Bolesti svinja i njihovo lečenje

Nemogu da nadjem gde je objasnenje za stavljajne preventivno protiv proliv kod prvopraskinja(100 dan ???? koja kolicina???? itn.)Pa molim vas ko zna da objasni.Poz.
Ako se radi o Gletvax 6 kolicina je 5ml po dozi, daje se 75 i 100dan suprasnosti, intermuskularno iza uha, Clostricol 4 ml/doza, isti tretman primjene :ppozdrav:
 
Prije nekoliko dana sam odvojio prasice od krmace. Poceli su da jedu 100% koncetrat i poc eli su da se prolivaju (proliv) . Kako to da zaustavim. Jedno toliko slabo nakon proliva da nece opstati.
 
Prije nekoliko dana sam odvojio prasice od krmace. Poceli su da jedu 100% koncetrat i poc eli su da se prolivaju (proliv) . Kako to da zaustavim. Jedno toliko slabo nakon proliva da nece opstati.
ili razmutis antibiotik u prokuvanoj vodi i svakom prastetu spric u usta... mislim da je islo jedna bocica penicilin po prasetu...
a bolje se pokazao caj od kore nara po istom sistemu spric u usta da popije....
obican spric 8/10ml...
 
Pozdrav. Novi sam forumu.
Tovljenik od 90kg ima proliv od jutros skoro crne boje i slabo jede. U istom oboru su jos dva komada koji su zdravi.Interesuje me sta bi mogao da mu dam a da ne napravim veci problem? Imam neosulfox koji mi je preostao od prasadi ali pise da nije za odrasle svinje.
 
Pozdrav. Novi sam forumu.
Tovljenik od 90kg ima proliv od jutros skoro crne boje i slabo jede. U istom oboru su jos dva komada koji su zdravi.Interesuje me sta bi mogao da mu dam a da ne napravim veci problem? Imam neosulfox koji mi je preostao od prasadi ali pise da nije za odrasle svinje.
Daj mu tilovet ili enroxil 10% i trebalo bi da stane proliv, možeš tretirati 3 dana.. Imaš apoteku, vidim da si iz vrbasa
 
Momci..imam prascice i jedno pre par dana pocne kijat i zatvori mu se nozdrva ,tako da jedva dise...slabo jede i slabi....Veterinar mi rekao da sipam kapi za nos,al nema nekog pomaka....Nebi to bilo toliko strasno da veceras ne primijetim da ih jos par kise i smrca....Sta radit.....

Evo ,ja sam ih premjestio u drugi svinjac,posto postoji mogucnost da ih je hvatala promaja pri otvaranju vrata i presto sam im davat pigi od sana....

Neznam sta drugo,a svi savjeti dobrodosli,i cim da lijecim......meni djeluje kao upala sinusa,posto kad ukapam kapi i stiskam po nosu izlazi nesto bijelo
 
U pitanju je verovatno atroficni rinitis ,kapi za nos pomazu samo pri blazim simptomima.
Enrofloksacin se pokazao dobro u terapiji (injekciono) neki sulfa preparat u vodu i hloramfenikol injekcioni rastvor po 3 ccm u svaku nozdrvu.
Terapija u tezim slucajevima moze da traje i 4-5 dana. Prvu terapiju obavezno daj svima i koji izgledaju zdravi.
Nisi ih trebao premestati i ukidati uobicajenu hranu jer i to izaziva stres i obara imunitet.
 
Ja sam mislio da ih mozda hvata promaja,a i zbog pigija ljudi imaju cesto problema sa svinjama.....Znaci nista bez veterinara
 
Ja sam mislio da ih mozda hvata promaja,a i zbog pigija ljudi imaju cesto problema sa svinjama.....Znaci nista bez veterinara
Sano je nekad bio hrana dok je dolazio direkt iz Njemacke, a odkad se proizvodi u Hr. vise nije ni prosao kraj onoga starog sana, predji na Patent mnogo kvalitetnija i jeftinija hrana, koja daje odlicne rezultaate.A sto se tice respiratornih problema ja samo vjerujem u draxxin ili neofenikol koji djeluje na infekcija izazvanih sa Actinobacillus pleuropneumoniae, Pasteurella multocida, Bordetella bronchiseptica, Haemophylus parasuis, Mycoplasma hyopneumoniae, Mycoplasma hyorhinis, Sallmonella cholerasuis i Streptococcus suis osetljivih na florfenikol.Uz njega daj kombinaciju vitamina B kompleksa +C, dexametazon. To bi trebalo dati veoma povoljne rezultate. Pozzz
 
Šta može da bude ovoj mojoj krmači,danas oko 18 pogazila 6 prasadi,ostala samo 4,kad uđemo kod nje zaleće se i na nas,veterinar pojma nema šta joj je,oprasila se pre 9 dan,drugo prašenje.Dal da je koljem?
 
Taman da se tako besni utopimou masu :osmeh: Zvao sam malo ozbilnjijeg veterniara pa će doći sutra da vidi šta je,al šta god da je nož joj ne gine ipak je 6 pogazila.

Jedva sam ovih 4 izvadio,svašta sam preživeo al umalo od svinjčeta da stradam :osmeh:
 
Imao sam ludih krmača a obično kada puste mleko, luči se oxitocin, one prime prasad. Ali jedna je i otišla brzo posle prašenja, ova je htela sveda ih pojede. Spasio sam ih zato sto sam imao i krmaču sto se isto tada oprasila. Ako imas mogućnosti, ti je skloni.
 
Smirila se od jutros,ali ne leži vraže kako joj primaknemo prase tako počinje ludilo,špricao je veterinar nečime ne zapamtih šta je u pitanju.Kaže da sačekamo još malo možda je prođe.Jede normalno i sve dok ne oseti prasad kako ih oseti tako luduje,trenutno je u starom objektu sama ludačku košulju joj još nismo navukli :osmeh:
 
Nazad
Vrh