Bolesti svinja i njihovo lečenje

Dao sam im po pola cubika OTC-a, i neomicin u hranu, pa cu videti, bojim se da je draxin prejak, ne kaslju tako strasno, po malo..:ppozdrav:
 
Dao sam im po pola cubika OTC-a, i neomicin u hranu, pa cu videti, bojim se da je draxin prejak, ne kaslju tako strasno, po malo..:ppozdrav:

Nista ne brini,pojacace kasalj,ako se ne izlepsa vreme da mozes da im otvoris da izadju.ja sam davao Draxin prasicima od mesec dana,ako ostavljas za sebe das im potkozno,u preponu,ako ces ih uskoro prodavati,onda u misic zato sto tu gde dajes potkozno moze da otekne,pa da ne objasnjavas od cega je.Kubik Draxina kod nas izadje oko 200 dinara i ide kubik na 40 kg,.Radi kako hoces,ali iz iskustva ti kazem da je jedino tako sigurno,posto aktivna materija ostaje 15 dana u plucima i prase je zasticeno.
 
Sta ce biti,mikoplazma.moj ti je savet da im svima das Draxin kad povecaju kasalj i taman ce to da ih drzi dok malo ne otopli da mozes da im drzis otvoren objekat.sta god im drugo budes dao dzaba ces baciti pare.
U pravu si skroz, sve se tice draxina on je tu glavni, po pitanju svih plucnih bolesti, posto sa njim sve resavam, a to preporucuju iz Patenta co. doktori, kad se odbijaju odma im dati 0,2 ml radi preventive, posebno sada kada je previse prevrtljivo vrijeme.:ppozdrav:
 
Pitanje za sve forumaše: Imam tri svinje (oko 80 kg), e od prije dva dana jedan se zavaljuje, najvjerovatnije (koliko sam uočio) da ga boli zadnja desna noga. Veterinar dolazio, mjerio mu temperaturu (nema) i pretpostavlja da je uganuće, iščašenje. To je bilo u petak. Svinja jede dobro, danas kao da malo bolje hoda (zavali se samo kad ga druga dva gurnu). Da li se neko sa ovim susretao, odnosno da li će ozdraviti? Hvala svima.
 
Ako se oslanja na nogu dobro je proce ga verovatno da mu noga izletela pa udari mogao,malo ce bolovatio i proce bi dati neki od analgetika ili dexametazon.
 
Krmaci od koje su zaluceni prasici prekjuce, primetim danas da joj vime oteceno, zatvrdlo i izbacilo kao plocice ali i curi mleko.. Dao joj Neostrep LA 11 ml i izmuzavo dobrih 20-ak minuta. Mleko u pocetku izmuzavanja vrelo, a kasnije sve hladnije i malo vime omeklo bar pri dnu. Prvi put mi se to desilo, hranio je kao i dosad po zalucenju oko 2,5 kg koncetrata za suprasne dnevno. Sada je na dijeti, samo je dobila 0.5 kg stocnog brasna na obrok. Zasad je vesela, nema temperaturu..Videcemo!
 
Ma hteo sam, ali videh da mi bolje ide od ruku muza:osmeh:, nego li davanje injekcije. Kada sam davao Neostrep, greskom stavio tanju iglu, ona se iskrivi, pa polomi i tek kada sam je zamenio uspesno se zavrsilo. Bice OK, danas je vec vidno splasnulo vime, a i cim ce da i mene pojede kad je hranim, nije joj nista.
 
Probao sam ne mozes ovako da otvori ili sliku nalepi ili podigni na neki server ne moze ovako .Ti si kopirao lokaciju u tvom kompijuteru gde se nalazi.
 
Da li moze neko da mi kaze koja je ovo bolest i da li ima leka i koji??? samo jedno je obolelo tesko je oko 40 kg. u napred hvala za svaki savet.
10.jpg
12.jpg
13.jpg
16.jpg


- - - - - - - - - -

Ok, postavio sam slike.

- - - - - - - - - -

Postovani Milane, postavio sam slike.
 
Da li moze neko da mi kaze koja je ovo bolest i da li ima leka i koji??? samo jedno je obolelo tesko je oko 40 kg. u napred hvala za svaki savet.
10.jpg
12.jpg
13.jpg
16.jpg


- - - - - - - - - -

Ok, postavio sam slike.

- - - - - - - - - -

Postovani Milane, postavio sam slike.

Nisam siguran lici mi na crveni vetar ovako,pokusati sa antibioticima dan dva .Ove crvene tacke kad su pojavile ,imali zivotinja temperaturu ?
 
Ja sam imao ovako nesto slicno,dao neostrep i gentamicin,samo kod mojih je najvise bilo po stomaku
 
Evo jutros se smanjuje intezitet ( manje su crvene tackice, i cini mi se da ih je manje) a sto se tice temperature nije je bilo, nazime je veselo i normalno jede. Veterinar je prekjuce i juce dao neku terapiju a treba i danas. Kaze da je moguca neka intoksikacija jetre, ali nije siguran. Rekao je da ga namazemo pomesanim zejtinom i jajima da bi koza bila opustena.
Hvala vam na odgovorima.
 
Kaze da je davao vitamine za pojacavanje imuniteta, i nesto protiv alergije kao sto se daje urbazon ljudima koji su alergicni na ubod pcela. Nistami nije tada rekao konkretno, ali cu ga pitati bas koje preparate pa ako mi kaze napisacu.
 
Nazad
Vrh