Bolesti i lečenje krava

Nema ni kap, u jednoj je bilo samo prvi put na muzi nekog zgusnutog mleka a u drugoj ni kap
Ne bih da te plasim drugar, al i meni se desilo isto to sa prvom kravom koju smo kupiliu pkb korporaciji, nazalost posle gubljenja mleka pocelada se susi da gubi kilazu i onda bese sledece: dobar dan imam kravu za vasu klanicu kad mozeteda dodjete po nju?? ode za 5000 dinara... nego ako imas mogucnosti izvadi joj krv pa na analizu....pa ces videti sta fali kravi pa je smanjila mleko,
 
Verovatno lasiks i deksametazon ,probajte da je izvedete napolje i duga setnja tako da ona sama sebe masira ,jednom je to kod mene bilo uspesno.
 
Nisam bio juce tu ali dao joj je nesto za izbacivanje tecnosti
Tacno sam znao,zbog toga i nema mleka ali bi trebalo da ga dobije.Uopste mi nije jasno gde ti ljudi naucise da se daju diuretici u to vreme.To je katastrofa.Sad ti preostaje samo da cekas i da senadas da ce nesto uskoro da potece.To je greska koja je X puta na terenu dokazana i nikako da se pojedinci nauce pameti.Trebalo bi da se na Pinku plati reklama i da se kaze ne dajte nikakve diuretike kod edema niti kod nikakvih bolesti vimena.Zbog toga je cak veliki broj njih i zabranjen.
 
Sad sam se cuo kuci, u jednoj zadnjoj su krenule nekoliko kapi u drugoj nista, ali je vime u tom zadnjem delu tvrdo ko kamen, sise se maltene ne vide..... Vojkane u pravu si veterinari kod nas nemaju blage veze, imaju sablon neki njihov i guraju injekcije bez obzira sta je stoci, da izvade krv na analizu ili da daju sistem teletu to je za njih misaona imenica.....
 
Haha, samo sam cekao da neko nesto kaze o tome, ali NikolaVuk se prvi javio na http://poljoinfo.com/showthread.php?1239-Teranje-krava/page6
Meni je preprosle nedelje usao virus i zaraszio mi je sve krave i junad, telad su bila malo vise izolovana, tako da kod njih nista..Dve krave su imale krvavi proliv, kod njih je odradio posao Hemosul, a ostalo su dobijale malo aktivnog uglja i vetan, tako da je sve to proslo, prosle nedelje se pocela stvrdnjavati stolica, ali kolicina mleka mi je za 70 % opala, cak jedna krava koja nije htela da jede, od 18 mi je pala na 200g mleka dnevno, sada pocinju polako da se vracaju u kondiciju i kolicina mleka ide na gore..
Ali dok je sve to trajalo, mi smo se svi po kuci uplasili, jer nam se prvi put desava da sve krave odjednom uhvati... Samo smo se bojali da ne dodje do uginuca, sto, hvala bogu, i nije doslo....
 
Pre tri godine i kod mene bio virus prvo junice i njih sam morao antibioticima zbog sekundaraca,od tada krave i junice vakcinisem .
 
I uginuca su moguca.Komplikuje se ako je krava visoko steona i to sto je karenca na mleko duga pa se ne moze koristiti.Mora se mnogo uraditi na preventivi jer je steta zaista dosta velika.Nekada zivotinja nece da reaguje na nista pa to ode predaleko.
 
ljudi moji al imao neko problem ovakav da kupi kravu tamo jela normalno kod mene slabije jede mleko jedva 4 kila dnevno ima je oko 400 kila malo ispustena.i kada mizem stavljam sipku.da se nerita.i tad izbaci nekakav sluz krvav sta je to ?imala malo i proliv.moram pomalo da je ranim nekako nije jasna mlogo .al vi se desavalo to .i naj gore sto muzena rucno pa se plasi.
 
Ja sam imao tako ,slicno kravu kupio bila na pasnjaku kod coveka ,doveo sve slabije jede ne vidim da preziva posle 2-3 dana ,posle burag stao lecili i nikako da prokine da prezima i na kraju na klanici u buragu parce stranjke. Malo daj pojasni vise za sluz ....
 
pa vidis jutros jela malo vodu nije pila dao veterinar infuziju i od proliv da vim danas dal ce bude bolje.krv sere mrsava na 2 tele.ako nema bolje ce ide i ona na klanje.vidi se vesela neznam eto to
 
transport je bio 15 km u dan auto prikolica velika.a i bile samo dve zena ranila i usla kod njih 6 al dobro pocinje polako da se opralja popila 2 kofe vodu jede.dado gu neosingest i tako.
 
Nazad
Vrh