Bolesti kod kunića

danas sam naisao na jedan problem.ujutru sam naso jednog muzjaka kako su mu oduzete zadnje noge a juce je bilo sve u redu. dali neko zna sta mu je?
 
Sigurno se napio, i ja kad se napijem i meni se oduzmu noge aj juce je bilo sve u redu, proci ce ga kad se otrezni.
 
danas sam naisao na jedan problem.ujutru sam naso jednog muzjaka kako su mu oduzete zadnje noge a juce je bilo sve u redu. dali neko zna sta mu je?
Reci nam nesto detaljnije...Dali je bio u grupi kunica koji se medjusobno potukli ili je mali jos kod mame pa ga ona slucajno nagazila.Pregledaj ga detaljno pa javi sta si primetio ispod krzna..
 
Evo sad sam kupio "ALFAMEC 1%,Ivermekvin 10mg/ml,rastvor za inekciju za primenu na životinjama"
Aktivne supstance:Ivermekvin..........10mg.
Ekscipijensi:Benzil alkohol......10mg
Glicerol formal.....48omg
Propilen glikol......do 1ml.
I naravno košta 600 din.

Sad ću ih vakcinisati,pa šta bog da!

Evo ljudi ovo sam koristio po preporuci Megi!S'obzirom da je bilo već u poodmakloj fazi,uspešno sam je izlečio i preventivno vakcinisao ostale.

- - - - - - - - - -

Pozdrav svima!:ppozdrav:
 
Cestitke Sremac neksu zivi i zdravi i pazite na svoje kunice i kontrolisite svaki njihov ponasanje jer kod kunica za jedan dan puno sto sta se promeni.Veliki pozz:ppozdrav:
 
Uzeo sam i ja panonce, jedan par.
Zenka se parila pre 6 dana i sada pre par dana primecujem da klima glavom levo desno. U oba uveta skroz dole primecujem crvenilo i rane. Slabije uzima hranu.

Snimio sam kunica, evo pogledajte. Ima li tu pomoci?

video
 
Ako ima kraste u ušima, to je šuga u ušima i lako se leči. Ne znam koji su danas preparati aktuelni za to, moraš se raspitati. Znam da ima ljudi koji im stave 2-3 kapi nafte u uho i to ponove par dana, kažu da prođe od toga. Nekada su pričali da stavljaju zejtin. Ja sam to uspešno lečio mašću koju sam kupovao u veterinarskoj apoteci. Mislim da se zvala Cink-vitaminska mast. Bila je bela kao Flogocid.

A to mlaćenje glavom, to su radili svi beli kunići koje sam imao.
 
Ako ima kraste u ušima, to je šuga u ušima i lako se leči. Ne znam koji su danas preparati aktuelni za to, moraš se raspitati. Znam da ima ljudi koji im stave 2-3 kapi nafte u uho i to ponove par dana, kažu da prođe od toga. Nekada su pričali da stavljaju zejtin. Ja sam to uspešno lečio mašću koju sam kupovao u veterinarskoj apoteci. Mislim da se zvala Cink-vitaminska mast. Bila je bela kao Flogocid.

A to mlaćenje glavom, to su radili svi beli kunići koje sam imao.

OK, hvala. Mislim da ce ipak u zamrzivac, najvise zbog tog klacenja.
 
Ja lično mislim da to nije ništa i da je povezano sa tim što imaju crvene oči, jer meni su to radili svi beli sa crvenim očima koje sam imao, ali moguće je i da nisam u pravu.
 
Uzeo sam i ja panonce, jedan par.
Zenka se parila pre 6 dana i sada pre par dana primecujem da klima glavom levo desno. U oba uveta skroz dole primecujem crvenilo i rane. Slabije uzima hranu.

Snimio sam kunica, evo pogledajte. Ima li tu pomoci?

Ako se rabota za shuga, jas gi lecam so Dijazol.. toa e bela tecnost koja ne e skupa i mnogu mi pomaga koga e toj problem. Prskas cela nedela sekoj 2 den. i mestoto ce bide kako novo.
Se nadevam pomognav pred da zamine u zamrznuvas :) Pozz
 
Drugari za kraste u usima je najbolje da koristite BENZODERM,kosta oko 350 bocica,ja mojima kada kraste pocnu da se pojavljuju 2 do 3 dana im stavljam to u usi i posle toga nemaju dugo vremena,tako da vec uspesno se sa tim 2 godine snalazim,a imao sam kada je zenka imala do pola usiju kraste,i to ide 5 dana terapija i posle 5 dan opet 3 dana terapija i evo dan danas nije vise dobila kraste...
 
Drugari za kraste u usima je najbolje da koristite BENZODERM,kosta oko 350 bocica,ja mojima kada kraste pocnu da se pojavljuju 2 do 3 dana im stavljam to u usi i posle toga nemaju dugo vremena,tako da vec uspesno se sa tim 2 godine snalazim,a imao sam kada je zenka imala do pola usiju kraste,i to ide 5 dana terapija i posle 5 dan opet 3 dana terapija i evo dan danas nije vise dobila kraste...

A kad ima te kraste jeli slabije jede? Ova moja danas maltene nista nije jela. Zato ne znam sta da radim (rerna ili leciti)?
 
Pa drugar moje su najnormalnije jele,samo su se dosta cesale po usima,a za to mlacenje glavom,ne znam sta bi moglo da bude,da nije mozda izmrsavila pa da nema snage,jer cim nejede to nesto nevalja!
 
Ne verujem da vredi leciti, jedino ako ti jedinka neznam kakva extra klasa. Jedinke za priplod samo treba takve ostavljati koje su 100% zdrave, jel ako se ne izbace ovakve jedinke koje imaju bilo kakav problem, onda posle mogu da nastanu mnogo vece stete nego koristi.
 
Nazad
Vrh