Bolesti i lečenje krava

bravo milane na ovo još mozeš da dodaš i čist kofein i da joj ubrzaš srce i jurnjava u štalu do sutra ujutro polako kokanje moraš da znaš kolko kubika na kolko dana to se zove koktel
Stvarno ne znam sta si hteo ovim postom da kazes....:sta:

Milos D.T
Po kombinaciji lekova bih rekao da su problemi pulmoloske prirode ili mozda gresim , kako se pokazala komb. jel delotvorna?
 
Poslednja izmena:
a jel ti daješ na svoju ruku te lrkove ili veterinar ako je za lečenje ureduje,jer ta kombinacija i još neke stvaraju doping,kazem i kofein je lek ali u konbinaciji sa nekim pomenutim,ovu kombinaciju neverujem da si ti sam napravio,mozda sa veterinarom ili neko ko zna sastav leka i doziranje leka.kazem i ovo ja nebi smeo nikad da se igram s lekovi zbog kontra efekta
 
Проблем,крава глође бетон од јасала и гвоздене шипке од везова и затеже оковратник повлачећи се уназад понеки пут и млати главом лево десно, а пре подне је све било ок.
Ovo je jako zanimljiv slucaj,definitivno je tu bilo manjka secera u krvi,ali.... to je kod prezivara mnogo retko jer sve sto ona pojede ubrzo se pretvori u secer tako da bi secera trebalo da ima kolko hoces non-stop,treba biti oprezan kod lecenja ovakvih krava jer joj definitivno kolicina insulina varira.Ili si se nekada mozda igrao sa SANO MULTISAN NEKTAR.
Inace kada je izrazeno cesto i ucestalo lizanje i glodanje predmeta siguran je deficit NaCl tj. soli ili kalijuma,povecanjem kolicine u hrani sa 1% na 3% se resava problem a kasnije se opet vrati na 1%.
 
Ovo je jako zanimljiv slucaj,definitivno je tu bilo manjka secera u krvi,ali.... to je kod prezivara mnogo retko jer sve sto ona pojede ubrzo se pretvori u secer tako da bi secera trebalo da ima kolko hoces non-stop,treba biti oprezan kod lecenja ovakvih krava jer joj definitivno kolicina insulina varira.Ili si se nekada mozda igrao sa SANO MULTISAN NEKTAR.
Inace kada je izrazeno cesto i ucestalo lizanje i glodanje predmeta siguran je deficit NaCl tj. soli ili kalijuma,povecanjem kolicine u hrani sa 1% na 3% se resava problem a kasnije se opet vrati na 1%.

I mi smo imali jednom takav slucaj nema sta nismo pomislili i probali i na kraju se ispostavilo da je krava pojela dzemper kompletan
 
Ovo je jako zanimljiv slucaj,definitivno je tu bilo manjka secera u krvi,ali.... to je kod prezivara mnogo retko jer sve sto ona pojede ubrzo se pretvori u secer tako da bi secera trebalo da ima kolko hoces non-stop,treba biti oprezan kod lecenja ovakvih krava jer joj definitivno kolicina insulina varira.Ili si se nekada mozda igrao sa SANO MULTISAN NEKTAR.
Inace kada je izrazeno cesto i ucestalo lizanje i glodanje predmeta siguran je deficit NaCl tj. soli ili kalijuma,povecanjem kolicine u hrani sa 1% na 3% se resava problem a kasnije se opet vrati na 1%.

Ne bi trebalo da se igrao sa NEKTAROM jer on striktno ide 50gr po kravi dnevno (nema filozofije).
 
Jedan bik koga sam tovio davno imao je gomilu zica kad smo ga otvorili, skinuo sve stare instalacije iza supe gde je nocio posle pase. Sto mu je to bilo zanimljivo pojma nemam.
 
Evo vec treci dan krava skoro da nista nejede. uglavnom lezi i nekako je neveselea. otezano dise(ubrzano). i kaslje s vremena na vreme. dolazio veterinar i merio joj temp. bila 39,4 (ili tako nesto neznam koliko je tacno iza zareza) dao jojj neke antibitoke i rekao mi da je to od toga sto je staja topla i nema ventilaciju odma sam to resio ali evo od juce kad je bio veterinar do sad krava je isto. molim pomagajte
 
Poslednja izmena:
Znas kako se kaze "kad se kola prevrnu put se nadje"
Tako i ti,ako si sve zatvorio toliko da kaplje sa zidova i prozora pa unutra vlaga,napravio si problem.Moze li se znati sta je dao taj veterinar?
 
rekao mi je da joj je dao antibiotike i vitamine. rekao mi je da nesme da joj da jos neku inekciju jer je osemenjena prije 40 dana
imam i drugu kravu i tele koji takodje kaslju i veterinar mi je rekao da njima netreba inekcije dovoljno je da ih izvedem napolje 2-3 dana
a sto se tice toga da curi voda sa zidova bilo je i toga ali ne u zadnje vreme otprilike pre mesec dana tad se i krava znoila ali tad je bila sama u staju pa sam se bojao da ne smrzne zato sam utoplio staju sto je bilo moguce vise
 
Ne bi trebalo da se igrao sa NEKTAROM jer on striktno ide 50gr po kravi dnevno (nema filozofije).
Pa kolega sad cu ti reci,iako mislis da nema filozofije.Na nekoliko produktivnih farmi u vojvodini koje su na pocetku laktacije dobijale taj preparat dogodilo se to da posle prestanka davanja preparata krava ispoljava znake konstantnog nedostatka secera.Posto se slucaj dogodio na 15-ak krava u nekoliko stada istrazivano je sta je bio uzrok pada glukoze u krvi.Posle visemesecnog ispitivanja ustanovljeno je da je pankreas proizvodio velike kolicine insulina koji je uklanjao visak glukoze iz krvi i smestao je u misice,medjutim nakon prestanka davanja preparata pankreas je i dalje proizvodio prevelike kolicine insulina koji je sada dovodio do manjka glukoze u krvi i do poznatih simptoma-gubitka apetita,neveselosti,pospanosti,lezanja...

- - - - - - - - - -

rekao mi je da joj je dao antibiotike i vitamine. rekao mi je da nesme da joj da jos neku inekciju jer je osemenjena prije 40 dana
imam i drugu kravu i tele koji takodje kaslju i veterinar mi je rekao da njima netreba inekcije dovoljno je da ih izvedem napolje 2-3 dana
Pa valjda pise na priznanici sta je dao?Sta da ti kazem,poslusaj ga.Nece krava u vlaznoj prostoriji.Sta god da ti kazem,ti niti imas lekove niti umes da joj das.
 
Nazad
Vrh