Bolesti i lečenje krava

nema priznanice ne daju je. kazi ti sta moze da bude i sta treba da joj dam. lekove mogu da kupim
 
Ajde premeri joj temperaturu i reci mi cime si tacno hranio te krave i jel piju ledenu vodu i piju li na pojilicu ili iz kante.Jesi li primetio da prezivala ovih dana,juce,prekjuce.Ima li hrane u zelucu-kad stavis ruku na levu gladnu jamu jel prazna ili puna?Daj kazi nesto,tesko se postavlja dijagnoza i terapija ako se ne vidi to licno.
 
Krave hranim suvim senom i jednom dnevno dobivaju desetak kilograma pokiseljenog rezanca kome dodajem stocno brasno(trice) i kukuruznog brasna otprilike po 1 kg. Kravee piju sa pojilice sa sistema. Sa istog sistema pijem i ja. Danas je malo jela sena i pojela je rezanac i brasno. Ali i dalje ubrzano i otezano dise i nevesela je.
 
Pa sad,ne moze se tek tako reci upala pluca,ako je temperatura 39,5 to je skoro normalno,nisi rekao jel preziva ili ne.Jel pun stomak ili nije.To sve mora da se zna da bi se uspostavila valjana terapija i dijagnoza.
 
sad sam joj merio temperaturu i 37 stepeni je evo sad sam joj polozio i jede, a da sam je video da preziva nisam , stomak skoro pa da je pun tj poprilicno je sita.
 
Poslednja izmena:
To ne moze biti upala pluca,temperatura bi bila daleko veca,krava tesko dise,glava je nisko,uglavnom lezi,ne jede i ne preziva.Teska je to bolest.Ovo moze biti jedino prehlada.Ako pocinje da jede ja to ne bih nista dirao.Ako kasljucne po neki put a temperatura se ne podize to je nista strasno.Ako ima balege,verovatno i preziva.A ako preziva onda se neboj nista.Daj joj toplu vodu,nemoj sa pojilica,hladno je vreme.Gledaj da joj dajes najbolju hranu dok joj to ne prodje.Sad ako bi bas hteo nesto da joj das mada verovatno nema potrebe jer ce svaki antibiotik da ti zabrani upotrebu mleka za odredjeni period.Mogao bi da joj das prasak za prezivanje neosaningest ili slican neki 1 izjutra 1 uvece,to ce spreciti pojavu acidoze i ume da izazove osecaj gladnoce a moze i neka receptura iz narodne medicine,zatim 40ml AD3E vit. i/m,50ml vit C i/v ozbiljnije lekove ja ne bih tu davao,antibiotici bi mogli samo da skode.Ako insistiras ja cu ti reci a bilo bi lepo da i jos neko kaze sta misli.
I nemoj da joj pravis promaju.
 
prijatelju sad ćeš reći da te zajebavam ali nisam izdržao da ne pitam kakve veze ima bovi fit sa ovom boljkom
 
Pa očigledno je da krava slabije jede nema nikakvu upalu i treba joj nešto da je "digne" kako bi počela da funkcioniše, jel tako, znam ja da se nije otelila ali mislim da će joj pomoći.
 
pa bovi fit je udarna energija koja pomaže kravi da se"digne" usljed velikih napora što kod ove nije slučaj osim ako se jako napinjala kad ide srat.za upalu ne možeš da tvrdiš možda je tek početak i nije još dobila temperaturu.a ako krava podbija dok diše to definitivno upućje da nešto nije u redu.tako da iz ovog možemo zaključiti da je za nju trenutno bovi fit kao meni i tebi čaša vode sa kockom šećera
 
Mislim da nisi u pravu jer ako bovi fit uspe da je digne i krava počne nešto da jede dobiće vremena da je izleči ili će taj problem koji ima (prehlada ili šta već) da prođe za razliku od varijante da sedi i čeka šta će da se desi.
 
pa ta nazovi prehlada neće da prođe od toga što je ona počela da jede,a bovi fit je obišna šećerna vodica i njoj ako treba snage i ako je toliko propala onda infuzija glukoze i ništa drugo
 
Evo danas je pregledao drugi dr. veterinar i kaze da su pluca uredu.njegova dijagnoza je poremecaj varenja (metabolizma) rekao mi da joj dam 1 kg izutra i jedan kg navece pekarskog kvasca rastvorenog u 2l vode.Staa mislite o tome ? Krava danas jede seno, mislim vise prebira ali ipak bolje nego predhodnih dana. Video sam i da prezijeva.
 
zalij je litrom vazelinskog ulja pomoći će joj da se očisti a nije agresivno.a kvasac definitivno povoljno utiče na floru buraga i dobar je i za zdravu kravu a kamoli za bolesnu
 
A dali je mnogo 1kg odjednom da se da kravi koja ima otprilike 500-600 kg ?
 
Ako su pluca u redu mada kazes da malo kasljuca.Najbolje ti je da das ovo,to vazi za svakoga koji ima problem sa varenjem kod krave:pravis emulziju 200gr vruce vode,200gr.zejtina,2 sode bikarbone,150 gr belog vina i 100gr sirceta vinskog.Voda da bude vruca a ostale komponente tople,nalij u staklenu flasu i jako promuckaj.Videces da se stvori bela smesa koja ako cekas izdvaja komponente odnosno ulje usplivava,zato odmah po muckanju napoj kravu.Izjutra i uvece po jedared.Vazelin nisam koristio ali ima logike.Nadam se da se slaze kolega Nikola::namigivanje::
 
ne boj se milk više puta isprobano i iz iskustva ti kažem da ne može da škodi.vazelinsko ulje podmazuje čitav probavni trakt kod krave a najbolje djeluje na knjižavac ili listavac u kojem se kod slabijeg preživanja hrana stvrdne ili spekne i olakšava da hrana krene dalje a za razliku od gorke soli nije nimalo agresivna
 
Nazad
Vrh