Bourgoin

Boka radio bi i ja sa svojim dan-noć ali nemam kome.Ovde je kukuruz veoma loš pa se većina odlučila za krunjenje jer se branje u klipu ne isplati.
 
Ejj pozdrav ljudi,nije me bilo dugo vremena ovdje,tako sezona je pocela,dosata sam procitao od kad me nije bilo. kako berba ljudi??
Ja sam ove godine promjenio gume na valjcima i malo dotjero berac :):ppozdrav:

- - - - - - - - - -

evo snimio sam jedan video pa cu ga kasnije stavit da vidite kako luzdi kukuruz,ja pre zadovoljan

- - - - - - - - - -

evo videa na zalost losa je kvaliteta snimano sa mobitelom budem drugi put malo bolje snimio.
Ova kukuruz je brana u 12 sati tocno
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=tCBNX1IyKVY&feature=youtu.be" target="_blank">


- - - - - - - - - -

Evo jos jedan u radu
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=eIBr6DkRM2U&feature=youtu.be" target="_blank">


- - - - - - - - - -

uskoro cu slikati roto sjecku (frezu) kao sto sam obecao :osmeh:
 
Poslednja izmena od urednika:
Danas uslužno obrano 6 kj kakva je potrošnja goriva kod vas ja u proseku trošim oko 7,5 lit/kj.
 
maticu,kako ti sjecka usporava rad? kod mene ide isto sa sjeckom i bez sjecke,nije dobar prijenos. ili ti je sjecka na hidro pogon? ako je na hidro pogon,dali ti se berac tusi u uzbrdici,kao da gubi snagu motor?
 
Mogu ja da letim po njivi sa uključenom roto sečkom ali to nije posao.Roto sečka mi je na mehanički pogon,nikakva hidraulika.Hoće da se guši motor kada preteram sa brzinom a to je najčešće od 10 km/h pa na gore.
 
Mozda znas koja stranica? stavit cu slike svojih sam kad uhvatim vremena slikati

- - - - - - - - - -

Pa dali bi mi neko reko koja gumica ide i kojih je dimenzija
Ako vam stalno kida gumice,nije stvar u gumicama nego u tim polutkama. zamjenite nove polutke i rijesili ste problem,isti sam imao i ja na svom sve gumice koje sam kupio su se kidale dok nisam zamjenio polutke i sve rijesio

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Evo malo mog bourgoina ima svega,freze,grijanje,zasticena kabina od sunca folijom...
dsci0284f.th.jpg
[/URL][/IMG]
dsci0283i.th.jpg
[/URL][/IMG]
dsci0282q.th.jpg
[/URL][/IMG]
dsci0281s.th.jpg
[/URL][/IMG]
dsci0277v.th.jpg
[/URL][/IMG]
dsci0274l.th.jpg
[/URL][/IMG]
dsci0273z.th.jpg
[/URL][/IMG]
dsci0271s.th.jpg
[/URL][/IMG]
dsci0270rv.th.jpg
[/URL][/IMG]
dsci0269k.th.jpg
[/URL][/IMG]
dsci0285.th.jpg
[/URL][/IMG]
Slikano danas u sezoni pa nije bas pocisceno. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Kiša i kiša,kako je kod vas di ste ljudi,jel se bere?
 
Poslednja izmena:
Evo danas se malo radilo,mjenjali smo glavnu osovinu.
Skuzili smo da je stara bila iskrivljena i trgala nam je prednji nosac osovine.
Pa pogledajte kako smo uradili.:osmeh:
dsci0289s.th.jpg
[/URL][/IMG]
dsci0288k.th.jpg
[/URL][/IMG]
dsci0292.th.jpg
[/URL][/IMG]
dsci0294l.th.jpg
[/URL][/IMG]
dsci0298g.th.jpg
[/URL]
dsci0291t.th.jpg
[/URL][/IMG][/IMG]

Sad je to druga prica osovina se vrti ravno,a uzrok savijanja osovine je
kad mi je puko lanac namotala ga je osovina i iskrivila se....:ppozdrav:
Usput zamjenili ležaje...
 
Možda grešim ali takav kvalitet kod nas nema.Osovina trpi veliko opterećenje jer preko nje sve ide.Ja bi pokušao da je ispravim ako je moguće.
 
Nazad
Vrh