Bolesti i lečenje krava

Ja kad sam pričao o boni fitu (koji ima u sebi kvasac) bio sam lud, ali nema veze, najvažnije je da kravica ozdravi. Možda bi stimudigest bio najbolje rešenje ujedno i najskuplje.
Na mestu milka ja bih probao nešto od tih recepata pa ako nema efekata stimudigest i ima da peva.
 
Dali je mnogo da dam kravi odjednom 1kg pekarskog kvasca razstvorenog u 2l vode? molim brz odg jer treba da dam sad a ako je mnogo onda koja kolicina. i dali ce se sta osecati na mleko ?
 
Ja kad sam pričao o boni fitu (koji ima u sebi kvasac) bio sam lud, ali nema veze, najvažnije je da kravica ozdravi. Možda bi stimudigest bio najbolje rešenje ujedno i najskuplje.
Na mestu milka ja bih probao nešto od tih recepata pa ako nema efekata stimudigest i ima da peva.
kolega vuk u bovi fitu ima toliko kvasca da ne bi mogao od toga ni pogaču da umesiš a kamoli da pokreneš probavu kod krave.svati već jednom da je bovi fit preparat koji zdravoj kravi pomogne da povrati deo elektrolita koji je naglo izgubila u telenju a nikako za liječenje krava.a najveća stavka kod davanja bovi fita je da krava rado popije što veću količinu tekućine koja sprečava dislokaciju buraga.znači nikakvu pomoć nema u liječenju
 
To je po meni i vise nego mnogo,ali opet ko zna.Mozda taj kolega ima neku ideju.Ako razmislimo malo bolje,rastvoriti 1kg kvasca u 2 kg vode to ce biti kasa i kako ces time napojiti kravu **greška li ga.Kada dodje sutra taj veterinar pitaj ga za onaj moj recept koji sam isprobao bezbroj puta.Bas me zanima sta ce da kaze.
Kolega iz Osijeka sve si lepo rekao,svaka cast.Jedino taj bovi fit ima malo elektrolite koji nadoknadjuju gubitak tecnosti i soli iz organizma kao posledica telenja.Stavise on bi najvise trebalo da nadoknadjuje jone opet kao posledica telenja ali za to sve ovde nema ni potrebe ni razloga.Prvi put cujem da on ima kvasac u sebi.
 
Poslednja izmena:
Ima u sebi kvasca i semena lana....sve ok nadam se da će sve ovo nekome da pomogne. Ako se ne varam boni fit ide na 20 a stimudigest na 40l mlake vode.
 
čim sano ima tako čudotvorna dejstva u liječenju pretpostavljao sam da ima neke veze između vuka i sana
 
Nisam nasao na forumu i ako nema te teme,bila bi jako zanimljiva tema koja govori o proizvodjacima koncentrata i uopste dodacima stocne hrane.Imao bih neke stvari da kazem ali na zalost ovde nije mesto za to.
 
Ljudi, preksinoc osemenjena jedna krava, sutra ujutru vidim da se cistila (izbacila sluz) kad juce vidim da je izbacila krv, i jutros ponovo sukrvicu (krvavu sluz) interesuje me sta to znaci?
 
Nista se druze ne sekiraj to je normalno,nekih polovina populacije krava oko 3. dana nakon partusa zakrvari neke ne krvare ali nema veze.Ako krvari to ti je samo siguran znak da je trazila a da li ce ostati steona to isto nema veze,moze i ne mora da znaci da ce ostati steona.
 
Imam malo muke sa dve krave 3 tele obe,povadjale su po jedan put svaka sad su steone 4,5,i 5 meseci.Smanjile su mleko 100%,ova jedna daje u toku dana 3litre,ova druga malte ne nista,nekako mi to prerano da smanje mleko tojiko i postoji problem mastitisa,veterinari me zajebavaju higijena ovo ono a u stali mogu ja da spavam pored njih!Pre par meseci sam i papke cistio ali ista pesma.Sta mi je ciniti?
 
po onom što je napisao u laktaciji su između 7 i 8 mjeseci.i ja sam imao problema ove godine dosta sa upalama i isto na nagovor veterinara promjenim dezinficijens i evo već 3 mjeseca nijedna upala na kontroli mlijeka nijedna nema preko 100 000 somatski. kupio sam aktivnu pjenu za pranje bez vode i jako mi se sviđa jedina mana jako skupo
 
Poslednja izmena:
Terminologija je različita, povađala ako se ne varam znači pobacila, zato sam i pitao jer moguće da im je vreme za zasušenje. Bolje je zasušiti par meseci ranije i u sledećoj laktaciji imati kravu kako treba nego silovati još tri meseca laktacije.
 
varaš se povađala prevodila ili pregonila znači da nije od te oplodnje ostala steona u ovom slučaju prvi put od druge je ostala steona.znači dva mjeseca od telenja se pripušta prvi put imala je jedan pregon to je još 21 dan otprilike + onih 4,5-5 mjeseci koliko je steona .eto kad to sve zbrojiš dobiješ otprilike 7-8 mjeseci od telenja.ispravite me ako ne računam dobro
 
Nazad
Vrh