Bolesti kod kunića

Nesmeta,ali nju možeš i za par dana,čisto zbog stresa,od hvatanja i pritiskanja,ja moje vakcinišem odmah posle koćenja sa vitaminima
ali su moji navikli.Nebi trebalo da bude ni kod tebe problem.
 
Gde nabavljate vitoligam??? Ja sam ga ranije davao psima i neprevazidjen je, ali ga vec dugo nema na trzistu.....
 
Ne dobijaju ni moji osim pocetkom maja protiv mixsomatoze i to je sve. Zasad nije bilo problema sa njima.
 
Evo sad sam kupio "ALFAMEC 1%,Ivermekvin 10mg/ml,rastvor za inekciju za primenu na životinjama"
Aktivne supstance:Ivermekvin..........10mg.
Ekscipijensi:Benzil alkohol......10mg
Glicerol formal.....48omg
Propilen glikol......do 1ml.
I naravno košta 600 din.

Sad ću ih vakcinisati,pa šta bog da!
 
Podrav Megi reci nam molim te koliko cesto da vakcinisemo kunice preventivno od sugi ?
 
Sremac tojeto i obavezno Multivitamin jer invermektin skoro nulira odbranbeni sistem organizma.Multivitaminom da vakcinises 10 cm dalje od mesta gde si izvrsi vakcinaciju ivermektinom i da se ne prekoraci doza jer moguca privremena sterilizacija.Veliki poz i pazite na kunice..:ppozdrav:
 
U ovom slucaju najbolja varijanta inekciona varijanta jer brze deluje i siguran a preko vode zavisi dali je pio i koliko a posle tu Multivitu mozes i u vodu za pice prev. svaki mesec .
 
Bsanji koji inekcioni multivitamin koristite? Vidim da Megi spominje vitoligam, ali koliko je meni poznato njega nema vise kod nas.
 
Vitoligam povucena iz proizvodnje sirom sveta ne samo kod nas tako da zamena dobro se pokazao Multivitamin proizviod:Norbrook,Velika Britanija a Uvoz:Zoolek.Beograd ja koristim za kunice,ukrasne zivine i naravno u kinologiji za moje pse..:ppozdrav:
 
Hvala bsanji.
Ima vitoligam da se nabavi iz R. Srpske, ali nije bas povoljno. Probacu da nadjem taj norbrook u polj. apoteci pa cu da vidim kako radi. Meni prevashodno treba za pse, ali i za kunice.
 
Sad bas citam "Zov" od 12.10.2007. god. i nadjoh nesto o plucnim parazitima kod kunica.Kaze da je slicno plucnim parazitima ovaca,samo sto se mnogo brze siri.Veoma je cesta pojava a klinicki se ne odrazava osim uslucajevima jake invazije (otezano disanje,kijanje,pojava iscedka iz nosa koji se kasnije sasusi i zacepi nozdrve pa kunici cesu njusku i stvaraju kraste).
Leci se "Thiabendazol-om" u dozi 0,1g na kilogram telesne mase. Bolesne kunice treba ukloniti iz daljeg priploda jer postoji velika sansa da budu dalji prenosnici.
 
Pozdrav svima

Treba mi hitno pomoc umire mi zecica a mali 7 dana cime da pokusam da ih prehranim mislim da sad vec nema ni mleka
 
Nazad
Vrh