Bolesti i lečenje krava

Jes da malo kasnim ali šta je bilo sa tom kravom, nemož biti mleko sigurno. Stavi koju sliku biće lakše.
 
Slikacu preksutra treba i stale od otverenog tova da slikam sto sam obeco u drugoj temi.Pod uslovom ako prezivi sad 2 dana nista nije htela da jede.A veterinar mi je prico jedan jedan drugi ,da je to moguce da je mleko ,ako se ostetila ,,cisterna,, prilikom carskog reza.I kao ako je to najbolje da je zasusis ako prezivi.Videcemo sta ce biti svakako cu napisati.
 
ja nisam bio prisutan ni na jednom carskom rezu, ali kazu da je zato bolje kada se cepa rukama nego kada se sece jer onda puca po vlaknima
 
evo

20raflw.jpg
 
Taj je sekao do vimena?

@Cika Jova šta da se cepa?

pretpostavljam koza, sta bi drugo moglo ?

po nekoj logici na taj nacin je brze / lakse zarastanje rane i mogucnost povrede je smanjena - jos jednom podvlacim pricali su mi ljudi koji su radili carski rez, neka ovo neko potvrdi ili opovrgne ili neka se izbrise post da ne pravi pometnju

jer ovde je otprilike skalpel zarezao gde nije smeo
 
Prisustvovao sam na 5-6 zahvata i svi su radjeni ili na ovaj nacin sto je postavio Ratko Pa ili u lezecem polozaju , ali ni jedan vet. nije sekao ovako nisko.
 
Za kožu nisam siguran da uopšte može da se pocepa prstima, na hirurškom rezu postoji manja površina koja treba da zaraste.

Ovaj sa snimka radi uobičajeno kako se radi kod nas. A ovako kako je rađeno na slici se radi kod kobila, može i kod krmača. Neznam da neko tako radi a neznam ni šta je time dobio, ovako je suviše nisko. Po nekoj stranoj literaturi se može raditi na više mesta ako se napipaju noge od teleta. Ko je radio ako nije tajna, vole naši ljudi da se prave pametni.
 
Radi nas lokalni veterinar,i nije prvi put da je radio kod mene carski rez ,isto je tu seko i bilo je sve ok ,i verovatno di god radi tu sece ,vazi za jednog od najbolih veterinara ,potkovan je stvarno sa znanjem i sa praksom.Plus mi je drug iz detinjstva,stvarno nesumnjam u njegovu strucnost.Umre i zena u porodilistu gde je okruzena non stop lekarima,sto bi se reklo visa sila.
 
Ok, jedino ovde postoji mogućnost da potkači i deo vimena, krvne sudove, limfne čvorove... Verovatno mu je tako lakše da izvuče tele jer je niže, ali ipak mislim da je onako sigurnije.
 
to je kod moga brata traje oko sedam osam mjeseci daje obogacenu prekrupu kukuruz tritikal zob mekinje i sijena kolko moze da pojede balega je rijetka kasasta zelene boje smrdi pozdrav i hvala
 
Nek prestane da im daje tu obogacenu prekrupu. Ne znam kako je kod vas, ali kod mene tu obogacenu prekrupu uglavnom prave od zizljavog kukuruza i obogate je kredom. Moguce da je od tog kukuruza, a mozda im daje i puno tritikala, hoce goveda i od njega da se useru. Ne mora da znaci da sam upravu, to je moje misljenje. Cuces savete od drugih forumasa, vecina njih ima mnogo vise iskustva od mene.
 
Nazad
Vrh