Bolesti i lečenje krava

Temperatura 40 srepeni a marerica pukla u trenutku kad je tele izlazilo i to na samom ulazu na delu koji je ispadao napolje,isprano i sredjeno odmah,sama je izbacila posteljicu.......
 
za rad buraga predlazaem 1 kg svezeg pekarskog kvasca u 2l mlake vode, i to 1kg uvece i odma ujutru jos 1 kg. Nece da skodi a trebao bi da proradi burag.
 
Temperatura 40 srepeni a marerica pukla u trenutku kad je tele izlazilo i to na samom ulazu na delu koji je ispadao napolje,isprano i sredjeno odmah,sama je izbacila posteljicu.......
Zbog svega sto si rekao mislim da je pukao samo cerviks a ne i materica.Cepanje materice izaziva curenje krvi u trbuh i to se lose zavrsava.Prvo ide cerviks koji je dugacak bar 30-40cm.Sve dok ima povecanu temperaturu iznad 39 ona nece da jede.Moras da joj spustis temperaturu.Ostaje pitanje zasto nema balege?Oko porodjaja i sa temperaturom ume ponekad da dodje do zatvora.Pregledajte vi to rektalno i vaginalno da se vidi jeli sve na mestu pa onda dajte nesto za pokretanje buraga i promet creva:kvasac,neosaningest,mast sirce i soda bikarbona itd.Pazi nemas puno vremena za cekanje.
 
U prvu si jete cerviks(nebaratam strucnim izrazima dobro),temperaturu ima i dalje,dobija antibiotike.Gorka so je pomogla kod zatvora,pocela je da se prazni.
Jutros dato jabukovo sirce i soda bikarbona,uzima hranu i dalje pomalo a vodu pije lepo,mleko nesmanjuje i nevidi se da mrsavi..........
 
Ne bi bilo lose da napises sta joj je od lekova dato.Mora da spusti temperaturu,ne bi trebalo da je drzi par dana.
 
Sa zeljom da je Ratko na putu da sanira problem sa kravom,evo mog problema.Veterinar sinoc konstatovao bronhopneumoniju i spricao sa neonalginom,deksametazonom i sustrerenom(ako sam dobro protumacio njegov rukopis).Inace,kravi je juce bio drugi dan sa ovim problemom.Temperatura sinoc 40,2 C,na srecu krava uzima hranu,da ne dise otezano i ubrzano ne bi se steko utisak da ima problema.E sad,evo i danas stanje nepromenjeno.Zvao sam veterinara kaze da je injekcijama pokrivena za dva dana i da ga zovem sutra prepodne da je opet pogleda.Pa eto hteo sam da cujem vase misljenje ili nesto iz iskustva.
 
Ratko sta bi sa kravom?Samo penicilin je losa odluka,tu je trebalo citav koktel lekova a ja bih se pre odlucio za oksitetraciklin,dexazon i novpiron.I temperatura pada za par sati.
 
Mozda je tu ipak pukla materica i otislo malo krvi u trbusnu duplju i to izaziva stalnu upalu koja se tesko resava.Javljaj sta se desava.Pregledajte je rektalno i vaginalno,mora nesto da se nadje sto pravi probleme.
 
Od jutros stanje vidno bolje,nocas pocela da preziva i ustalila baleganje mada i dalje malo jede ali jede.Dao sam joj ketal i neosaningest a kasnije ce da dodje veterinar pa cu da vidim sta cu dalje............
 
kod mene sutra operacija dislokacije buraga .dislokacija buraga je bila na desnoj strani i prevrtanjem krave uspjeli smo da je dobijemo na lijevu stranu da može da se operiše
 
Može da se operiše i leva i desna dislokacija samo treba biti majstor. A prevrtanjem krave može ponekad da se reši problem i bez hirurške intervencije.
 
kod mene .tj.kod krave mora da se operiše jako su popustile veze koje to drže pa mora da se šije .stalno se seli te je na desnoj te je na lijevoj strani
 
Nazad
Vrh