Bolesti i lečenje krava

данас баш и ја моју екипу полио леђном прскалицом, ја сам користио ектанон иде 1:400

требало би после 10 дана да се понови, па после 20 ( кад прође још 10 ) , али мени је у једном цугу завршавао посао
 
Ja sa kupio ektanon pre 2 meseca i sve oklevam da ih istretiram.Cika Jovo,znas li dali ektanon ima karencu za mleko?Ja sam ranije utljavao ektanon, ti radis to prskalicom.Dali je efekat isti?
 
слободно, нема каренцу на млеко- тј бар ја незнам да има, али не би требало, то је инсектицид који је за спољашњу употребу, користио сам га и пре, полио сам и бикове и јунад и краве са леђном прскалицом 10мл ектанона и 4 литра воде за 25 грла и 2 свињчета

то се јавља углавном око врата, репа на грудима...

опала овде на 18стр

http://www.docstoc.com/docs/78056727/VADEMECUM-VETERINARY-INSTITUTE-SUBOTICA

пише 48х млеко

http://www.vetzavod.com/index.php?cid=10&sid=50&stid=230&lang=rs

има и овде нешто, ако хоћеш сачекај 2-3 дана, мени свакодневно узимају млеко на анализу па ће мо видети дал је било сра*а , мада досад није било...
 
Poslednja izmena:
Jesi li 4l vode na 25 grla i na dva svinceta ili sam ja lose razumeo ili 10ml ektanona na 4l vode pa kolko stignem da oprskam?
 
њих нећеш, да не потрујеш оне у Београду :sta: ,

мада ја им дајем имунитет са малим дозама ко да их вакцинишем :haha:
 
e ovako imam problem sa kravom unazat neko vreme daje manje mljeka na zadnju lijevu sisu a puno vise na desnu ,ostale 2 normalno a ova jedna kao da se zacepi kanal pa kod prođe malo pa opet ide mljeko pa stane i tako,ako neko ima takvog iskustva hvala na savjetima sta da uradim
 
Pojava zrncavosti tj. krpica u mleku je siguran znak da u toj cetvrti ima upalni proces.
Mleko daj na analizu i po preporuci lecenje.
 
Šta je uzrok?krava ne uzima hranu uopšte nema volju da je uzima ni kabasti ni koncetrat,nema temperaturu pomalo preživa ni sam ne znam šta kad uopšte ne jede. Pre sedam dana je dobila proliv to smo izlečili, od početka proliva apetit se načisto izgubio samo po malo pije vode smanjila je sopstvenu težinu za 50%,jutros smo je otelili tele je bilo uginulo u njoj , pre nego što je dobila proliv primećivao sam da je tele mrdalo u stomaku što znači da je smrtnost nastala u zadnjih 6-7 dana e sad da li je to uzrok nekog virusa koji je doveo do proliva ili nešto drugo.Šta misle stručnjaci iz oblasti lečenja o ovom problemu i da li postoji način da krava počne uzimati hranu, moj vet.mi je rekao da joj dam funtu kvasca ja sam to ponovio 2 puta ali ništa ne pomaže posle telenja rekao je da je sve ok a kravi sve gore...
 
Ja sam imao problem sa neuzimanjem hrane isto gubitak tezine i mleka,a uzrok je bio metilj,e sad posto je ona imala proliv i pobacaj mozda je u pitanju nesto drugo...
 
Ja sam imo slican slucaj krava je dobila jaku upalu vimena i 3 dan je pobacila tele i poslije toga nista nije jela 7 dan sam je prodo na prinudno klanje (krava je bila u 6 teletu )
 
E da je metilj ona bi jela koliko bilo ali ova ni lek a krava je mlada tek joj drugo tele,Žalosno je što imamo veterinare koji su potpuno nezainteresovani da reše problem ili jednostavno da kažu ,,ja to ne znam,, menjao sam i njih ali tu nema razlike svi su slični, ima samo jedan dobar njega zovu rus ali se odao alkoholu i nema saradnje ubi ga rakija.
 
Kod bas su veterinari sa malo iskustav i nezainteresovani da nauce samo gledaju da oni nisu u minusu, u kom je mjesecu bio pobacaj dali se ocistila krava?
 
Ja to ne mogu da nazovem ni pobačaj kravi je pukao vodenjak sedam dana posle termina stim što ona nije imala nikakve napone za teljenje ,obično se krave neprežu kod ove toga uopšte nije bilo pa je moralo tele da se izvlači napolji bez ikakve pomoći krave.
 
narode ove godine 50 % bolesti dolazi od mikotoksina kod nas je čak selekcijska služba dala upozorenje na to ja sam imao velikih problema sa posljedicama od 2 uginule i 4 poslane na klanje .nema šta nismo pokušali imam i odlične veterinare nosio sam i krv i mokraću na institut u novi sad pa poslije toga i hranu i kao sve savršeno u redu ali nismo radili analizu na mikotoksine da bi ja na internetu tražeći šta bi moglo biti naletio na stranicu firme koja prodaje preparat koji otklanja toksine iz hrane i na njoj video sve simptome i među njima i te koje su moje krave imale .odmah sam otišao i kupio preparat i nakon 10 dana sve bolesti su stale povukli se simptomi i situacija u štali se neuporedivo promjenila.preparat je jako jeftin i nećete pogriješiti ako ga probate koristiti
 
Kakvi su bili simptomi?Meni je jutros jedna uginula od sepse ,za 48 sati se osusila,nije htela da jede........kad smo je otvorili jedan ekser joj pocepao burag i sadrzaj se prolilo u stomak..........

Otelila se 15. januara i treci dan nije mogla na noge zbog kalcijuma,to smo sredili pa se desilo ovo
 
Poslednja izmena:
narode ove godine 50 % bolesti dolazi od mikotoksina kod nas je čak selekcijska služba dala upozorenje na to ja sam imao velikih problema sa posljedicama od 2 uginule i 4 poslane na klanje .nema šta nismo pokušali imam i odlične veterinare nosio sam i krv i mokraću na institut u novi sad pa poslije toga i hranu i kao sve savršeno u redu ali nismo radili analizu na mikotoksine da bi ja na internetu tražeći šta bi moglo biti naletio na stranicu firme koja prodaje preparat koji otklanja toksine iz hrane i na njoj video sve simptome i među njima i te koje su moje krave imale .odmah sam otišao i kupio preparat i nakon 10 dana sve bolesti su stale povukli se simptomi i situacija u štali se neuporedivo promjenila.preparat je jako jeftin i nećete pogriješiti ako ga probate koristiti

da li kod vas vrše pregled stočne hrane na mikotoksine, kod nas terenci iz mljekare nešto obilaze i uzimaju uzorke hrane
 
Nazad
Vrh