Bolesti i lečenje krava

Kolege,imam jedan problem...
Od jedne krave koja je mesec dana pred zasusenje,mleko se kiseli odmah nakon muze odnosno izlazi kiselo,a nema nikakvih promena
koje mi ukazuju na mastitis ili tako nesto,neki kazu da je mnogo jako pa zbog vrucine u sta ja sumljam..
Ako je neko imao slicnih problema,nek me posavetuje ili da zovem veterinara?
 
Moj komsija ima jednu junicu i ja sam hteo da je kupim,ona ima oko 13 meseca do sada je trazila bika 2 puta i pre 2 dana potrazila i 3 put i danas pocela da izbacuje krv ja sam cuo da takva junica ne moze da ostane steona,da li je to istina i da li neko zna nesto o tome???
 
Neznam ko ti je to rekao iz iskustva ti kazem da to nije tacno ja sam imao prilike da osemenim kravu posle dva dana pusti krv a ipak ostane steona.27.08.2012sam osemenio junicu posle dva dana je pustila krv za tidesetak dana napisacu dali je sreona ili nije kad je pregledamo ultra zvukom.
 
Kad se zavrsi estrus krava mora da prokrvari,nekad se to ne vidi,ali se u vesini slucajeva vidi,to ti je isto kao i menzis kod zena u tom slucaju se izbacuje neoplodjena jajna celio i propali endometrijum materica.To je mogao da ti kaze samo neko ko je krave gledao na slici.
 
pozdrav svima,molio bih za jedan savjet potiv mastitisa,kod krave je to vec lijecim 5 dana(injekcija ampidexalone,kalcium,vetalgin,vet kar u vrat jedan puta + injektori mastiquick u sise+veyxat gel masaza vimena svako jutro i veče)al evo 4 ili 5 dan manje je ali i sada je tvrda samo jedna cetvrt i nema mlijeka iz te sise mala casica samo bude a iz ostalih skoro pa normalno,pa ak neko ima savjet :sta:
 
Ako imas mogucnost daj mleko na analizu da se utvrdi soj bakterija da bi se islo sa ciljanom terapijom .
Sto se tice terapije koja joj je data ta terapija zadovoljava , ali verovatno ne deluje na soj bakterije iz tvoje stale.
 
e hvala vam za savjet,ne znam ja gdje da to nosim,kod nas je to mali problem,uzeo sam na savjet jednog doktora 100 ml cefalexina,bočica=25 EURA,pa cu probati njime,posto izgleda dosadašnja terapija ne pomaže,opet cu uz cefaleksin i mastquick injektore i gelom s vana namasirati pa trebalo bi pomoći,dali ste vi koristili cefaleksin I dali je učinkovit?:sta:
 
Cefaleksin(cefalosporin) mogao si mnogo jeftinije proci to je za ljudsku upotrebu Palitrex.
Po mom misljenju kad je vec kod toga bolji izbor je Longacef , a sto se tice te sise koja gubi mleko ona je za ovu laktaciju verovatno zavrsila svoje, gledaj samo da je spremis da bude u funkciji za sledecu.
 
Postoje i cefalosporinski injektori -cefalocol- oni su meni resavali teske mastitise.Ali ipak ne treba pametovati,to je jako dugacko lecenje koliko ti lecis.Uzorak odnesi u prvi veterinarski institut,manje boli nego ovo lecenje na pamet.
 
E danas je bolje,hvala vam na savjetima sta znaci to da je spremim za iducu laktaciju?
 
Evo ovako , napisao si da u jednoj cetvrti nema mleka ili ima samo malo.Ako je to mleko jos uvek belo i nema u njemu nekakvih anomalija poput sitne zrncavosti ili grudvica pri izmuzanju postoji mogucnost da se povrati i u tu cetvrt doduse umanjeno.
Ali ako je zrncavo i grudvicasto(krpice) i jos izgubilo boju(bledo poput surutke) onda ga je tesko u ovoj laktaciji povratiti.
Zato pri sledecem zasusivanju obavezno trazi od svog veterinara injektore koji se ubrizgavaju u vime i svode mogucnost zaraze mastitom na minimum.
 
Kada se poremeti lucenje zuci sigurno dolazi do poremecaja u varenju ili zutice , ako se ne varam ?
 
Imao sam ja takav slucaj ali ga niko od dr vet nije ustanovio, vec samo govedo svremena na vreme odbijalo hranu i u tom periodu (2-3) dana oci bi joj upale unutra bilo je vidno da ima jake bolove, dr je tri puta kao lecio ali bez uspeha, posle kraceg vremena izlecio je moj ujak mesar. Zucna kesa je bila ogromna a u njoj se nalazilo oko 15 kamena velicine oraha.
 
Nazad
Vrh