Bolesti i lečenje krava

pa vidis jutros jela malo vodu nije pila dao veterinar infuziju i od proliv da vim danas dal ce bude bolje.krv sere mrsava na 2 tele.ako nema bolje ce ide i ona na klanje.vidi se vesela neznam eto to

Krv kakva je sveza crvena ili ili kao svarena tamna, imao slucaj da je krava jedno vreme imala krvi u balezi ali to je kao od grube hrane sto moze da se desi .
 
Malo bolje ali i dalje nema mleka u zadnjim sisama, ima po koja kap.....jos uvek se otok nije povukao u zadnjem delu vimena.....

Junici smo malo povecali hranu inace je bila skroz na dijeti, zadnje sise su male i ne pusta muzu sa rukama a nije bas ni izvodljivo, muzilicu obozava koliko sam video, trenutno daje 16 litara mleka dnevno a jos uvek ne kapiramo dal ima mleka i u zadnjim sisama, dal je uopste moguce da junica da 16l mleka iz 2 sise u prvoj laktaciji i to sa bas redukovanom ishranom????
 
@homoljac

Moguće je da ima tu količinu mleka sa samo 2 sise. Imao je rođak kravu koja je davala oko 20 litara a na levoj strani nije imala mleka. Ako nemožeš na muzalici da vidiš valjda možeš ručno da proveriš.
 
Zdravo drugari, imam problem.. Krava mi se otelila prije 20 dana i svo vrijeme ima kao nekakve plikove na sisama, a najvise skroz pri vimenu,tele sisa kravu.. Molio bih da mi neko pomogne ili ako neko ima neki savjet kako da to suzbijem,hvala.
 
Moze biti bradavice ili boginje.Kakve su boje ,velicine ,da li nema kod teleta na njusci oko usta, u svakom slucaju mleko nije za ljudsku upotrebu jer ako su boginje krava.
 
Nemoj prijatelju odmah najgore može tu biti sto stvari ujedi, slama ,alergija ,ako tele sisa može biti od mlijeka uglavnom bude bezopasno pa do stvari koje je kolega milan nabrojao.slikaj pa ti možemo reći nešto više
 
U teleta na njusci nema nista, krava se hrani zdravo organski, mi mlijeko koristimo... hvala lp,bit ce slike
 
Nemoj prijatelju odmah najgore može tu biti sto stvari ujedi, slama ,alergija ,ako tele sisa može biti od mlijeka uglavnom bude bezopasno pa do stvari koje je kolega milan nabrojao.slikaj pa ti možemo reći nešto više

To sam preskocio da napisem moguce da ako tele sisa a krava tvrda na muzi da tele zubima ostetio sise.Ali su sve nagadjanja dok ne vidimo slike .

- - - - - - - - - -

Zdravo drugari, imam problem.. Krava mi se otelila prije 20 dana i svo vrijeme ima kao nekakve plikove na sisama, a najvise skroz pri vimenu,tele sisa kravu.. Molio bih da mi neko pomogne ili ako neko ima neki savjet kako da to suzbijem,hvala.

Sta je sa kravom?
 
Kolege, jedno ne standardno pitanje: Kako na sisama da skinem bradavice??? Krava sve mlati nogama, pocele su na jednu pa sad i na drugu kravu??:sta:
 
to je virusno oboljenje .probaj wertnerom to je 100% učinkovito.štalu obavezno poprskaj dezisanom a vime par dana peri dezinficijensom ako to već ne radiš
 
Zahvaljujem na pomoci, veterinar nece doci, jer sam ih kritikovao ovde na forumu, pa i ako dodju svaka usluga ce me kostati kao ni jedna do sada! Od stavki koje sam napisao necu odustati niti ih povuci!
 
Kravu sa bradavicama mogu da uklone ima neka fora sa ureom ,ali ne znam tacno dal se urea rastapa u vodi ili kako moram se raspitati ,vremenom ili probaj da ih povezes ,nakon muze mozes cele sise potopiti u povidon jod.
 
Zahvaljujem na pomoci, veterinar nece doci, jer sam ih kritikovao ovde na forumu, pa i ako dodju svaka usluga ce me kostati kao ni jedna do sada! Od stavki koje sam napisao necu odustati niti ih povuci!
Onda vam je najbolje da prodate krave.

- - - - - - - - - -

Kravu sa bradavicama mogu da uklone ima neka fora sa ureom ,ali ne znam tacno dal se urea rastapa u vodi ili kako moram se raspitati ,vremenom ili probaj da ih povezes ,nakon muze mozes cele sise potopiti u povidon jod.

Jos jednom da ponovim vakcina koja se pravi na licu mesta u stali je jedini siguran nacin da se bradavice uklone. Postoji jos jedan nacin koji se primenjuje u humanoj medicini uklanjanje tecnim azotom mada iz licnog iskustva znam da je kod velikh zivotinja (krava) to izuzetno komplikovanu izvesti.
 
Hvala bogu pa ima veterinara u krugu od 100km, ja ne pravim u prici od jednog jajeta hiljadu, ja samo kazem sta i kako...
 
Sta ovo moze da bude?

2e5mcu9.jpg
 
Nazad
Vrh