Bourgoin

Koliko su siroki,i kako se transportuju.Da li skidanjem prednjih kotaca neki od modela moze da se utovari na "obican" sleper?
 
Koliko su siroki,i kako se transportuju.Da li skidanjem prednjih kotaca neki od modela moze da se utovari na "obican" sleper?
,,,, zbog sirine se nemora nista skidati ali zbog visine vec sve zavisi ,,,zavisi sta ga transportuje ako e neka niza labudica ili vucni voz onda ne mora a sv ostalo sto prelazi 80 cm mora se skidati prednji tockovi

---------- Poruka napisana u 21:48 ---------- Prethodna poruka je at 21:47 ----------

drug matic kako ti izgleda masina na oko ????:ppozdrav:
 
pa zavisi kakvi su ciji ukusi mislim da svaki lim lepse izgleda kad je adekvatno zasticn od korozije ,,, nego da je koroziro ,,, hvala na misljenju ,,,njegovo stanje sto se tice kao sklopa se da primetiti licno .. servisiro sam mu svu hidrauliku i bas me interesuje na sta je jos spreman :osmeh:
 
U redu je sve i lepše izgleda naravno.Ja na mom radim hidrauliku.Ubacujem mu dve pumpe umesto jedne koja je služila za radnu hidrauliku i volan.Neko je to pakovao i nije se pokazalo kao valjano rešenje.Sada je dobio posebno pumpu za hidrauliku i posebno za volan ne zavisne jedna od druge.Urađena pumpa hidro pogona kao i hidro motori.
 
pazi maticu ,, nesto sam konto uzimajuci u obzir da oni imaju problem sa hidro transmisijom i da cista hidraulika se i nije pokazala bas kao resenje (mada SAURER) su dosta kvalitetni i jaki . ali ja kontam u koliko bi doslo do problema (mada mislim da nece ) ja bi stavijo menjac sa 3 brzine i i lepoodradijo postolje postavijo spojnicke osovine u glavcine gde dolaze motori i tako bi dobijo trajno resenje MOZDA FANTAZIRAM ALI MISLIM DA JE IZVODLJIVO ???? :osmeh: e to ti je super za pumpu sto doradjujes ,,kod mene ta pumpa je na motoru i ona pogoni volan i kipa bunker :ppozdrav:
 
GM 3 berači imaju menjač u kombinaciji sa hidro pogonom.Verovatno im je to pametnije.Kod mene je pumpa radne hidraulike na nosaču i pogon dobija sa remenice na radilici a pumpa volana je na motoru.Trebala je doći tandem pumpa ali nema mesta za njenu ugradnju pa je urađeno ovako.
 
Ali opet ti beraci bern nisu burgoni? A provlace se po oglasima, vidjao sam dvoredne i 4-redne. Ciji su? Da li su kvarljivi, kako sa nabavkom delova? Koliki ucinak imaju? Mozda zasluzuju svoju temu,da ne pisemo o njima ovde
 
Pozdrav svima interesujeme dali moze dva akumulatora od 12V-75A da stavim na berac, posto su stari akumulatori dotrajali imao sam dva od 12V-75A a drugi je bio od 12V-97A sa ova dva akumulatora sam uzeo berac tako mi je predhodni vlasnik dao.
 
Priprema u toku.Rasturili smo ga kao Bugarsku skupštinu.
100820121007.jpg

Slika jedne inovacije.
100820121009.jpg

Po katalogu na njemu se nalazi tandem pumpa koja opslužuje radnu hidrauliku i volan.On je kod nas došao sa jednom solo pumpom na koju je bio montiran ventil kojim se manuelno podešavala r.hidraulika i volan.To nije funkcionisalo zadovoljavajuće pa je problem rešen ovako.Dobio je 2 pumpe koje su razdvojene.Jedna služi za radnu hidrauliku a pogoni se klasično preko remena direktno sa spojničke osovine dok je druga volanska ugrađena direktno na razvod motora.Vreme će pokazati dejstvo ove kombinacije.
 
Samo probna berba.Kukuruz je zelen,berač može da ga bere ali nije to to.Cela komušaljka se beli od voštanog zrna.Za nekih 10-ak dana će moći da se skida bez problema.
 
Nazad
Vrh