Bolesti kod kunića

Evo da vam se javim.Zecica je jos ziva.Slomljena joj je kicma pa nemoze na zadnje noge.Inace hranim je i ima mleka.Unosim je u kotiliste tri puta na dan.Mali imaju sad 2 nedelje i dobro napreduju ima ih 8 komada.Inace mi je ta zecica okotila 15 zecica.Jedan je bio mrtav.Sledeci dan sam izbacio 4 ja sam izvrsio selekcio.A dva je ona izbacila.Ovih 8 cuvamo nadam se da cemo izgurati

Pozdrav
 
Pa kako.Kaze supruga da izvadim zecicu iz kaveza i da je drzim a ona da stavi jedno malo zece da sisa kao da se slabo krece mozda nije uspalo da sisa.Ja dok sam je drzao ona se opirala i tako slomila kicmu, ja sam je samo cvrsto drzao steta.To malo zece je uginulo a ja ostao bez zecice.Pa ako uspe da odgaji ove male ostavicu jednu zenku.Na greskama se covek uci al nerazumem zasto je ta skola kod mene bas tako skupa
 
Zorane neznam kako si drzo ali ja kad uhvatim zeca drzim ga za kozu na ledjima i drugom rukom je prihvatim ispod miske(iza prednjih nogu) i uopste se ne otima
 
Pozdrav drugari kunicari kako je utvrdeno daje nZorana polomjena kicma kunica jer ako nije prava dijagnoza postoji neka druga vrsta bolesti kod kunica koji je nazalost vrlo cest kod kocenja kunica i koji je nasledni faktor(spiralna paraliza ili drugacije upala lednje mozdine)??
 
Otok iznad oka, mlad kunić nepuna dva meseca starosti.
otokoko.jpg
[/IMG]
Malo su mu izgrebane uši, možda su se tukli i još jedna ženka koja je bila sa mladima pred odbijanje počela je često da leži jedva je primila zeca i jako je mirna (jede i pije ali kilavo), za nju sumnjam da su joj mladi izvukli poslednji atom snage ali za svaki slučaj tražim savet iskusnijih kolega možda su ova dva slučaja povezana. Hvala unapred.
 
12032013253.jpg


Zdravo svima.. Imam problem so 2 moj zajcinja na vozrast od 3ipol meseci. Odozgora na zadnite noze kako sto se gleda i na slikava imaa nesto slicno na zulj ama nevozmozno e zulj da se pojavi odozgora pa mora da e nesto drugo.. Ako nekoj znae sto e i kako mozam da go lecam molam da pise :/
 
12032013253.jpg


Zdravo svima.. Imam problem so 2 moj zajcinja na vozrast od 3ipol meseci. Odozgora na zadnite noze kako sto se gleda i na slikava imaa nesto slicno na zulj ama nevozmozno e zulj da se pojavi odozgora pa mora da e nesto drugo.. Ako nekoj znae sto e i kako mozam da go lecam molam da pise :/
Dobio zuljeve od zicanog poda kolji to da ne patis zivotinju
 
morrisonix uzmi neka antibioticki masta sto moze kod vas dase nabavi dase to stoje na nozi kunica sto pre dase susi nije to nikakav zulj i ako nemoras nemoj stavjati nista ispod njih nikakvu podlogu barem da sestog meseca (pricam o orijaskoj rasi) a kao sto vidim kod tebe je u pitanju neka srednja rasa tako da kod njih putpuno nepotreban kao ni kod patuljaste rase kunica podloga. Zato i kod vecina kunicara dolazi do povremenih sterilnosti i neplodnosti kunica od glivicnih i bakterijolskih problema 70% naravnu tuje 20% gojaznost i 10% genetika ali najvise od raznorazne podloge.A kod tebe ovom slucaju je pitanje nepravilna parenje u srodstvu(genetika) tako da nije za dalji priplod.Veliki pozdrav
 
morrisonix uzmi neka antibioticki masta sto moze kod vas dase nabavi dase to stoje na nozi kunica sto pre dase susi nije to nikakav zulj i ako nemoras nemoj stavjati nista ispod njih nikakvu podlogu barem da sestog meseca (pricam o orijaskoj rasi) a kao sto vidim kod tebe je u pitanju neka srednja rasa tako da kod njih putpuno nepotreban kao ni kod patuljaste rase kunica podloga. Zato i kod vecina kunicara dolazi do povremenih sterilnosti i neplodnosti kunica od glivicnih i bakterijolskih problema 70% naravnu tuje 20% gojaznost i 10% genetika ali najvise od raznorazne podloge.A kod tebe ovom slucaju je pitanje nepravilna parenje u srodstvu(genetika) tako da nije za dalji priplod.Veliki pozdrav

Fala na odgovor,eve se mucim da nabavim nekoj antibiotik posto tesko so lekojte u moja blizina :/
U svaki slucaj bi trebalo znaci da se izleci? Posto pogore -zorke- vika da koljem ali malecko e za u tava pa ako se leci da priceka uste malce..
U srodstvo ne e toa sigurno garantiram

Pa bratko,stavi im bar parče osb ploče(ili nešto drugo)u kavez!Malo da da odmore od žice.Ni ptica ne voli žicu!
Ploci od drvo nemam staeno kaj malite posto nemaa golema kilaza bratce i ne e potrebno mislim..
Ipak fala :)
 
Nazad
Vrh