Bolesti svinja i njihovo lečenje

Za sugu, a i sve druge kozne i crevne parazite incermektin je odlican lek. Ako ih izlecis od suge, i od glista uz dobru hranu do decemra ce oni dobro da se utove.

Gde mogu da kupim taj lek? Kolega kaze da im je veterinar dao nesto za ciscenje od parazita, al ne zna kada i da li treba da se ponovi. Ne zna ni da li je Incermektin....
 
A ne patis je kad je koljes?
Naravno da je nepatim, nastojim da je sto bolje omamim i da iskrvari za 1-2min, i tu sva njena patnja staje. A sa ovakvim nacinom stojenja pati i ima stres bar 7 do 10 dana, bez ikakvih infekcija. Za zivota nastojim da obezbedim sto kvalitetnije uslove, vjerujem da bolje i kvalitetnije zive od vecine stanovnistva. I da veoma bitna stvar od njih zivim i namijenjene su za klanje i ljudsku ishranu. :ppozdrav:
 
I ja tako razmisljam Takva im je sudbina, zato tih 6 meseci zivota im treba dati sve sto im treba sto se tice hrane i smestaja.
 
Tog "veterinara" treba tako uštrojiti...
Nije Željko štrojio, nego neki njegov "veterinar" osudiste čoveka bez veze...
Jedino što mu mogu zameriti (Željku) u nekoj budućnosti je da ponovi grešku pa pozove opet tog istog "veterinara", po bilo kom osnovu...
 
Zna li neko razlog cesceg pojavljivanja crvenog vetra u roku od mesec dana tri krmace u razmaku po koja nedelja? Do sada nikad nisam ima problem sa tim..

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Izvini ali ja Zeljku nisam nigdje spomenuo, nego sam rekao u globalu zasto se strojenje radi sa 20 i kusur kg, i da je sam nacin strojenja koji je na slikama za zatvora. A sto se tice antibiotika veterinar je tu u pravu, nije uopste potreban ,,kada se uradi kvalitetno i kad su higijenski uslovi normalni,, a u ovom slucaju treba pod obavezno. Bjezi od njega sto dalje, taj ti ne zeli dobro.
 
Prasad su ziva i zdrava i vesela.... jedino od juce vidim da imaju proliv. jedu pan zeleni super sa prekrupom i di kalcijum fosfat i stimulans da im zamirisi. ne znam sto su se prosrale... kako da to resim?
 
Izvini ali ja Zeljku nisam nigdje spomenuo, nego sam rekao u globalu zasto se strojenje radi sa 20 i kusur kg, i da je sam nacin strojenja koji je na slikama za zatvora. A sto se tice antibiotika veterinar je tu u pravu, nije uopste potreban ,,kada se uradi kvalitetno i kad su higijenski uslovi normalni,, a u ovom slucaju treba pod obavezno. Bjezi od njega sto dalje, taj ti ne zeli dobro.
Nisi dobro formulisao recenicu pa sa ispada da si rekao da se zato radi sa 20 kg. :osmeh:Ali nema veze.

- - - - - - - - - -

Prasad su ziva i zdrava i vesela.... jedino od juce vidim da imaju proliv. jedu pan zeleni super sa prekrupom i di kalcijum fosfat i stimulans da im zamirisi. ne znam sto su se prosrale... kako da to resim?
Kad hranu dajes sa dopunkom smesom u ovom slucaju PAN, ne trebaju ti nikakvi vise stimulatori ili premiksi. Par dana slabija hrana
uz neki prasak protiv proliva resice stvar, ili inekciono, ali tu ti treba veterinar.
 
Dok nisam davao tu aromu nisu bas lepo jele. Sad kad dajem aromu i dkf jedu lepo al su se prosrale. Uzecu danas prasak pa da vidim kako se odvija.... Nisam znao da su svinje toliko osetljive.
 
Pozdrav dobri ljudi
Nemam puno iskustva sto se tice bolesti i lecenja zivotinja jer sam poslednji put imao zivinu i svinje pre 20 god kad sam bio klindzober. Sad sam odlucio malo to pokrenuti i kao hobi za licne potrebe toviti sebi neko meso :)
Naime imam problem (ili mozda i nemam?) sa prasicima . Uselio sam 3 mala prasenceta u objekat pre mesec dana i sve je bilo ok do pre nekih 15ak dana kad su prasice pocele da se cesu? Imaju malo crvenilo i vrlo male ranice od zuljanja-cesanja po bokovima , na guzici i malo po nogama. Zanimljivo je da nemaju nikakvo crvenilo od gore na ledjima , glavi itd odnosno nemaju crvenilo na onim delovima tela gde ne mogu da se cesu... Sto znaci da verovatno nije nikakva bolest koja potice iz "unutar" (bakterija itd) jer logika mi govori da bi bolest pokazala crvenilo na kozi i bez cesanja..
Ja sam ubedjen da to nije nista i da se cesu zbog komaraca-muva ili tako necega ali mi roditelji konstanto unose tu neku nervozu da to treba da se pregleda i resi itd itd. Pa sam s toga dosao na ideju da se posavetujem sa vama pa ako je potrebno i da zovem veterinara.. Snimio sam i mali klip cisto da vidite mada su crvenila dosta mala da bi kamera dobro uvatila..
https://www.youtube.com/watch?v=T4FYgW7aIVA&feature=youtu.be
 
Nazad
Vrh