Bolesti kod kunića

Hvala :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

S obzirom da je krenula sezona krpelja, može li neki savjet za preventivu, šta, kako? neki savjet iz praktičnog iskustva...
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav svima :cao: Nov sam u ovome pa me interesuje da li mravi mogu da budu stetni za zekane posto sam jutros primetio da ih se dosta skupilo na kavezu i kako ih se resiti?Ne bi da posipam okolo sa onim praskom pa da napravim vise stete nego koristi...
 
Najbolje je da odes u poljo apoteku da uzmes nesto da se resis mrava i napomeni da su mravi u neposrednoj blizi kaveza sa kunicima. Verujem da kunicima nije bas prijatno da zive u suzivotu sa mravima :osmeh:
 
Najbolje je da odes u poljo apoteku da uzmes nesto da se resis mrava i napomeni da su mravi u neposrednoj blizi kaveza sa kunicima. Verujem da kunicima nije bas prijatno da zive u suzivotu sa mravima :osmeh:

Resio sam tako sto sam samo oko nogica od kaveza posuo prasak pa ih ima tek po koji u kavezu i to sto se unesu sa senom.
 
Ma mravi nisu tolki problem da se resiti praskom ili necim drugim ali cuvaj se miksomatoze Palanka je raj za njih jer ste okruzeni sa vodom vakcinisi obavezno kunice. Poznajem ja dobro taj teren 3,5 godine sam se redovno gostio kod vas u Palanci zamalo da ostanete bez jedne snajke :osmeh: ali eto ipak niste ulovio sam neku na drugoj strani :osmeh:
 
Trenutno imam samo dva kunica,ne znam kako se prodaju te vakcine tj koja je kolicina minimalna da se kupi,moram videti to ovih dana.A i zenka treba da se okoti 15-og jel problem da je sad vakcinisem?

Za prvu ruku postavio sam komarnik na ulaz i relativno je dobro zatvorena prostorija.
 
Prodaju se u ampulama najmanja ampula je sa 5 doza imas i od 10 i 20 doza cena je slicna samo ako uspes da nabavis da nadjes na trzistu. Okvirno cena je oko 10e uvek bila plus minus par stotina dinara.
Skotne zenke mogu da se vakcinisu nije to problem samo ako je u zadnjih par dana skotnosti mozda je bolje da sacekas 3 4 dana zbog stresa.
 
Ma mravi nisu tolki problem da se resiti praskom ili necim drugim ali cuvaj se miksomatoze Palanka je raj za njih jer ste okruzeni sa vodom vakcinisi obavezno kunice. Poznajem ja dobro taj teren 3,5 godine sam se redovno gostio kod vas u Palanci zamalo da ostanete bez jedne snajke :osmeh: ali eto ipak niste ulovio sam neku na drugoj strani :osmeh:

Kako se zove ta vakcina i za sto tocno ona sluzi?
apliciras je u vrat ili?
 
Poslednja izmena od urednika:
Evo danas zekani dobili revakcinu od kombinovane vakcine pa nadam se da su zasticeni od maksomatoze.Prvu dozu su dobili pre mesec dana i sada drugu dozu,pa videcemo kako ce proci ove godine.
 
Pa mora ce da bude sve u redu nebrini,inace ja moje samo 1 vakcinisem i kod prednjih lopatice,i tu nema revakcinacile,i vec 2 godine zaredom koristi isutu vakcinu,i za sada sam prezadovoljan...
 
Vakcine ima u Zrenjaninu u ordinaciji Dimic . Ima samo od 20 doza i cena je 1800 din.Daje se pola kubika po zecu ,bode u misic .Svi se vakcinisu i skotne zenke i mali i porodilje ,svi bez razlike sa istom dozom .
 
Danas sam primetio da kod 3 kunica opala dlaka na sredini ledja i malo na pleckama. Da li su to grinje i cime leciti (sprej, prah)?
Inace jedu i nikakvih promena u ponasanju nema.

- - - - - - - - - -

Danas sam primetio da kod 3 kunica opala dlaka na sredini ledja i malo na pleckama. Da li su to grinje i cime leciti (sprej, prah)?
Inace jedu i nikakvih promena u ponasanju nema.

Evo slikao sam kako to izgleda.

slika
 
Poslednja izmena:
Ovo izgleda da su se tukli medjusobno jer zubima cupaju dlaku jedni-drugima.Po meni razdvoj ih za pocetak u poseban kavez jer po slici su stariji od 3meseca a tu cesto dolazi do medjusobnog sukoba.
 
Ovo izgleda da su se tukli medjusobno jer zubima cupaju dlaku jedni-drugima.Po meni razdvoj ih za pocetak u poseban kavez jer po slici su stariji od 3meseca a tu cesto dolazi do medjusobnog sukoba.

Stariji su od 3 meseca. Znaci mislis da se tuku? Inace nikakvog crvenila, krasti nema na kozi, ni na unutrasnjim delovima usiju.
Uzeo sam Pet Drop pa mazem im kozu tamo gde nema dlake.
 
Poslednja izmena:
Dobro, to sto mazes nece im skoditi ali moja praksa je zajedno su dok nema tuce tu kad krenu da se tuku a to primetis da ima dlaka po kavezu i na ledjima obicno slabiji ostane bez njih.Vreme je da se rastave ili u pojedinacan boks ili u zamrzivac pa prvo onaj najkrupniji jer on pravi haos ako su muzjeci tuca postaje cesca i jaca dok taj najveci ne kastrira ostale muzjake.Savet je:ppozdrav: ili razdvajaj ili kolji...Makar onog najveceg odvoji pa ce biti mir jedno vreme..
 
Dobro, to sto mazes nece im skoditi ali moja praksa je zajedno su dok nema tuce tu kad krenu da se tuku a to primetis da ima dlaka po kavezu i na ledjima obicno slabiji ostane bez njih.Vreme je da se rastave ili u pojedinacan boks ili u zamrzivac pa prvo onaj najkrupniji jer on pravi haos ako su muzjeci tuca postaje cesca i jaca dok taj najveci ne kastrira ostale muzjake.Savet je:ppozdrav: ili razdvajaj ili kolji...Makar onog najveceg odvoji pa ce biti mir jedno vreme..

Puno hvala na savetima! :)
 
Za sugu u Usima i iza vrata kao za lecenje rana na stopalima i po telu ,slinav nos placno ili zatvoreno oko lecim sa NAFTOM i to 2-3 kapi na obolelo mesto ne vise ponoviti to drugi dan isto ako je
potrebno i 3 dan ponoviti.proverene.
 
Nazad
Vrh