Bolesti i lečenje krava

Onda se nista ne sekiraj.Dok malo zeludac navikne na zeleno posle sena i sve ce biti ok.
 
Pre dok nisam poceo da vakcinisem krave,neonalgin ili novpiron i.v oba temperaturu u roku pola sata ,od antibiotika tilozin ,penicilinski ,sulfa da pokrije sekudarce, a dexu ne dajem jer jos smanjuje imunolosku odbranu organizma od virusa ,dan ,dva one se izbore sa virusom ........ od kad vakcisem krave ,junad telad ...hvala bogu nemam problema sa pneumonijama
 
Pre dok nisam poceo da vakcinisem krave,neonalgin ili novpiron i.v oba temperaturu u roku pola sata ,od antibiotika tilozin ,penicilinski ,sulfa da pokrije sekudarce, a dexu ne dajem jer jos smanjuje imunolosku odbranu organizma od virusa ,dan ,dva one se izbore sa virusom ........ od kad vakcisem krave ,junad telad ...hvala bogu nemam problema sa pneumonijama

Samo mi kaži šta je tačno od ovoga vakcina i protiv čega.
 
nije operisana uspio sam okretanjem da vratim u odgovarajući položaj a da li će se zadržati tamo pokazaće vrijeme
 
Ona junica sta mi je pre 3-4 nedelje imala problema sa siristem polako mi se vratila u normalu sa sondiranjem joj se vratilo siriste ali je jela samo detelinu i suvo seno, silazu i koncentrat ne ali ok malo dok se ne namesti stomak jadna bas je smrsala,ali kad sam joj dao selene trave ili bilo sta zeleno njoj se odma u roku 12 sati podiglo siriste a tako je bilo i pre par puta kad sam joj davao zelenu hranu ali nisam kontao,jos mi veterinar kaze da bi to trebalo da joj odgovara mislim na zelenu hranu ali njoj odma od nje dodje do dislokacije sirista ima li neko objasnjenje za to?
 
ima postupak vezanja kojim rušiš kravu kao od šale i onda je jednostavno okrećeš na leđa pa plinovi koji se nalaze u sirištu podignu sirište kao balon i vrate ga u normalan položaj automatski taj plin se poslije toga oslobodi i kravi vidno odmah bude bolje i počne da jede

- - - - - - - - - -

ali na žalost kod moje krave se ne zadržava u pravom položaju i ipak će morati operacija

- - - - - - - - - -

evo danas konačno napravljena operacija ,sve proteklo u najboljem redu naveče slike postavljam

- - - - - - - - - -

2yv7atd.jpg
11brbxg.jpg
ng6n3t.jpg
/6hly4h.jpg[/IMG]

- - - - - - - - - -

gospoda sa slike dr zuković i gospodin tehničar steva sredili su situaciju i krava već nakon par sati izgleda bolje
 
pozdrav forumasi!
Interesuje me koliko vremena od osemenjavanja krave je potrebno da prodje da bi se mogle dati tablete protiv metilja?
 
Krava u jednom vimenu ima nešto tvrdo veličine manjeg jajeta.Malo se teže izmaza (sporo) jer mora i ručno.Mažem kanforom i kombinacijom svinjske masti isprane iz 9 voda i kleka.Nešto je malo bolje ali sporo to nešto ide.Da li je neko imao sličan problem i kako ga je rešio.
 
ništa to jaje je posljedica upale i ima dve verzije jedna da se spontano povuče nakon duže vremena a druga da bukne i pukne unutra i onda napravi dar mar
 
imam jednu kravu koja slabo pase tj. malo pase pa legne, ja je teram da ustane i ona opet malo pase pa ponovo legne. sta joj moze biti?
 
jeste uspjela je krava se preporodila nakon dva dana jede sad kao mećava,ko da nikad ništa nije bilo
 
i mene bas zanima,imam kravu i junicu i obje jedu travu a samo krava ima proljev a junica ne,pa se pitam da nije sta drugo u pitanju jer travu jedu ima 15dana do sad bi se zeludac navikao...
 
Ma imam i ja jednu kravu koja se teze privikava na zelenu hranu.Cim je okusi krene sa prolivom i zadnja sredi stolicu.Verovatno ima dosta uticaja i sami metabolizam od goveceta do goveceta.Takodje sam primetio da kod mene junice bolje podnose prelazak sa suve na svezu kabastu hranu u odnosu na krave.
 
Nazad
Vrh