Bolesti i lečenje krava

Ratko to su vasi koje napadaju koren dlake, uzmi jednu lupu ili moze i okom da se vide polako pretrazuj po dlaci na govedo i videces vasi ja sam kod mene bas juce vrsio tretman na 4 krave koje sam doneo sa pase u mlaku vodu sipas ektanon i sundjerom trljas govedo postupak ponovis za desetak dana.
 
Sta ovo moze da bude?

2e5mcu9.jpg

1 ampula neostomosana na 1,5 litara vode poprskaj ili natopi sundjerom celu kravu i nista ne brini.
 
ratkopa i da ti napomenem da nijedno od ovih sredstava ne smiješ koristiti kod krava u laktaciji jel se jako prenosi u mlijeko naročito ektanon koji je dokazan kao opasan
 
neće njoj smetati već samo ne smije mlijeko za ljudsku ishranu od krave koja se sa tim tretira ali ja vjerujem da za preko mjesec dana ne bi smjelo biti više ni u mlijeku
 
nije tako nema karencu već samo kaže da mlijeko tretiranih krava nije za ljudsku upotrebu
 
milan 992 pa što pitaš prijatelju i da ne mogu da ga nađu da ne bi da daješ mlijeko djeci da piju?pa veterinari strogo naglašavaju da od dobre doze štenci mlađi kad se okupaju mogu da pocrkaju
 
To pise i na uputstvu o doziranju da se mleko ne koristi, ali za zasusene krave i tovnu junad kad istrljas sigurno pobije sve zive organizme na dlaci to jest kozi, nemogu da slikam te insekte posto su jako mali ali vidim da je ektanon odradio posao.
 
Kolege,imam junicu rase holstajn starosti 2.god i steona je 4 meseci,pre neko vreme kad je pocela ocrtavati vime primetio sam da joj je jedna sisa veca u odnosu na ostale kada je dodirnem ne reaguje niti je boli, vime je mekano i bez grudvica ili nekih tvrdoca.Sta bi moglo biti?
 
Kolege,imam junicu rase holstajn starosti 2.god i steona je 4 meseci,pre neko vreme kad je pocela ocrtavati vime primetio sam da joj je jedna sisa veca u odnosu na ostale kada je dodirnem ne reaguje niti je boli, vime je mekano i bez grudvica ili nekih tvrdoca.Sta bi moglo biti?

Ako nema upale otoka,to je normalan proces spremanja vimena pogotovu koje imaju lepo gradjeno vime .
 
Imam problem sa kravom, jedna sisa joj nije dobro, na dnu sise joj se stvorila mala rana koja mo malo krvari, ne moze da se muze iz te sise, ubacujem cevcicu i tako je izmuzam, jel imao nko slican problem i kako ga je resio, ta rana je u pocetku izgledala kao da hoce ono meso iz sise da joj izadje dole na otvor
 
Imam problem sa kravom, jedna sisa joj nije dobro, na dnu sise joj se stvorila mala rana koja mo malo krvari, ne moze da se muze iz te sise, ubacujem cevcicu i tako je izmuzam, jel imao nko slican problem i kako ga je resio, ta rana je u pocetku izgledala kao da hoce ono meso iz sise da joj izadje dole na otvor

Veliki problem i za tebe i za kravu.Ja sam stradao i sigurno se patili jedno 2 meseca,
Veliko ništa ne možeš da uradiš jedino ako uspe da ostane kanila u sisi da zaraste kako treba.Kod moje krave je stalno ispadala pa nije ni zarastila kako treba.Samo strpljenja.
 
Imam problem sa kravom, jedna sisa joj nije dobro, na dnu sise joj se stvorila mala rana koja mo malo krvari, ne moze da se muze iz te sise, ubacujem cevcicu i tako je izmuzam, jel imao nko slican problem i kako ga je resio, ta rana je u pocetku izgledala kao da hoce ono meso iz sise da joj izadje dole na otvor

Kupite kutiju sisnih kanila svaku muzu stavite novu kanilu pre toga sisu dezinfikujte i posle toga sisu previjte samolepljivim zavojem (i tako dva puta dnevno) pre svakog ubacivanja kanile ubacite u sisu antibiotski injektor pozeljno je ´´cocbactan´´ i kravi dajte parenteralno u trajanju od pet dana trimetoprim i fluniksin-megluminat
 
Veliki problem i za tebe i za kravu.Ja sam stradao i sigurno se patili jedno 2 meseca,
Veliko ništa ne možeš da uradiš jedino ako uspe da ostane kanila u sisi da zaraste kako treba.Kod moje krave je stalno ispadala pa nije ni zarastila kako treba.Samo strpljenja.
Jesi li na kraju resio problem ? ja cevcicu imam samo jednu i operem je u rakiji posle svakog koriscenja, nosio sam mleko na analizu iz te sise i ispravno skroz, jel cevcicu treba samo pri muzi da koristim ili treba da je uvek u sisi dok ne zaraste ?

- - - - - - - - - -

Kupite kutiju sisnih kanila svaku muzu stavite novu kanilu pre toga sisu dezinfikujte i posle toga sisu previjte samolepljivim zavojem (i tako dva puta dnevno) pre svakog ubacivanja kanile ubacite u sisu antibiotski injektor pozeljno je ´´cocbactan´´ i kravi dajte parenteralno u trajanju od pet dana trimetoprim i fluniksin-megluminat
Ja imam 1 kanilu i perem je rakijom posle koriscenja, jel treba da joj kanila ostane u sisi sve dok ne zaraste ili samo pri muzi da je koristim, ovaj inektor jel steti za mleko posto joj je sad ispravno mleko iz te sise?
 
Nazad
Vrh