Borovnica

Ako nekome treba treset, mogu ga uputiti na adresu... Isto tako ako nekome treba piljevine od bora, neka mi pusti upit na PP :) Osim ako moderatori ne kazu drugacije ;)
 
Боровница је иусплатива за гајење ако јој обезбједиш услове као што је хотел са пет звјездица. А, то није лако обезбједити. Ако мислиш да јој се посветиш као обичном воћу боље немој, само ће ти се посушити саднице.
 
Moram da se nadovezem na raniji moj post vezano za piljevinu...

Izgleda da je nema u kolicinama u kojim je bilo ranijih godina i trebalo bi se licno obratiti dole ljudima na pilani oko kolicine, granulacije i tipu drveta od kojeg treba piljevina...

Stoga se izvinjavam kolegama koji su zvali a nisu dobili konkretno sta im treba, eto danas sam isao i dobio iz prve ruke informacije da im neki covek unapred uzima sve kolicine ali da bi mogli da se dogovorite za neku kolicinu koja vama treba... Cena piljevine za dzak je 50dinara... Ne znam koje tezine je dzak, deluje mi onaj veci od 50kg ali ne znam koliko je teska piljevina unutra :(
 
Pozdrav svima, razmisljam se posaditi Duke borovnicu pa bih imao nekoliko pitanja.

1. koja suma novca je potrebno uloziti za 20-ak ari sa navadnjavanjem ?
2. koliko sadnica nabaviti za tu povrsinu ?
3. ako kupim dvogodisnju sadnicu to znaci da vec sl godine bi trebala radjati ?

Eto za pocetak neka pocetnicka pitanja . unapred hvala na vasem vremenu
 
Jel imaš bunar?

Broj sadnica zavisi od tehnologije sadnje. Međuredni razmak i razmak između biljaka. Izračunaj koliko su ti dugački redovi i koji hoćeš razmak između biljaka. Prosto.

Ja lično da krećem da sadim 20 ari od nule ne bih kretao u taj posao bez 20k evra.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Odgledao sam mnogo video snimaka na YT o borovnici , svi kazu za hektar je potrebno oko 20-25 h eura , prema tome sam racunao 5-7 hiljada bi meni mozda trebalo. Dobro je sto sam odlucio i ovde da pitam jer necu da pocinjem nesto ako nisam finansijski spreman da to odradim kako treba.
 
Samo protivgradna mreža zavisno od oblika parcele može da izađe i preko 15k eura bez pdv. za manje parcele cena protivgradne mreže po jedinici površine može samo da ide gore. prema tome nemoj da računaš da bi uspeo da podigneš mrežu na tih 20 ari za manje od 5k evra. Možda bi ti neko i uspeo podići, ali ......

Pretpostavljam zašto ti ljudi govore da mogu da podignu hektar za 20-25k evra/ha, ali to je daleko od istine.
 
Dobio sam na poklon par biljaka haskapa (sibirske bobice) iako nema veze s ovim imam želju da okačim sliku ove biljke.



2f0a15ad331519ead65b889a31fcf22d.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
ok , znaci ova kilaza koju sam ja pomenu trebala bi biti prosecna tako da kazemo .

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Rakari po vama koliki su po kilu troškove nege, zaštite, branja plodova. Ako je recimo kilo 4 e , koliko odbijate od toga na troskove ? Ne mora samo clan Rakari da odg voleo bih cuti i ostale .
 
Pa imam neku parcelu i kad ukljucim aplikaciju na tel "Get Altitude" pokaze mi da sam na 343 m. a u blizini te parcele protice reka sto je dobro zbog navodnjavanja , pa me zanima jel ok ta visina za porovnicu .
 
Nazad
Vrh