Bolesti i lečenje krava

U prvi mah sam pomislila da joj je možda druga krava prigazila sisu. Bitno da kanal nije oštećen. kako ti se danas čini, jel ide na bolje ili otiče i dalje? Pokušaj utrljati neku mast, da ispucana koža ne puca dalje. vidjet ćeš šta će se dalje dešavati.
 
Pa to radimo već nekoliko dana i stanje je isto.Dali bi smeo da probam sa nekim antibiotikom-mast.Hlorofenikol 5% ili tako nešto.Dali smem zbog mleka?
 
Mislim da ne bi trebalo biti problema, ako se maže izvana. Ajde ipak, za svaki slučaj, pitaj veterinara, da kasnije ne bi bilo "nismo znali".
 
Svinjska mast ti je odlicna za ispucale sise ,probaj namazi . Proveri i muzne gume znaju i one da prave probleme ako su izhabane.
 
pozdrav prijatelji....ovako imam problem,posljednjih 5 dana krava mi pomalo umanjiva mljeko i ja svaki dan dam joj vise i mulja i mita i sve najbolje a ona meni svaki dan manje...ima oko 700kg a tek dvoje teladi otelila,vetrinar kaze da je previse ugojena,vecaras bas jedva 3lit umuzla pa zvala vetr.kaze moze biti poremecaj hormona a ja se bojim da je neka opasna bolest pa sta vi mislite ako mi moze neko odgovoriti...oplođena prije 40 dana nece brze zasusiti ili ce povđati...hvala vam
 
Imao sam Kravu koja je cim ostala stevana za 2 meseca se zasusila.Sama. Na pocetku sam i ja zvao i veterinera ali nista .Kada se 3 put otelila i lepo zasusila onda sam mu rekao zbogom .To je moj slucaj.!
 
otelila se prije 5 mjeseci,kravicu hranim pored nje i bez problema sam je odbila prije dva mjeseca,i muza je do unazad 5-6 dana bila dobra,a hrana je ista
 
Moj savet vam je da izvadite krv pa date na analizu u obliznji veterinarski institut da urade kompletnu krvnu sliku
 
hvala svima na savjetima,evo veceras je hvala bogu sve uredu,muza se vratila,vjerovatno je nesto prolazno bilo,ja sam zadovoljna nadam se da nece vise problema biti....
 
Dal je neko imao slican problem,radjen carski rez i sad joj mleko curi izmedju ti savova od rane i onako oteceno ko dve pesnice.Verovatno je ostecen mlecni kanal.Da li ce to proci il je moram zasusivati,sto ce ici malo taze posto je sad pocela da bolje jede i gura u mleko.
 
Ma mleko ,nije gnoj tako tecan.a i toj prednjoj levoj sisi ima puno manje mleka.
 
Nazad
Vrh