Borovnica

Pardon, mislio sam na Jasminku Milivojević. Što se tiče Miroslava i Gruza agrara, podiže se zasad u saksijama zato što zemlje nije odgovarajućeg kvaliteta

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Naravno, svako radi kako misli da je najbolje. Ja sam posadio u bankove pa ćemo videti da li sam pogrešio ili ne kroz koju godinu

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Miroslav priprema saksije od 100 litara, to znam sigurno.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Moguce je, ima vise Holandija pa sam mozda pomesala. Hvala Bojane

- - - - - - - - - -

Recimo Gvozdenovic iz Kragujevca , imate ga na yt. Sadio u 25 i presadio u 50 litara.
 
Nadovezao sam se na gornji post, odnosno mislio sam ko to radi u holandiji?

3d96ed83a78a6c2febd50194c1b3f87d.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Da sam znao da cu da ubijem temu sa ovim mojim postom i slikama ne bih ni kacio .::sramota::
 
Poslednja izmena:
Kakva je situacija sa sadnicama, jel ima stete od mrazeva?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Na imanju imam sadnice od 3l iz holandije koje sam uvezao krajem oktobra. Još su bile zelene i sa listovima. Imaju po malo promrzlina ništa strašno. ,Zimu su preveli u saksijama od 3 litra u snegu.

Takođe imam i poljske sadnice od 1.5l. Uvezao sam ih krajem decembra i bile su crvene. Dobar deo januara su provele u magacinu.

E njima ništa ne fali. Super su podnele zimu


@komadara

Po onome što sam ja gledao čantiklir dolazi pre djuka.

Za praksu ne znam.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav svima :)

Slucajno sam nabasao na temu sa borovnicama posto sam hteo kod mene da ubacim par komada cisto za nase potrebe, a imam i aronije koje lepo radjaju pa sam mislio da ce moci i borovnice tu negde sa njima...

Elem, vidim da svi spominjete neku sadnju u saksije, sto vidim i na slikama... Moze li mi neko reci u dve recenice zasto!? :)

Hvala ;)
 
Pozdrav

Hteo bih da pitam iskusne borovnicare u vezi sadnje borovnica u saksijama, interesuje me da li mogu da se sade borovnice u cisti treset ili u 85% treset 15% pesak u ovom drugom slucaju koji pesak,
da li je dovoljno dobar dunavski obicni sitni pesak ili treba neki vece granulacije?
Takodje me interesuje da li djuk moze da ide sam tj da bude monozasad djuka ili bi trebalo staviti i nesto bluecrop-a?

Unapred Hvala
 
Ja koliko pratim supstrate za borovnicu oni se uglavnom sastoje od treseta različitih granulacija, određene količine kokosovih vlakana ili neke zamene za kokosova vlakna, kao i perlita/peska/vulkanskog kamena/gline...

Uz to se dodaju i određena đubriva.



Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh