Bolesti i lečenje krava

Mozda je sisala pre telenja duze vreme pa je ona napravila vime i spustila mleko ko mom komsiji .. junica u 5 mesecu steonosti ima vime ... kad se otelila kolostrum u dve sise koje je sisala druga junica nije bio kolostrum nego zamo zgrusamo mleko .... mislim da je uzgasila te dve sise ... pa su se tek u drugoj laktaciji povratile ...
 
Zdravo. Kada sam napisao 2 cetvrti mislio sam na polovinu vimena tj na 2 sise, desna strana vimena. U zadnjoj sisi sa te desne strane ima skroz malo mleka zato sto kada se otelila kada sam je muzo izlazili su samo ugrusci mleka ne mleko u tecnom stanju, plasim se da u toj sisi nece imati vise nikada mleka. Medjutim ugrusci krvi se ne pojavljuju u toj sisi vec u prednjoj levoj koja nije bila tako ugrozena. Nadam se da sam sada bio detaljniji.
 
Slazem se sa kolegom nicyolas
Arandjelovac budi uporan izmuzaj te sise kao i ostale nek ima i dva deca bice mlijeka u drugoj laktaciji i obavezno joj stavi injekore za zasusivanje kada je budes zasusivo
 
imam problem sa jednom kravom

krava odbija - slabo jede- kolko da prezivi, nema temperaturu, vesela ovako kada je pogledas, preziva, nema proliv samo nestaje svakim danom sve vise, svukla se sa preko 800 na cirka 500kg, pregledana na steonost, nalaz negativan, sumnjao sam na zube, al ipak je to krava tri puta se telila, nikakvih promena nema na dlaci, kozi...

ima li neko neku ideju...

veterinar konstatovao projesce , od te konstatacije proslo 10ak dana- nista, bio opet da semeni neku drugu kravu i ista konstatacija...

al ona kilavi kako kilavi..

krava poslata na klanje - utvrdjeno da su joj otisli bubrezi...
 
kolega @arandjelovic, jesi li pregledao četvrti na mastitis? iako nema ugrušaka, može postojati latentni ili prikriveni mastitis kao posljedica problema nakon telenja. ako to ne izliječiš na vrijeme, problem će se prenijeti u slijedeću laktaciju i postati kroničan. ako imalo reagira, tretiraj sa injektorima i injekcijama. redovito izmuzuj do zadnje kapi mlijeka i masiraj vime, da krene cirkulacija.
kod krava koje imaju velikih problema sa edemom vimena nakon telenja mi dajemo tablete za izbacivanje vode i u većini slučajeva problem se brzo riješi.

- - - - - - - - - -

Imali smo iskustva i sa junicom kojoj je mlijeko navukla druga junica. bile vezane jedna do druge i sisale se. junica od godinu dana koju da nisam izmuzivala dobila bi upalu. pokušali smo zasušiti injektorima ali bez uspjeha, tako da smo je prodali nakon isteka karence. u ovom poslu čovjek uči dok je živ.
 
Pozdrav svima.Imam jedno pitanje?Upravo sam ispratio veterinara koji je bio da pregleda kravu,sve ok krava stelna sve normalno.Na vimenu joj izašle neke bradavice i on mi reko da pozovem nekog da prebaje jer kaze da nema drugog leka?Dali me zajebava ili mislai ozbiljno?
 
Pozdrav svima.Imam jedno pitanje?Upravo sam ispratio veterinara koji je bio da pregleda kravu,sve ok krava stelna sve normalno.Na vimenu joj izašle neke bradavice i on mi reko da pozovem nekog da prebaje jer kaze da nema drugog leka?Dali me zajebava ili mislai ozbiljno?

Bradavice su virusnog porijekla, pa ih je dobro tretirati npr. povidon jodom ili nekim sredstvom za dezinfekciju vimena. 100% pomaže i smokvin sok, ali sad ga nema. Obavezno stavljaje rukavice jer su bradavice prenosne za čovjeka. Ako ne uspiješ ovako, poslušaj veterinara...:osmeh:
 
Nazad
Vrh