Bourgoin

Ide kao kod prija Vide. :haha: Ubrzavali smo je,štelovali mesto i bolje je u odnosu na prethodne godine ali nema ništa bez klasične sitnilice sa noževima.
 
maticu zahvalan sam ti na iskrenosti od samog pocetka mog osmisljanja secke negodovo si je iii nakon nekog vremena ja sam skonto da si u pravu i problem secke sam resijo klasicnim tarupom i to je nesto sto nista drugo nemoze da zameni ,,, ja sam zadovoljan i prezadovoljan , pravi silazu od klasure ide malo sporije ali zato radi extra u svakom slucaju ide duplo brze od bilo kog vucnog . sto se tice opterecenja im ge ali u granicama normale .
 
Jednostavno je tako.Za njega nije roto sečka zbog otkidačkih valjaka koji rade na princip istiskivanja.Da može da se zakači adapter koji nosi većina kombajna moglo bi bez problema.Ja neću skidati sečku jer mi ne pada na pamet da mu ugrađujem klasičnu sitnilicu biljnih ostataka.Razlog je taj što mu je dodata treća brazda koja vuče snagu motoru a da još menjam motor i ugrađujem jači nema smisla a ni živaca za taj posao.Može li neka slika?
 
Izmerite kanal na crevu u koji ulazi gumica a uvek možete da skinete crevo sa druge strane pa da pogledate kakva je gumica tamo jer su iste pa po njoj tražite novu.
 
Pozdrav prijatelji kako ide berba kukuruza evo jedan klip od pre par dana [video=youtube_share;84HMxJWahqA]http://youtu.be/84HMxJWahqA[/video]
 
Sporo vi to vozite.Mog uvek vozim tako da je elevator koji nosi klip u bunker uvek pun toliko da se klipovi vraćaju nazad.Vidim da vam se zaglavljuje i transporter koji nosi klip od adaptera do komušaljke.Promenite lopatice i rešićete se tog problema zauvek.
 
Sporo je vozio brat jer je njiva na nekim mestima neravna a ima i krticnjaci dosta, u mom kraju su dosta neravne njive jer je brdovit kraj, a kada odem prema moravu da berem tamo je ravnica e onda se brze vozi, ne zaglavljuje se nego se cini jer je los snimak to sam i ja primetio a za sledece godine mi je u planu da izmenjam sve gume na transportnim trakama ove godine nisam stigo.
 
Danas završena sezona berbe kod mene.Berač izduvan,očišćen i garažiran do sledeće godine.Posla je bilo više nego solidno.
 
da li je tacno da burgoni md8 bolje ljusti kukuruz kada je suv? znam da ostali beraci bolje ljuste kada je rosa?
 
Kod mene jos nije gotova berba posla imam vise nego ranijih godina i ako se jako puno vrse u zrnu.
 
U branju ujutro po rosi i posle podne kada uprži.Kada je kukuruz zdrav a ne truo i nikakvog kvaliteta kao ove i prošle godine onda je mnogo bolje brati kada uprži jer nema nikakve prljavštine,gušenja i slično.
 
Maticu i po noci i po danu radi 20 sati dnevno ,, kod mene je upolovila sezona . mala je samo razlika kad je tarup u pitanju ali kad podelis ucinak po danu i po noci , ja sam zadovoljan BURGOIN je cudo :)
 
Nazad
Vrh