Bolesti i lečenje krava

Dosta zavisi i koja je zelena masa u pitanju,tj koje biljke ucestvuju u smesi.
 
Kupio sam sredstvo za zastitu vimena posle muze pod nazivom DEZOMAM hlorheksidin 5mg/ml pa me interesuje dali je ko koristio,kakav je? dali je potrebno razblazivati ili ne? proizvodjac je evrolek pharmacija- sabac
izvinjam se ako offujem temu
 
Kupio sam sredstvo za zastitu vimena posle muze pod nazivom DEZOMAM hlorheksidin 5mg/ml pa me interesuje dali je ko koristio,kakav je? dali je potrebno razblazivati ili ne? proizvodjac je evrolek pharmacija- sabac
izvinjam se ako offujem temu

Vec nekoliko godina koristim dezoman,zadovoljan sam nisam imao problema sto si tice mastitisa.Koristim ne razblazen ,sipam u neku casicu od rakije u koju potapam sise posle svake muze .koliko je bila mu cena ja sam placao oko 600 din.
 
pozdrav prijatelji,opet ja sa problemom....jutros sam u krave primjetila u balegi nesto krvi i nekako je sluzava,a u podne sam to primjetila i u junice...neznam od cega je dali je od neke trave,i dali je to sta opasno inace normalno sve i jede i pije...preziva...neznam dali bi joj trebala neki ljek i ako neko ima slicnog iskustva neka podjeli....hvala
 
Drage kolege stocari. Potrebam mi je vas savet naime od pre nedelju dana ima problema sa kravom, mlekom sve je navodno uredu sem sto mena kajmaka na mleku, kad ostavim da se ukisne malo pretvori se u vodu sir je donekle uredu ali nema kajmaka. I ono nesto malo kajmaka sto ima je gorko
Sa suvog sena sam presao na sirovu travu i sad sam vratio ponovo na seno ali isti je problem nema kajmaka
kakva su vasa iskustva
Sta mi predlazete da pokusam
Srdacan pozdrav
 
Kako se riješiti šuge krave bez klanja uz narodnu medicinu ?
Evo je več skoro godinu dana kako joj se šuga vrača .
 
Kako se riješiti šuge krave bez klanja uz narodnu medicinu ?
Evo je več skoro godinu dana kako joj se šuga vrača .

Pa imas kod veterinara nesto poput ektanona koji je i registrovan za sugu pored ostalog.A inace,ja sam sugu kod svinja i pasa vrlo uspesno lecio mesavinom svinjske masti i sumpora u prahu,Par mazanja problematicnih mesta i kao rukom odneseno.E sad kako bi to delovalo kod krava zaista ne znam,znam samo da nece nista da im skodi.
 
Drage kolege stocari. Potrebam mi je vas savet naime od pre nedelju dana ima problema sa kravom, mlekom sve je navodno uredu sem sto mena kajmaka na mleku, kad ostavim da se ukisne malo pretvori se u vodu sir je donekle uredu ali nema kajmaka. I ono nesto malo kajmaka sto ima je gorko
Sa suvog sena sam presao na sirovu travu i sad sam vratio ponovo na seno ali isti je problem nema kajmaka
kakva su vasa iskustva
Sta mi predlazete da pokusam
Srdacan pozdrav
Kao sto rece Ratko prvo mastitis test ali moras reci i koliko je ta krava steona ako jeste i koliko je stara.Mozda joj se iz nekog razloga razredilo mleko,losija ishrana ili sl.
Ovo u vezi sugavosti krava.Koje si preparate koristio i gde se suga javila?Ako se vraca mozda je objekat los,i tu bi trebalo da se malo poradi.Za sumpor i nisam nesto cuo do sad ali ako radi onda super.
 
Pa imas kod veterinara nesto poput ektanona koji je i registrovan za sugu pored ostalog.A inace,ja sam sugu kod svinja i pasa vrlo uspesno lecio mesavinom svinjske masti i sumpora u prahu,Par mazanja problematicnih mesta i kao rukom odneseno.E sad kako bi to delovalo kod krava zaista ne znam,znam samo da nece nista da im skodi.
Možeš molim te napisati koji omjer mješanja .

Veterinar je bio i rekao svoje ...hm.
Kao ima neka injekcija koju ne smje dati jer je "trudna" , kad se otelila šuga se povukla pa nije bilo potrebe za veterinarom , sad je opet trudna pa ništa od injekcije .
Bila mama u ljekrni i rekla joj žena za pripravak od sumpora , to su oni sami mješali ali kako je šuga kod ljudi iskorijenjena nije se mogla sjetiti recepta....
 
Za šugu je dobra ova kombinacija svinjske masti i sumpora, ali imaš i u veterinarskim apotekama jedno sredstvo, nešto kao kupka, čim kravu premažeš nekoliko puta i šuga nestane. Raspitaj se, ne sjećam se sad naziva, imali smo taj problem prije nekoliko godina i tako smo ga riješili.
 
@bufa befava
Zvoncica je verovatno mislila na neki preparat na bazi diazinona.Oni su upotrebljavaju tri puta sa razmakom od deset dana.Sto se tice sumpora i masti,bitno je da je cista svinjska mast koju u odredjenu posudu umesam sa sumporom u onim kolicinama do kada smesa ostaje kremasta,da moze lepo da se razmaze na obolelo mesto.Dakle,nikada nisam nista strogo odmeravao,sve odokativno.Smesa postane zelenkasto-zuta zbog sumpora,bitno da se ne pretera sa sumporom jer onda se roni,postaje suva i ne moze da se maze njom.
 
Našao sam na googlu podatak za smjesu 10-20%(za ljude) , bitno da imam bilo kakav podatak .
Strah me da ne pretjeram sa sumporom pa izlječim i pepelnicu na kravi :haha:
Zahvale su išle , ostalo je moja briga
 
Ne verujem da ce imati negativan uticaj na gravidnost krava ili eventualno na mleko.Voleo bih da se javi neko od veterinara ko ima saznanja za ove alternativne metode.Znam samo da sam ga primenjivao kod odlucenih prasadi,koje je tako napala suga da su zaostali u porastu katastrofa.Nisu bili tezi od dojencadi.Ja sam ih prosto cele premazivao ovom smesom u dva navrata i resio sugu a da nikakvih kontra-efekata nije bilo.E sada,svinja je to,verovatno su se i lizali medjusobno zbog masti,ali kazem bez ikakvih problema.
 
Jućer bio u ljekarni ..kad sam protegnu jezičinu onda mi žena otvorila dušu kako se isti pripravak radi za šugu kod ljudi .
Prvo je bila medicinska baza pa je završilo na vazelinu i sumporu .
Samo spominje medicinski sumpor ...
 
Imam problema tele 7 dana staro ne posisa 200,300g mleka veselo kad prevodim kravi trci uzima sisa samo malo prestane ,skace veselo sve je uredu normalno ali strasno malo jede ,niti ono trazi da jede ,tri pita ga pusta da sisa .jedino posto se otelio bogami nasiso i to bas dobro od tad vrlo malo sisa ,probao da ga napajam nece uzme ,samo malo sisa i to je mu to.Nikad ovakav slucaj imao da danas ne posisa 1l mleka dnevno.
 
Nazad
Vrh