Bolesti i lečenje krava

zvončica 3 kod nas iz mljekare ne uzimaju ali radi selekcija uzimaju i šalju za križevce
 
nije to lek to je dodatak hrani koji veže na sebe mikotoksine herbicide i još kojekakva sranja.uglavnom su na bazi zeolita i oni su najjeftiniji a ima i drugačijih na bazi zemlje algi i ostalogoni su skuplji .na primjer minazel ,mykofix ,mikonal itd,itd
 
kesicu vezemicin r 20 g na 50 kg tm

- - - - - - - - - -

krava kod mene na nosnog ogledala sa leve strane ima bradavicu 1cm duzine otprilike ,kad pipnem u blizi bradavice krava se buni ,kako da je uklonim
 
@vladj
Ocisti dobro povidon penom i kad se osusi Canesten- mast za humanu upotrebu , nekoliko mazanja i procice.
 
za milan992 uzneš svilen konac i prevezeš slepački pa surta isto jedan krug pa prekosutra i tako dok ne odpadne da bradavici presečeš put da se ne hrani krvljom malo zajeb... spominješ nos.da nije neki čir pa ksd sazri da pukne sam od sebe razlije krv zaraste i kao da nikad nije bio tu
 
Cuo sam za to da koriste i gumice za tegle, jer kada se nekoliko puta obmotaju oko bradavice, one same od sebe vrse pritisak i zaustavljaju krv.
 
primetio sam ima 2 meseca ,kao da vrh malo otpadne i opet da taj deo obnovi ,stalno ne raste velicina se nije ni menjala ,a za konac samo da podvezem i tako dok ne otpadne bice problem jer nju ocigledno boli u okolini kad pipnem pokusacu

- - - - - - - - - -

Imali da se nadje respi-ol vakcina za krave mi treba ,ili neka slicna protiv pneumonije
 
Imam problem sa jednom junicom. Otelila se pre 2 meseca, pre teljenja je imala jaku upalu dve cetvrti vimena, na jednoj cetvrti su ostale posledice, prepolovljena je kolicina mleka u odnosu na ostale cetvrti i iz jedne sise sam 2 puta izmuzo ugruske krvi sta je u pitanju? Molio bi veterinare da se jave. Hvala unapred
 
Nisam veterinar al ponesto znam ,napisi nam prvo da li ima mleka u tim sisama,to sto je bilo krvi to se desava pukne kapilar i prodje,i to mi nije jasno dve cetvrti ,to mu valda dodje pola vimena ili u 2 sise.Ako ima mleka u svim sisama onda je dobro ,na sledecem teljenju ce se normalizovati,.Eto zasad toliko,malo si informacija napiso ,dal si je lecio ,davo mastogale i to ,ovako samo nagadjamo.
 
Kako imas prblem sa junicom o_O , a ona se otelila ? Slikaj joj vime .. Jel su zadnje sise u pitanju ? a za upalu vimena pre telenja nisam cuo znam sam za fizioloski edem .. kao ova moja ... ja njoj mazem ihtiol-kamfor , vexxa frote . polivam komovicom dosta joj se smanjiloo nije vise kao ovo na slicii , a ona se jos nije otelila ...Nego je prestala da jede i 278 dan je pustila malo sluzavu krv a pre toga nikakva sluz nije istal ja pozovme veerinara a pre toga izmerim temperaturu ka ono 40 .... On dodje da joj da antibiotik i njoj je sad bolje , a ne planira da se oteli ..
599905_586317294729254_917502501_n.jpg

:sta:
 
Ako ti se pojavljuje ugrusak krvi u mlijeku mozda joj je puko kapilar ili je dobila udarac u vime . A i desavalo mi se da junica prilikom prve 3 muze ima rozikasto mlijeko i ugrusaka koji su od krvi al to nema veze sa upalom vimena, to ti prodje za sedam dana 3 muzom te krave i 4 puta bi valjalo da se muze dok ne bude cisto mlijeko TO NIJE MASTITIS
 
Ja koristim ovu mast kod edema i tabletede za ljude edemit samo kod jako zatecenih krava koristim tablete
Prije svakog nanosenja masti perem vime toplom vodom i posusujem ga pa onda nanosim mast i masiram vime
.jpg
[/IMG]
 
Nazad
Vrh