bourgoin

Takav motor nose male Zastavice.Modeli 35.8 i 50.8.Mada su i motori koje nose Turbo Zete slični samo što imaju turbinu i naravno veću snagu.
 
pozdrav prijatelji ja sam juce poceo da se zanimam malo pa mi treba filter za hidroulicno ulje koji se nalazi u rezervar.
 
mnogi su zbog toga skidali i nosili hidro pumpu na remont, a mnogi i danas ne zanaju da u rezervoaru za ulje postoji ovaj filter. :haha: Ja imao isti problem u početku, i košto reče matić, dobro pranje i nazad, i da ne čuje zlo ...
 
Ja sam znao da ima filter u rezervoaru, od rodjak je imao problem,morao sam da varim rezervoar odvarila mi se cevka za spolji filter i vlazilo mi je ulje
 
Ima samo kod jednog nenormalnog koji pravi sam ili kupuje po Vojvodini i posle preprodaje po nenormalno vecim cenama.Ima delova i za balirke i razne masine ali dzaba,preterao ga je i niko nece reci lepo misljenje o njemu.
 

Ovakav filter ulja je i meni trebao za grajfer Riko pa sam improvizovao posto nije bilo originalnog filtera i onda igrom slucaja nadjem filtere strane proizvodnje identicne kao ovaj na slici. Mislim da covek porucuje po potrebi i ima bas velik asortiman hidraulicnih komponenti. Prodavnica se nalazi u Temerinu: http://www.rstehnopro.com/.
 
zar nije imala u Nišu neka radnja, ja sam pre dve godine naručivao umetke za glavne filtere, ne mogu da nadjem sad kako se radnja tačno zove, mislim da je negde kod glavne autobuske stanice ...
 
Moze li neko da kaze da li nece da smeta da stavim klasicne gume 16.9-28 umesto originalnih posto su se one sve pohabale.Ove nase su dosta uze nego one francuske pa se plasim da ce mi masina biti nestabilna u navaljenim njivama.
 
kod dvorednog gr 10 14,9-28 je sasvim dovoljna sve sire i vece gume prestavljaju problem i u radu i u opterecenju . kad kazem u radu mislim na sirinu gaza . pozdrav.
 
Dvoredni Burgon je jako tesna masina i jako nestabilna u navaljenim njivama.Bilo je slucajeva kod mene da su ljudi skretali sa njiva i prevrtali se.Moje misljenje je da svaka tesnija guma od 16.9 ima samo jos gore da pokvari situaciju.

- - - - - - - - - -

Moze li neko da uslika komusacki sto i da se lepo vidi kako su postavljene gume na valjcima i zvezde.
 
Meni je jednom davno brao lik sa dvorednim Burgoinom i nikad više, kosa mi se dizala na glavi kad počne da se ljulja onako visok i uzak a sve redom njive pod nagibom. Nisam čuo da se nekad prevrnuo, imao je neke mnogo široke gume.
 
Mogu,da kazem delimicno.
Pazi kako je ovo kod mene.
vu4v.jpg
[/URL]
Vidim da je kod tebe zvezda pa ova gumena plocica a kod mene su samo zvezde na krajevima.Nije li kod mene neka greska?
pegh.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Dalje jel treba da budu po ova dva gumena valjka na krajevima izmedju metalnih valjaka ili je nekako drugacije?
 
Nazad
Vrh