Bolesti i lečenje krava

Bilo bi dobro kada ne bi ispadala a ako ispada radi kao što je mark3 napisao.

Mark3-mojoj kravi ne bi ni prišao zavojem a kamoli da ga uviješ.
 
krava nece da jede!juce ujutru je nije htela da jede,i drhtala je malo ali samo juce ujutru.zapravo jela je malo-mrljavila.zvao sam veterinara hteo je da je izbode antibioticima ili da probamo da joj damo neosanigest,izabrao sam ovo drugo (zbog karence naravno jer se muze) posle je jela ali nije to to.imala je duplo manje mleka jutros i od jutros je nesto jako malo jela.pije vode ali manje.ne znam sta joj je zbog cega.hrana je ekstra kvaliteta nista budjavo imaju sve na volju.zvacu veterinara ali me interesuje dali je neko imao takav problem?
 
krava nece da jede!juce ujutru je nije htela da jede,i drhtala je malo ali samo juce ujutru.zapravo jela je malo-mrljavila.zvao sam veterinara hteo je da je izbode antibioticima ili da probamo da joj damo neosanigest,izabrao sam ovo drugo (zbog karence naravno jer se muze) posle je jela ali nije to to.imala je duplo manje mleka jutros i od jutros je nesto jako malo jela.pije vode ali manje.ne znam sta joj je zbog cega.hrana je ekstra kvaliteta nista budjavo imaju sve na volju.zvacu veterinara ali me interesuje dali je neko imao takav problem?

Ja sam imao prosle nedelje slican slucaj. Krava je najednom prestala da jede i da preziva. Temperatura je bila normalna. Veterinar je bio i kaze da joj zeludac ne radi. Dali smo joj Neosaningest, ali nije bilo nista bolje. Dva dana sam joj davao preziv od drugih goveda, ali je prezivala tek po malo. Zatim sam joj dao laksativ i nastavio sa ubacivanjem preziva od drugih krava i za par dana se uz dijetu oporavila.
 
krava nece da jede!juce ujutru je nije htela da jede,i drhtala je malo ali samo juce ujutru.zapravo jela je malo-mrljavila.zvao sam veterinara hteo je da je izbode antibioticima ili da probamo da joj damo neosanigest,izabrao sam ovo drugo (zbog karence naravno jer se muze) posle je jela ali nije to to.imala je duplo manje mleka jutros i od jutros je nesto jako malo jela.pije vode ali manje.ne znam sta joj je zbog cega.hrana je ekstra kvaliteta nista budjavo imaju sve na volju.zvacu veterinara ali me interesuje dali je neko imao takav problem?

Kravi dati gorku so da je protera ,moze neosanigest da ti da pomogne varenju i dobro bi bilo da je prikaci na infuziju .....moze biti da je doslo do subklinicke ketoze .Kako balega koliko cesto i po koliko?
 
balega normalno ni retko ni gusto i redovno.od jutros je malo bolje jela,juce sam joj na savet veterinara dao cetiri kocke kvasca razmucene u toploj vodi i tome dodao po jednu rakijsku casicu sirceta i zetina,danas cu oko podne da se cujem sa veterinarom pa cemo videti sta cemo dalje,hvala svima na savetima.
 
balega normalno ni retko ni gusto i redovno.od jutros je malo bolje jela,juce sam joj na savet veterinara dao cetiri kocke kvasca razmucene u toploj vodi i tome dodao po jednu rakijsku casicu sirceta i zetina,danas cu oko podne da se cujem sa veterinarom pa cemo videti sta cemo dalje,hvala svima na savetima.

Taj Bum tonik ti je nešto kao jabukovo sirće.Da li ga ima u prodaji kod vas.Dobra stvar čim krave malo kilave a nije skup-1500 din. 5l
 
Ja dajem i kravama 2 nedelje pred teljenje i posle-nema onda ketoze.Dobra stvar.Ako neće da piju daš im u konc.hranu.
 
da li je neko imao problema sa alkalozom buraga i kako ste to riješavali

Alkaloza je retka kod krava ,mnogo je cesca kisela indigestija ,jel to tvoj veterinar dijagnozu dao.Koncetrat najcesce prejaka proteinska hraniva ,budjava hrana ...Imao sam slucaj prenekoliko godina slucaj je laksans i kombinacija sirce i vode...
 
Pozdrav svima, imam problem sa junicom, stara je godinu dana i jedan mesec. Počela je poslednjih nekoiliko dana da liže svoju balegu. Da li se neko susretao sa ovakvim problemom? Nameravam da zovem veterinara, u svakom slučaju. Hvala unapred.
 
Nazad
Vrh