Bolesti i lečenje krava

To što nema ništa od onog crvenog znači da ima onog crnog, dakle opet može da se sumlja na ketozu. Nemoj da ti bude preteško da joj daš glukozu kao što sam ti preporučio (dnevno će te ona koštati do 500din), u svakom slučaju ne može da joj škodi.
 
Sta ciniti,ostala neplanski steona od bika,cetvrti ili peti mesec odprilike,prethodna dva teljenja bilo mnogo manje i kasnije se pojavljivalo,telila se bez problema a sad?.................:sta:


262beb8.jpg


2n0o4m1.jpg
 
izdigni joj zadnji kraj nekako da joj bude vislje malo da ne trpi pritisak, mozes neku gredu da stavis na dve cigle da ispod moze da prolazi mokraca i naravno slame
 
Pripazi da uvijek bude na čistom, kad vidiš da je mnogo izbacila, potjeraj je da se digne, uhvati je za prednji dio kičme da se što više izvije i uvuče to nazad. Takve krave se u pravilu lagano tele. postoji još jedna opasnost, osiguraj da druga krava ne može do nje, da joj to ne prigazi i ne ozlijedi je. Mi takve krave uglavnom prodamo nakon telenja.
 
Drugar imao sam takav problem ima negde slika u predhodnim postovima,jednostavno resi se te krave tako sam ja uradio prvo lecio pa veterinari šili i opet isto a odlicna krava bila jedna od boljih u mojoj stali
 
I ja sam imao takvih problema sa junicom što sam uvezao,bila je u 5-om mjesecu steonosti kad je došla meni u 8-mom mjesecu se to počelo dešavati,veterinar dolazio i kaže da nije strašno otelila se bez problema,oplodimo je ponovo i u 6-mjesecu ponovo joj se to desilo ali mnogo više jedva dogurala do teljenja,posle smo je plodili 4-5 puta ali nije ostala steona i prodamo.
 
Ratkopa kod nas su to uspješno rješavali rampom na gredu 10*10 koju staviš na kraj ležišta zakuješ fosne prema valovu da izađe na nulu kod još gorih situacija s vremenom se toliko popravi situacija da izgleda zanemarivo,ali dok je živa više ne silazi sa toga
 
Dobro vece svima. Imam jedan problem. Cuvam 2 krave koje su skoro kupljene,pre nekih 2god dana i primetila sam da postoji problem kad se najedu dobro da udare na vime,dolazio je veterinar,radjene su analize i utvrdjeno je da imaju kandidu u mleku. Da li je mozda neko od vas imao takav slucaj? Da li se to leci ili te krave nisu vise za cuvanje?
 
Nisam imala sličnih problema, ali sam čula kako su drugi to rješavali. Navodno za candidu ne postoji pravi injektor, ali se dosta uspješno to rješava sa nistatinom za humanu medicinu. Probaj porazgovarati sa veterinarom. Nakon terapije ne bi trebalo više biti problema.
 
Porazgovaraj sa veterinarom u vezi karance. Znam da humani lijekovi znaju biti problematični upravo jer se ne zna karenca.
 
Dobro vece svima. Imam jedan problem. Cuvam 2 krave koje su skoro kupljene,pre nekih 2god dana i primetila sam da postoji problem kad se najedu dobro da udare na vime,dolazio je veterinar,radjene su analize i utvrdjeno je da imaju kandidu u mleku. Da li je mozda neko od vas imao takav slucaj? Da li se to leci ili te krave nisu vise za cuvanje?
Probaj sa nekom zastitom posle muze tipa BLUE-GARD ja sam sa njime resavao problem kod jedne krave....
http://www.greenlab-serbia.com/downloads/UPUTSTVO BLUGARD N DIP.pdf
 
Ratkopa kod nas su to uspješno rješavali rampom na gredu 10*10 koju staviš na kraj ležišta zakuješ fosne prema valovu da izađe na nulu kod još gorih situacija s vremenom se toliko popravi situacija da izgleda zanemarivo,ali dok je živa više ne silazi sa toga

Imaš kakvu fotku toga ili neku skicu?
 
1jq8ub.png
evo ovako otprilike a širinu koliko želiš ali da nije uže od 120cm guzica ti ide iznad grede .malo nezgodno izgleda ali više puta provjereno u praksi.

- - - - - - - - - -

sa zaštitom poslije muže neće riješiti candidu a nystatin hoće doza za korištenje nistatina ti je 800000 i.j. po četvrti stavljaš tri dana ujutru i uveče u sve četvrti i treći dan poslije zadnjeg davanja nema nikakvih tragova antimikotika u mlijeku .da te ne uplaši candida zna jako burno reagovati na nystatin i počne da izlazi strašno puno krpica (puna cjediljka ) ali treći dan kad završi terapija prolazi kao rukom odnešeno
 
plod ce svakako viriti napolje samo u manjoj meri i prljace se i dalje a ni njoj bas ne prija da joj zadnjica mesecima bude podignut, najbolje je da veterinar to usije
 
prijatelju moj kum je imao kravu koja se pet puta telila na tome a šije je tek poslije telenja da ne izbaci sve van
 
Juce resen problem, mesec dana stagnacija ,slabljenje povremeno pena na ustima, slaba kozumacija hrane, uzrok u zeludcu napravilo se citavo klube kanapa a odakle nemam pojma.
 
Ma uvijek nađu ono što ne trebaju.

Iako je ovo izvan teme da napišem,meni je pas progutao skoro tulinu da nismo ni primjetili. I kad ga je veterinar operirao kaze pa sa cim ga hranite :)
A isao na operaciju noge. I to nasli u zeludcu.
 
Pozdrav drugari.Imam jedan problem sa kravom.otekla joj sisa pri vrhu i ispucala koža i to stvara probleme pri muži.Bio veterinar i kaže da nije vime,testirao mleko sve ok.Kao da je neka infekcija spolja.Dali bi neko znao da mi kaže sa čim da joj to mazem.Slikaću sutra pa kačim slike.
 
Nazad
Vrh