Bolesti i lečenje krava

Ova moja se otelila pre dve nedelje,kaze veterinar moguce da kad je on dolazio da je siriste bilo spusteno posto se kao pomeralo gore dole a veceras bilo bas gore i culo se,a juce je imala proliv od gorke soli a danas balegu ali malo redju od drugih drava i sad je skroz izgubila mleko.

- - - - - - - - - -

i nema stranog tela radio je detektor ze metal.
 
Pa takva nekakva je i bila,poludeo sam znam da se od toga gotovo ne moze izleciti a junica ko oko bila sad je malo izmrsavila,bice kako bude..
 
Ova moja se otelila pre dve nedelje,kaze veterinar moguce da kad je on dolazio da je siriste bilo spusteno posto se kao pomeralo gore dole a veceras bilo bas gore i culo se,a juce je imala proliv od gorke soli a danas balegu ali malo redju od drugih drava i sad je skroz izgubila mleko.

- - - - - - - - - -

i nema stranog tela radio je detektor ze metal.

Pa zar nisi napisao da se otelila pre tri meseca?
 
Ne ja kad sam prvi put pisao da imam problem napisao sam da se otelila tad pre deset dana,sad naravno ima i vise,imas cini mi se na 53 ili 54-to strani.
 
jedna krava slabo jede seno i jako slabo pase, sve glavom i rogovima trlja u zemlju i napunila usta zemlje, sta joj je?
 
Zanimljivo:sta: Obicno kad zivotinja jede zemlju ispoljava se kao nedostatak gvozdja,ali to ovde nije.Zasto da nece da jede seno i da nece da pase.To nije do vitamina i minerala.Nesto je to cudno.U svakom slucaju duplirati dozu vit.mineral. dodatka.I naravno na sunce.
 
Imam problem sa junicom, steona je 290.dan do pre dva dana ustajala je kako tako ali od juce nikako, ne ustaje. Šta preduzeti?
 
Definitivno joj treba kalcijum,ali neki bolji koktel koji ima i Mg i P.Jaka doza venozno ali trebace i potkozno.Takva krava ima sanse da ne izbaci posteljicu pa ti napravi jos posla.
 
Sta raditi sa ovim rogom,cekati da sam otpadne ili ga iseci?Jutros dok se muzla nije joj nista falilo a posle petnestak minuta ovo,kako je pukao nemam pojma.Isprao sam ga jodom odma a krvi je bilo ko u akcionom filmu.............

To je inace ona junica,koja se otelila pre tri dana,sa vimenom koje neobecava...........


16h55x3.jpg


xo1jzt.jpg



2eakzgk.jpg
 
Uf, uf, baš nezgodno. Ja bih joj dao anesteziju i odsekao, al dezinfikuj sečivo kojim budeš sekao, nakon toga isperi jodom, ali ćeš joj otvoriti sinus a to može da bude nezgodno. Toplo je vreme, ne znam kako bi bilo dajoj zatvoriš sinus sa zavojem natopljenim dezificijensom?! To bi ipak veterinari bolje znali da ti kažu. Mada će joj ovo biti ozbiljan stres te će i tu već skromnu proizvodnju smanjiti.
 
Ogroman je protok krvi i nerava kroz rog.Vido sam par puta zivotinje koje su lomile rogove u kamionima,to je stvarno strasno,po par litara krvi.Nekada krava moze i iz nekog razloga da svuce rog i kasnije izlazi opet novi,to je bilo i kod mene jedared.Mozes sam da ga uklonis a i da ne ucinis to on ce sam otpasti za par dana.Kravama tesko se lome rogovi,to mora biti masivan udarac.Moguce da joj nedostaje nesto od elemenata u telu.
 
Nazad
Vrh